Peruánska vláda oficiálne klasifikovala transgenderov a nebinárnych jedincov za duševne chorých -

Peruánska vláda oficiálne klasifikovala transgenderov a nebinárnych jedincov za duševne chorých


16. mája 2024
  Krátke správy

Peruánska vláda oficiálne klasifikovala transgenderov a nebinárnych jedincov za duševne chorých. Vyhlásenie peruánskej vlády už vyvolalo hysterickú reakciu v Európskej únii a v USA, prskajú nielen politici, ale aj všetci dúhoví jedinci v kultivovanom západnom svete.

Peruánska prezidentka Dina Boluarteová už podpísala potrebný dekrét a peruánske ministerstvo zdravotníctva novinárom vysvetlilo, že sa netreba ničoho obávať, pretože verejná zdravotná starostlivosť v krajine bude určite aj naďalej zaručovať úplnú lekársku starostlivosť v oblasti duševného zdravia aj pre členov transgenderovej komunity.

New York Post či Telegraph už tiež vyjadrili rozhorčenie nad tým, že peruánska vláda považuje transgendrových a nebinárnych jedincov za duševne chorých a rozhodne volá po náprave a odmietnutí peruánskeho prezidentského dekrétu. Na druhej strane niektorí peruánski politici už s prehľadom upokojovali LGBTQ+ komunitu a západných novinárov vyjadreniami, že transgenderové osoby nebudú musieť podstupovať konverznú liečbu.

Ilustračný obrázok, zdroj: snímka obrazovky / youtube.com

Rozhodnutie peruánskej vlády vyvolalo hystériu aj v samotnom Peru, kde sa LGBTQ+ komunita začala organizovať a mobilizovať na sociálnych sieťach a pripravujú protesty proti vláde. Sú si však vedomí faktu, že protestovať budú musieť opatrne, pretože peruánski policajti či vojaci protesty v prípade nutnosti dokážu tvrdým spôsobom potlačiť a sentimentom k demonštrantom určite netrpia.

Ešte pred 10 rokmi by si peruánska vláda nedovolila podnikať kroky, ktoré by sa Američanom a ich ambasáde v Peru nepáčili. Svet sa však mení a dnes to vyzerá tak, že názory amerických politikov už peruánskych politikov zaujímajú oveľa menej, ako napríklad názory Číňanov.

Zdá sa, že na čínske pandy v limskej ZOO začali klásť väčší dôraz ako na Američanmi podporovanú LGBTQ+ komunitu.

BK

Zdroj: pch24.pl, titulný ilustračný obrázok, zdroj – snímka obrazovky / youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najsvätejšie Srdce Ježišovo a modlitba svätého ruženca

Kardinál Burke v prejave na Kolégiu sv. Tomáša Akvinského: Revolúciu podporujú zvnútra Cirkvi aj tí, ktorí sú povolaní pásť stádo!

Harrison Butker – športovec a tradičný katolík – predniesol reč, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku

Možný zázrak v Lurdoch? Takmer úplne slepej žene sa vrátil zrak