Christianitas
214 subscribers
2 photos
1.14K links
Na konzervatívnej strane internetu
Download Telegram
Arcibiskup trpko konštatoval, že samotný boj za „povolenie sv. omší“ v San Franciscu, kde boli obmedzené drakonickými opatreniami miestnych úradov, by si zaslúžil „samostatnú dvojhodinovú prednášku“.

Na Slovensku možno aj trojhodinovú....

Ale aj na Slovensku sa našli odvážni kňazi, ktorí slúžili tajne sväté omše počas veľkého pandemického cvičenia. Pokrokové médiá a vlastní veriaci ich udávali s pocitom dobre vykonanej práce! V televízii sme potom mohli sledovať reportáže o ich „zločinoch“.

Je čas im za tieto „zločiny“ poďakovať. Ich odvaha a zmysel pre vyššiu povinnosť je totiž pre nás zárukou, že ak sa nový totalitný protikresťanský režim rozprestrie nad krajinou, budú medzi nami stále kňazi, ktorí sa nezľaknú a umožnia nám účasť na obete svätej omše, ako aj prijímanie Božieho Tela.

Ďakujeme a sme na vás hrdí!

https://christianitas.sk/arcibiskup-cordileone-podakoval-knazom-ktori-sluzili-pocas-covid-obmedzeni-tajne-svate-omse-som-na-vas-hrdy/
Jedna z prvých tém, ktoré otvorila progresívna vláda našej progresívnej prezidentky sú potratové tabletky. Oslavuje ich prázdninový minister zdravotníctva Palkovič, aj prázdninový premiér Ódor.

https://christianitas.sk/zvysujuci-sa-pocet-interrupcii-slovenskym-politikom-nestaci-chcu-zaviest-potratove-tabletky/
Slovenskí vincentíni pokračujú v tradícii organizovania zbierok potravín pre tých, ktorým potraviny chýbajú. Tohtoročný projekt 17. ročníka sa sústreďuje na pomoc biednym na Haiti, Hondurase, Albánsku, na Ukrajine a takisto aj na Slovensku, kde sa od volieb 2020 zhoršila sociálna situácia v mnohých rodinách. Na zbierku bude možné prispieť od 1. júna 2023 do 31. januára 2024.

https://christianitas.sk/slovenski-vincentini-organizuju-uz-17-rocnik-verejnej-zbierky-boj-proti-hladu/
Doslova s hrôzou sme si prečítali na sociálnej sieti, že pri príležitosti nedávneho sviatku Panny Márie Pomocnice si košickí saleziáni pozvali na Tri Hôrky okrem mládeže aj – citujeme – „zaujímavých hostí“. Jedným z nich bola známa liberálka a tiež kritička Cirkvi a všetkého katolíckeho – Zuzana Kovačič Hanzelová.

Hovoriť budeme o aktuálnych, dôležitých zaujímavých témach,“ avizovali košickí saleziáni. A nám neostáva iné, len sa opäť opýtať: „Čo sa to s vami, ľudia, deje? Pozývate do katolíckych kostolov, medzi katolícku mládež tých, ktorí nenávidia Cirkev? O čom s nimi chcete diskutovať? O tom, ako je dobré a vhodné pre mladého človeka žiť v konkubináte, či podstúpiť potrat?

https://christianitas.sk/saleziani-si-pozvali-na-oslavy-sviatku-panny-marie-pomocnice-liberalnych-novinarov-z-dennika-n-a-sme/
Dnes je prvý jún. Otvorila som si ráno internet a zosypali sa na mňa dúhové vlajky, pretože neviem, či o tom viete, ale mesiac jún je už vraj mesiacom LGBT. Za redakciu Christianitas.sk však pripomínam, že si ho nesmieme nechať vziať. Mesiac jún patrí Božskému Srdcu. Nikomu inému.

https://christianitas.sk/stop-lgbt-jun-je-mesiac-bozskeho-srdca-jezisovho/
Vypočula som si nedávno v jednom z bratislavských kostolov zaujímavú kázeň. Kňaz kritizoval svojich spolubratov v kňazskej službe, ktorí – citujem – behajú okolo oltára vo futbalovom drese, aby zaujali mládež a deti. „Ale liturgia má svoju formu, má byť dôstojná,“ prízvukoval kňaz s tým, že on je – ako zaiste – vidíme, konzervatívny. „Ale čo je zakonzervované, nepokazí sa, vydrží,“ dodal s úsmevom.

https://christianitas.sk/moja-prva-navsteva-tradicnej-latinskej-sv-omse-alebo-5-dovodov-preco-hovorim-ano/
V Spojených štátoch, aj v krajinách „modernej“ Európy sa už robia operácie na zmenu pohlavia ako na bežiacom páse a ľudí, ktorí sa vďaka masívnej LGBT propagande začínajú náhle cítiť ako „trans“, pribúda. Zároveň však celosvetovo stúpa aj počet žalôb na lekárov od ich preoperovaných pacientov.

https://christianitas.sk/transzena-z-kalifornie-zaluje-lekarov-k-zmene-pohlavia-ma-dotlacili/
Okrem sekty Sinčchondži sa na Slovensku opäť organizuje aj Moonova sekta. Kým tá prvá sa zameriava najmä na mladé ženy z kresťanských komunít, tá druhá si vzala na mušku rodiny. Buďte opatrní vy, aj vaše deti.

https://christianitas.sk/pozor-na-podujatia-organizovane-tzv-federaciou-rodin-ide-o-moonovu-sektu/
V stredoamerickom štáte Salvádor platí od roku 1999 zákon o absolútnom zákaze interrupcií. Nepripúšťa žiadne výnimky. A kým my, európski katolíci, ďakujeme Bohu, že ešte aspoň niekde na svete sa chráni život od počatia tak, ako to vyžaduje naša katolícka viera, samotný Salvádor bude zrejme musieť zákaz potratov obhajovať pred súdom pre ľudské práva.

https://christianitas.sk/jeden-z-poslednych-statov-s-absolutnym-zakazom-interrupcii-stale-odolava-ako-dlho-vydrzi/
Nie je to tak dávno, čo Slovenskom rezonovala kauza absolútne nevhodných učebníc sexuálnej výchovy. Na svedomí ich okrem iných mala aj Slovenská akadémia vied, ktorá už len samotným obalom dostala učebnicu na doteraz nevídanú, vulgárnu úroveň. Na internete sa proti tomu ostro ohradili tisícky Slovákov a ich rozhorčenie kompetentným tlmočila Asociácia za život a rodinu.

https://christianitas.sk/sav-obhajuje-vulgarne-ucebnice-sexualnej-vychovy-skoncia-na-sude-pre-podozrenie-z-ohrozovania-mravnej-vychovy-mladeze/
Sv. Maximilián Kolbe:
"Ak niekto v hriechoch padne, hlboko sa ponorí v nerestiach, pohrdne Božími milosťami, nehľadí už na dobré príklady iných, nevšíma si spasiteľné vnuknutia a stáva sa nehodným ďalších milostí, má si vari zúfať? Nie, nikdy! Má totiž Bohom mu danú Matku, ktorá láskavým srdcom sleduje každý jeho skutok, každé slovo, každú myšlienku. Ona nehľadí nato, či je hodný milosti zľutovania. Ona je iba Matkou milosrdenstva, nuž ponáhľa sa, hoc ju aj nevzývajú, tam, kde je najviac biedy v dušiach."

https://christianitas.sk/skrze-neposkvrnenu-k-najsvatejsiemu-srdcu-jezisovmu/
Po mučení bol svätý prikovaný do ťažkých pút a hodený do väzenia. Tam sa modlil: «Zvelebujem Teba, ó Pane a Bože môj, že si ma hodným učinil, pre Tvoje sväté meno potupu a trápenie znášať. Dokáž svoju moc a slávu, ó nekonečná a najsvätejšia bytnosť, aby všetci, ktorí sú v tomto väzení, poznali, že Teba, pravého Boha, vzývam a že niet Boha okrem Teba samého!»

O polnoci zjavila sa velebnosť Božia vo väzení a osvietila jeho temnotu nebeskou žiarou...

https://christianitas.sk/sv-quirinus-biskup-a-mucenik/
Keď sa berie do úvahy dôstojnosť sviatostí, tu potom Sviatosť oltárna svojou svätosťou, množstvom a veľkosťou tajomstiev ďaleko prevyšuje ostatné.

Tridentský katechizmus sv. Pia V.

https://christianitas.sk/rozdielnost-dostojnosti-pri-sviatostiach/
Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi (ľudovo Božie Telo) patrí k najznámejším katolíckym sviatkom, v ktorom sa zdôrazňuje reálna prítomnosť Ježiša Krista ako Boha i ako človeka v Eucharistii. Podľa rímskokatolíckej náuky Cirkvi (rovnako aj podľa pravoslávnej a východných kresťanských cirkví) počas Svätej omše prichádza k transsubstanciácii obetovaného chleba a vína na Telo a Krv Ježiša Krista.

Samozrejme, takáto tradičná katolícka slávnosť dráždi liberálnych katolíckych veriacich, ktorí postupne prichádzajú s návrhmi ako Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi vylepšiť. Jednou z prvých takýchto liberálnych lastovičiek sa stala „špecialistka na vieru a ohlasovanie“ Marlies Prettenhaler-Heckelová z rakúskeho Grazu, ktorá chce, aby sa tohtoročná slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi v Grazi spojila s ochranou klímy, pretože podľa jej slov „táto téma rezonuje v mladých ľuďoch a celej spoločnosti“.

https://christianitas.sk/liberalna-katolicka-aktivistka-v-rakuskom-grazi-chce-spojit-slavenie-najsvatejsieho-kristovho-tela-a-krvi-s-klimatickou-agendou/
Takmer sto škôl v americkom štáte Utah vyhodilo zo školskej knižnice Bibliu. Dôvodu neuveríte.

https://christianitas.sk/utah-usa-biblia-na-zozname-zakazanej-literatury/
Svoje jubileum – 75. narodeniny – sa rozhodol Mons. Tomáš Halík osláviť v duchu tých najlepších tradícií modernizmu a liberalizmu, zostávajúc verný svojej povesti. V nedeľu na sviatok Svätej Trojice sa rozhodol pre Vatikánsky rozhlas, českú sekciu Vatican News napísať autorský komentár na tému dňa. Po krátkom a zbežnom vysvetlení zložitosti pojmu Svätej Trojice nám otec Halík zvestuje pozoruhodné konštatovanie, že „niet divu, že toto učenie bolo a je zdrojom mnohých nedorozumení, omylov a heréz; …“

https://christianitas.sk/tomas-halik-sa-rozhodol-osviezit-a-vylepsit-ucenie-o-svatej-trojici-aby-ho-lepsie-spristupnil-moslimom-a-zidom/
Maximálnu mieru mocenskej arogancie a kolonialistického prístupu, ktorý odmieta rešpektovať krajinu, kde sa nachádza ich zastúpenie, prezentovali už tradične Spojené štáty. Na začiatku júna, ktorý je v liberálnych kruhoch označovaný ako „Mesiac hrdosti“ LGBT, vyvesili vlajku homosexualistického hnutia priamo na svojej budove pri Vatikáne.

https://christianitas.sk/velvyslanectvo-usa-vo-vatikane-vyvesilo-na-svojej-budove-vlajku-lgbtq-veriaci-su-rozhorceni/
V predchádzajúcej časti nášho rozprávania o dejinách legálnej eutanázie sme si priblížili nacistické korene programu eliminácie „menejcenných“ a pre spoločnosť „bezvýznamných“ osôb. V druhej časti si priblížime úlohu, ktorú v zavedení legálnej eutanázie a realizácie nacistického program T4 zohralo mlčanie spoločnosti, akceptácia zavraždenia svojho hendikepovaného syna, dcéry, brata, sestry zo strany najbližších… A hlas blahoslaveného kardinála, ktorý sa postavil Hitlerovi na odpor a prerušil tak desivé mlčanie nemeckej spoločnosti.

https://christianitas.sk/za-hrst-historie-eutanazie-symbolu-spolocnosti-v-rozklade-ii-cast/
Na začiatku písania tohto článku by sme sa radi čitateľom portálu Christianitas.sk priznali, že odkedy sme objavili Raccoltu  - pozri článok Pôvodná modlitba k sv. Michalovi archanjelovi od pápeža Leva XIII., uvedená v Raccolte z roku 1930)-  okamžite sa stala žriedlom nášho neustáleho štúdia, radostného vytrženia a vďaka nej si zvyšujeme svoje katolícke povedomie a vzdelanie.

Okrem toho si dovoľujeme tvrdiť, že sa starobylé a tradičné katolícke modlitby v nej uvedené, v dnešnej teologicko-liberálno-tolerantnej dobe stávajú žriedlom skutočnej tridentskej katolíckej čistej, jasnej a pravdivej zbožnosti.

https://christianitas.sk/poboznost-na-pocest-piatich-kristovych-ran-nepravom-odsunuta-odpustkova-modlitba-i-cast/