František Mikloško sa vracia do KDH. Údajne ako „veľká osobnosť konzervatívneho sveta“ -

František Mikloško sa vracia do KDH. Údajne ako „veľká osobnosť konzervatívneho sveta“


29. mája 2023
  Krátke správy

Zdá sa, že politická kríza (slovenská, európska aj svetová) má blahý vplyv na potenciu tvorcov politického gýču. Tí zažívajú v posledných mesiacoch priam erupciu tvorivej činnosti. Stačí spomenúť mená ako Dzurinda, Heger, Danko alebo dokonca Šimko a ani jedno oko milovníka nasladnutých politických evergreenov nezostane suché.

V nedeľu bola táto hitparáda obohatená o skutočnú klasiku politickej trápnosti – Františka Mikloška.

Zdroj: youtube.com

Predseda KDH Milan Majerský najprv v nedeľu vydráždil napätie v radoch svojich priaznivcov oznámením, že KDH predstaví v pondelok novú posilu. V relácii televízie TA3 však poskytol napätým milovníkom demokratického kresťanstva a kresťanskej demokracie aj návod, ako dopredu uhádnuť, o koho by malo ísť: „Ide o veľkú osobnosť z konzervatívneho sveta“. A aby úbohí diváci netápali v temnotách, tak ešte našepkal, že to bude „bývalý, respektíve aj súčasný politik“.

Predstaviť ho malo KDH v pondelok na tlačovej konferencii, avšak ako to už býva v atmosfére svadobného očakávania, nevesta nevydržala a všetko svojim kamarátkam prezradila. Tou „veľkou osobnosťou konzervatívneho sveta“ bude František Mikloško. Aj on, podobne ako jeho nešťastný a neúspechmi ošľahaný bývalý kolega Ivan Šimko, sa vracia do rodnej strany, aby tam zrejme ako ľahká brigáda na Kryme, vyrazil do útoku posledného.

O analýzy, ovácie a spomienky starých bojovníkov za demokratické kresťanstvo, v kruhoch do slniečkova opálených, určite nebude núdza. Nám ostatným sa však na pery derie nástojčivá otázka: Čo je na Františkovi Mikloškovi konzervatívne? Otázku „veľkej osobnosti“ ponecháme bokom, veď každá firma alebo škola má v letákoch a školských časopisoch uvedené nejaké „veľké osobnosti“. V dobe ako je naša, keď sa štátom vyznamenanou „veľkou osobnosťou“ môže stať aj transsexuálny diskdžokej, určite nebude o „osobnosti“ núdza.

Ale konzervatívna? Práve František Mikloško, ktorý pobehuje po Vatikáne s ultraliberálnou prezidentkou Čaputovou a lesbou Radkou? Mikloško, ktorý v relácii Do kríža hovorí, že kresťania niečo dlhujú tzv. LGBT ľuďom a naznačuje ochotu akceptovať ich štátom potvrdené zväzky? Mikloško, ktorý neváha dokončiť túto sériu liberálnych trápností účasťou na debate v bratislavskej homosexuálnej reštaurácii Tepláreň za účasti LGBT luteránskej farárky Polckovej a opäť lesby Radky?

Viď: https://christianitas.sk/frantisek-miklosko-spolu-s-luteranskou-fararkou-polckovou-obhajovali-lgbt-na-diskusnom-stretnuti-v-restauracii-teplaren/

Sú dve možnosti, ako pochopiť tento nešikovný marketingový ťah KDH: buď sa teraz pred voľbami začne František Mikloško tváriť, a teda opäť pretvarovať, o niečo konzervatívnejšie (teda v intenciách toho, keď sa na „konzervativizmus“ hrajú kresťanskí liberáli), alebo to má byť definitívna rezignácia KDH na akékoľvek, aj stopové prvky konzervativizmu a finálne prihlásenie sa k aktuálnej európskej kresťanskej demokracii. Čiže vlastne k umiernenému progresivizmu s dizajnom v tvare kríža.

Tak či onak, to všetko už budú vzhľadom na reálnu politickú moc zrejme len abstraktné úvahy, pretože potenciál KDH dostať sa do parlamentu, nieto ešte k moci, je krajne mizivý. Utešovať sa predvolebnými prieskumami, ako to bolo pri minulých voľbách, sa evidentne nevypláca. A to kvôli tomu, že sú väčšinou zmanipulované. Ale to by už mohlo KDH za tých 30 rokov vegetovania na politickom parenisku vedieť.

Je však možné, že motyka vystrelí. V tom prípade nám hrozí desivá perspektíva, že František Mikloško sa stane opäť trvalou súčasťou slovenského parlamentného cirkusu, ako tomu bolo v minulosti takmer 25 rokov. A ani to by však nebolo to najhoršie. Po tom, čo sme videli za posledné tri roky je zrejmé, že konkurencia medzi generátormi trápností je taká veľká, že nejaké veľké prekvapenia v tomto smere už nemožno očakávať.

Avšak najhoršie je, že jeho hlavnou úlohou v prípade úspechu by mohlo byť pomáhanie pri presadzovaní „konzervatívnych“ ústupkov voči LGBT globalizmu na Slovensku. Skrátka, dať im trochu toho „kresťanského“ náteru, aby sa slovenskí kresťania mohli radovať, že vlastne vybojovali s progresívcami a eurobyrokratmi poctivý „konzervatívny“ boj a niečo uhrali. Na čele so starým bardom slovenského „konzervativizmu“ – liberálom Františkom Mikloškom.

BM

Zdroj: SME, Pravda, Postoj, Aktuality.sk, ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Vernosť k EÚ „bis zum bitteren Ende…“? Čo bude robiť Cirkev, ak sa Európska únia rozpadne?

Biskup Strickland: „Tichí a poslušní pastieri“ zrádzajú Krista svojím tichom a apatiou

Nemecko: Progresívno-liberálne lynčovanie katolíckeho lekárnika, ktorý odmieta predať núdzovú antikoncepciu

Známy marketingový expert: Veriaci húfne utekajú z kostolov, pretože sú príliš súčasné. Cirkev robí jednu marketingovú chybu za druhou