Škótskych politikov poburuje modlenie sa pri potratových klinikách, nárazníková protimodlitbová zóna tak môže byť rozšírená aj na celé mesto -

Škótskych politikov poburuje modlenie sa pri potratových klinikách, nárazníková protimodlitbová zóna tak môže byť rozšírená aj na celé mesto


2. mája 2024
  Krátke správy

Škótsky parlament podnikol mimoriadne poburujúce kroky, podobné tým, aké podnikli v Anglicku.

Angličania už aj na úrovni miestnych samospráv zakazujú „zločinnú modlitbu“ v blízkosti potratových kliník a teraz k rovnakému porušovaniu ľudských práv prikročili politickí tajtrlíci v Škótsku. Celkovo sú však prívrženci potratov v Škótsku značne rozrušení, pretože počas verejného prieskumu sa ukázalo, že bežní Škóti nemajú žiaden problém s modlením sa prolife aktivistov pred potratovými klinikami.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

Takže ingorujúc vôľu spoločnosti začali škótski globalistickí zákonodarcovia odhlasovávať existenciu nárazníkových zón v okruhu 200 m v okolí potratových kliník, kde majú byť zakázané tzv. „zločinné protipotratové modlitby“.

Poslanec John Mason zo Škótskej národnej strany, ktorý hlasoval proti týmto absurdným aktivitám politických tajtrlíkov v škótskom parlamente, trestným ustanoveniam, poukázal na ich absurdnosť. Nikto z ochrancov života ženy „neobťažuje“ ani „nezastrašuje“, počet prenatálnych vrážd v Škótsku, žiaľ, neustále narastá – minulý rok to bolo 16 000 zavraždených detí. Takže nič nenasvedčuje tomu, žeby pro-life aktivity obmedzovali túto genocídnu prax v celoštátnom meradle.

Ďalší politik, ktorý sa odmietavo stavia k aktivitám globalistov, Sandesh Gulhane zo Škótskej konzervatívnej strany upozornil na absurdnosť otázky zákazu modlitieb:

Budeme očakávať, že polícia zistí, či náhodný okoloidúci, ktorý sa môže zapojiť do tichej modlitby, porušuje zákon? Kriminalizujeme myslenie? Musíme mať jasno v tom, ako to budeme kontrolovať, vzhľadom na to, že počas svedectva vo výbore polícia dala jasne najavo, že sa nikoho nebude pýtať, prečo sa nachádza v nárazníkovej zóne, a jasne povedala, že sa necíti byť „políciou myslenia“.“

Ako zdôraznil Gulhane, polícia v žiadnom prípade nepožadovala od premotivovaných zákonodarcov dodatočné právomoci na stíhanie pro-liferov.

Ak zákon vstúpi do platnosti, v Škótsku zavedie najextrémnejší zákon o nárazníkovej zóne na svete.“ Aktuálne konzultovaný návrh zákona medzi škótskymi politickými tajtrlíkmi hovorí, že zóna nemusí byť obmedzená len na 200 metrov, ale môže byť voľne rozšírená samosprávou na žiadosť interrupčného biznisu. Keďže pre takúto zónu nie je stanovený horný limit, tzn. teoreticky by sa mohla táto zóna rozšíriť aj na celé mesto, ak by úrady rozhodli, že menšia zóna „neposkytuje primeranú ochranu“ ženám, ktoré chcú legálne zavraždiť svoje deti na potratovej klinike.

BK

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Mária Magdaléna de’ Pazzi, panna a rehoľníčka

O Matke nášho Vykupiteľa

Sexualita ako subjektívny zážitok alebo ako súčasť objektívneho poriadku? O dvoch nezmysloch súčasnej liberálnej feministickej teológie

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, II. časť