Na Slovensku sa bude cez leto konať čarodejnícky tábor Harryho Pottera -

Na Slovensku sa bude cez leto konať čarodejnícky tábor Harryho Pottera


14. mája 2024
  Krátke správy

Bývalý hlavný vatikánsky exorcista, otec Gabriele Amorth, svojho času nazval Harryho Pottera „kráľom temnoty“. Viacerí exorcisti upozorňujú na to, zaklínadlá uvádzané v „potterovkách“ sú skutočné a že knihy a filmy majú pre deti veľmi zlé morálne ponaučenia. Zdá sa, že naše obchody, plné potterovských okuliarov a čarovných paličiek, už nestačia – a tak tu máme rovno prvý čarodejnícky tábor.

Zdroj: youtube.com/Táborčatá

A zdá sa, že ide o pomerne závažnú záležitosť. Podľa priloženého videa sa deti „zabávajú“ na hodine „histórie mágie“, na „hodine kúziel“, či na „sviečkovom pochode“. Na „hodine kúziel“ narábajú deti s potterovskými „čarovnými paličkami“ a kto vie – možno opakujú aj skutočné zaklínadlá z knižnej a filmovej série. Čo sa týka paličiek, podľa anglickej wikipédie ich používajú aj čarodejnice wicca, ktoré veria v ich skutočnú čarodejnícku moc. Z článku:

Gerald Gardner vo svojej Knihe tieňov uviedol, že prútik sa „používa na vyvolávanie niektorých duchov…“ (https://en.wikipedia.org/wiki/Magical_tools_in_Wicca#Wand)

Samozrejme, kresťania veria, že títo „duchovia“, ktorých wiccanky vyvolávajú, nie sú ničím iným než démonickými duchmi privolanými priamo z Pekla. Alarmujúca je taktiež „hodina veštenia“. Podľa videa sa deti učia rozoznávať čiary na ruke a potom podľa nich „veštiť budúcnosť“.

Deti sa učia tradičnej okultnej „disciplíne“ – čítaniu čiar z rúk
zdroj: youtube.com

Hoci ide na prvý pohľad o nevinnú zábavu, veštenie z ruky je, samozrejme, bežná prax aj na Slovensku a vždy hraničí s okultizmom – spoluprácou s démonickými duchmi, ktorí túto budúcnosť veštici prezradia. Podivní sú aj samotní „animátori“, ktorí na videu nosia rôzne prívesky odkazujúce na skutočný okultizmus. Na videu jasne vidieť jeden taký pôvodom alchymistický symbol, ktorý prevzala Rowlingová aj do Harryho Pottera. V knihe je symbolom „darov smrti“.

Jeden z animátorov (?) ma na krku zavesený symbol „darov smrti“
zdroj: youtube.com

Skupina animátorov, ktorí si hovoria „Táborčatá“ a ktorí celú maškarádu organizujú, na svojej stránke ku „Čarodejníckej škole“ uvádzajú:

Škola mágie a kúziel čaká na vaše deti v srdci Bielych Karpát v prekrásnom prostredí horského hotela Vršatec***

Študenti zažijú pravú atmosféru čarodejníckej školy na hodinách kúziel, elixírov, či veštenia. Objavia nové priateľstvá pri hrách a aktivitách, ktorými ich prevedie náš tím skúsených čarodejníc a čarodejníkov. Okrem nezabudnuteľných zážitkov si odnesú originálny čarodejnícky prútik.

Neváhajte pootvoriť Vašim deťom dvere do zázračného sveta a vytvoriť si zážitky, ktoré nevymaže ani to najmocnejšie kúzlo.“

Takže animátori ovešaní okultnými symbolmi samých seba nazývajú „skúsenými čarodejníkmi“. Na pamiatku ponechajú deťom predmet, za pomoci ktorého môžu možno vyvolať skutočného démonického ducha. Kto pochybuje, že je niečo také možné, mal by si na internete vyhľadať príbehy skutočných ľudí, ktorí sa zaplietli napríklad s démonickou stolovou hrou Ouija (v angl. napríklad tu: https://www.cosmopolitan.com/entertainment/a6962920/real-life-ouija-board-stories/).

Aj keby nemal Hary Potter a jeho fanúšikovia priame napojenie na okultný svet temných síl, predsa podľa exorcistov prináša deťom minimálne veľmi zlé ponaučenia: hovorí napríklad, že mágia môže byť dobrá (biela) a zlá (čierna). To je však lož – akákoľvek mágia nie je nič iné než spolupráca s démonickými duchmi. Pre mnohé deti sú tiež potterovské príbehy vstupnou bránou k hnutiu Wicca a ďalším okultným zoskupeniam. Kto sa však raz zapletie s týmito silami, potom je pre takého človeka veľmi ťažké odpútať sa od neviditeľných démonických duchov a bez úprimnej spovede a pokánia to ani nie je možné. A sú prípady, kedy pomôže už len exorcista…

O nebezpečenstvách Harryho Pottera sme mali celú jednu časť programu 313 AD:

MG

Zdroj: taborcata.sk, sprievodný ilustračný obrazový materiál, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Sv. Benno z Meissenu, biskup a apoštol polabských Srbov

Duch Svätý nás posilňuje a teší

Protirečenia ľavicovo-liberálneho myslenia alebo Hitparáda slniečkárskej hlúposti

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť