Škandál v Chicagu: Kňaz posvätil sobáš dvoch lesbičiek -

Škandál v Chicagu: Kňaz posvätil sobáš dvoch lesbičiek


6. mája 2024
  Krátke správy

To bolo rečí o tom, že dokument Fiducia supplicans je úplne v poriadku, že to len tradiční katolíci robia netolerantne zbytočnú hystériu, pretože obsah dokumentu nechápu.

Ukazuje sa však, že to nebola žiadna hystéria, naopak, je stále viac zreteľné, že tradiční katolíci predvídali správne – podobne ako ten hubár, čo našiel sedieť v lese tajtrlíka na konári stromu v 5 metrovej výške a videl ho, ako si píli konár pod zadkom. Keď hubár nešťastníka upozornil, že ak neprestane, spadne a doláme si nohy, dostalo sa mu len výsmechu a urážok. O malú chvíľu tajtrlík dopílil pod sebou konár, spadol a dolámal si obe nohy, načo zo zeme udivene reagoval slovami: „No a čo bol ten hubár prorok?“

Kostol sv. Vincenta de Paul v Chicagu (IL, USA) 2012
zdroj: flickr.com / Ron Cogswell

Vo farnosti sv. Vincenta de Paul v Chicagu miestny slniečkársky kňaz, otec Joseph Williams nepožehnal len dve aktívne lesbičky, on im hneď vyslúžil katolícky sobáš. Odvolal sa pritom na vatikánsku deklaráciu Fiducia supplicans.

Myah (prvá lesba) vždy túžila uzavrieť sobáš vo svojej kaplnke, tak som ju prekvapila sobášom v tejto kaplnke“, uviedla Kelly (druhá lesba). Takže Kelly a Myah sú dve lesbičky, ktoré legalizovali svoj hriešny vzťah v manželstve, uzavretom v katolíckom chráme. Uvedený sobáš bol medzitým uznaný ľavičiarskymi úradníkmi na mestskom úrade v Chicagu.

Celý pseudomanželský obrad sa objavil aj na videu, na ktorom je vidieť, ako kňaz hovorí obom sodomským lesbám: „Kelly a Myah, zaväzujete sa žiť v manželskom zväzku navždy spolu v mieri a harmónii?“, na čo obe lesby svorne odpovedali dojatým áno.

Počas tohto pseudomanželského sodomského obradu dokonca prišlo aj na nasadzovanie snubných prsteňov a slniečkársky kňaz, ktorý tento bohorúhačský rituál svätil, sa nehanbil žiadať požehnanie samotného Boha, ktorý podľa jeho slov „podporil dve nešťastné osoby pri dôležitom kroku v ich živote“.

Milostivý Bože, rozmnož a posväť lásku, ktorú k sebe cítia Kelly a Myah,“ povedal Joseph Williams a potom dodal: „Snubné prstene, ktoré si vymenili, sú znakom ich vernosti a odhodlania. Nech napredujú v živote chránené milosťou a požehnaním,“ rúhal sa ďalej „vedúci obradu“. Na záver obe lesby požehnal.

Dosiaľ ani miestny kňaz, ani zosobášené lesby, ba ani chicagská arcidiecéza nereagovali na otázky portálu Catholic News Agency. Hovorca chicagskej diecézy nakoniec citoval z dokumentu Fiducia supplicans, „že páry rovnakého pohlavia môžu byť požehnané, ale musí byť jasné, že nejde o manželstvo“. Hovorca chicagskej arcidiecézy sa stále tvári, ako keby o svadobný obrad nešlo, ale išlo len o obyčajné požehnanie.

Je smutné, že skutoční pravoverní kňazi sú za svoje presvedčenie prenasledovaní, zakazuje sa slávenie tradičnej svätej omše a na druhej strane slniečkársky tajtrlík, ktorý prekročí svoje právomoci, nečelí žiadnemu trestu.

BK

Zdroj: catholicnewsagency.com, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com / Ron Cogswell


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Mária Magdaléna de’ Pazzi, panna a rehoľníčka

O Matke nášho Vykupiteľa

Sexualita ako subjektívny zážitok alebo ako súčasť objektívneho poriadku? O dvoch nezmysloch súčasnej liberálnej feministickej teológie

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, II. časť