Nemecko: Islamskí protestujúci požadujú vznik kalifátu -

Nemecko: Islamskí protestujúci požadujú vznik kalifátu


13. mája 2024
  Krátke správy

Čítate správne: v sobotu sa v Nemecku uskutočnil už druhý protest, na ktorom účastníci požadovali vznik kalifátu ako „riešenia súčasných problémov“ krajiny.

Víkendového protestu islamistov v štvrti Sankt Georg – paradoxne pomenovanej po katolíckom svätcovi sv. Jurajovi – sa podľa miestnych úradov zúčastnilo 2300 ľudí, „zväčša mužov“. Protest bol pod silným drobnohľadom polície, keďže aprílové zhromaždenie v Hamburgu spôsobilo obrovský rozruch na nemeckej politickej scéne. V Sankt Georgu sa nesmeli vyslovovať žiadne heslá, ktoré by mali „antidemokratický“ náboj.

Ilustračný obrázok, zdroj: youtube.com

Protest v Hamburgu z 27. apríla, ktorého sa zúčastnilo 1000 ľudí, totiž požadoval práve zavedenie islamského štátneho zriadenia v Nemecku. Protestujúci kráčajúci ulicami prístavného veľkomesta vykrikovali heslá ako „Kalifát je riešenie“ či „Alahu akbar“. Demonštráciu usporiadala organizácia s názvom Muslim Interaktiv, ktorá je hamburskými úradmi označovaná za „extrémistickú“. Vodca organizácie, Joe Adade Boateng, vyhlásil, že Nemecko potrebuje „spravodlivý kalifát“, aby sa napravila skreslená prezentácia moslimských skupín v médiách.

Organizácia Muslim Interaktiv na sociálnych sieťach uviedla, že cieľom demonštrácie bolo protestovať proti „démonizácii celého islamského života v Nemecku“.

Pozdvihneme hlas spoločne, inhallah,“ stálo v príspevku na sieti X (bývalý Twitter).

Spoločne proti islamofóbnemu spravodajstvu, ktoré sa objavilo v posledných týždňoch aj mesiacoch“.

Popularita skupiny na sociálnych sieťach rastie, najmä na TikToku, kde nazbierala viac ako 24 000 sledovateľov. Moslimské skupiny otvorene kritizujú podporu Nemecka Tel Avivu od 7. októbra, keď vypukla vojna medzi Izraelom a Hamasom. Muslim Interaktiv už predtým zorganizovala demonštráciu s účasťou 3 500 ľudí proti verejnému páleniu Koránu vo Švédsku vo februári minulého roka. Po útoku zo 7. októbra jej sympatizanti zorganizovali aj protiizraelskú demonštráciu.

Francúzske noviny Le Figaro sa pýtajú či „vznikne na druhej strane Rýna kalifát?“, keďže toto je „nová požiadavka nemeckých islamistov“. Noviny pokračujú:

Organizácia Muslim Interactiv, ktorá vznikla v roku 2020, uskutočnila protest v uliciach štvrte Sankt Georg v Hamburgu. Štvrť je známa tým, že sa tu konajú každoročné homosexuálne sprievody. Islamisti sa rozhodli zabrať si v štvrti svoje miesto, kde mávali transparentami s nemeckým i arabským nápisom „Kalifát je riešenie“. Asi tisícka mladých mužov v čiernom kráčala pred silnou skupinou zahalených žien, ktoré vykrikovali „Alahu akbar“. Protest bol oficiálne ohlásený. Bol sprevádzaný miestnou políciou; k žiadnym incidentom nedošlo.“

Francúzi, ktorí majú s moslimami samozrejme dosť vlastných problémov, si všímajú, že organizácia Muslim Interactiv sa pri svojich požiadavkách neopiera o nedávno prišlých migrantov, ale o moslimov, ktorí tvoria v Nemecku už druhú či tretiu generáciu.

MG

Zdroj: Le Figaro, NY Post, Deutche Welle, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najsvätejšie Srdce Ježišovo a modlitba svätého ruženca

Kardinál Burke v prejave na Kolégiu sv. Tomáša Akvinského: Revolúciu podporujú zvnútra Cirkvi aj tí, ktorí sú povolaní pásť stádo!

Harrison Butker – športovec a tradičný katolík – predniesol reč, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku

Možný zázrak v Lurdoch? Takmer úplne slepej žene sa vrátil zrak