Pápež menoval neveriacu vedkyňu, ktorá vynašla mRNA vakcíny, bola agentkou komunistickej polície, členkou vedenia BioNTech, spolupracujúceho s Pfizerom – za členku Pápežskej akadémie pre život!
13. februára 2024
Krátke správy
Pápež František vymenoval americkú biochemičku maďarského pôvodu, Katalin Karikóovú, za členku Pápežskej akadémie pre život. Uvedená vedkyňa je držiteľkou Nobelovej ceny za vynález, ktorý od roku 2020 ovplyvnil životy miliónov ľudí – mRNA vakcíny. Tie boli používané a pod rôznymi zámienkami, nátlakom a zákonmi nanucované obyvateľstvu ako všemocný nástroj boja proti údajnej pandémii ochorenia Covid-19. Samotný pápež František bol aktívnym propagátorom očkovania týmito vakcínami a dokonca ich jeho administratíva pod rôznymi vyhrážkami nanucovala zamestnancom Vatikánu.
Teraz sa jedna z vedkýň, majúca leví podiel na vynájdení mRNA vakcíny stala členkou Pápežskej akadémie pre život, čo môže budiť dojem nechceného čierneho humoru, keďže následkom vedľajších účinkov po aplikácii experimentálnej látky eufemisticky prezývanej „vakcína“ proti ochoreniu Covid-19, nielenže trpí enormné množstvo ľudí, ale niektorí kvôli nej prišli práve o život, čo je pojem, ktorý má akadémia ostentatívne uvedený v názve. Záplava súdnych žalôb na oboch brehoch Atlantiku svedčí o tom, že celá kauza sa zďaleka ešte neskončila.
V oficiálnom texte o udelení Nobelovej ceny sa píše, že ocenení – Karikóová a Weissman (ktorého školiteľom na stáži v National Institutes of Health bol Anthony Fauci) dostali cenu:„za objavy týkajúce sa modifikácií nukleozidových báz, ktoré umožnili vývoj účinných mRNA vakcín proti Covid-19“.
Pápež František oznámil vymenovanie Katalin Karikóovej v sobotu10. februára 2024.
Vedkyňa sa narodila v maďarskom Szolnoku (1955) a žila v mestečku Kisújszallás. Študovala na univerzite v Szegede a pracovala na výskume v maďarskom Ústave biochémie – Biologickom výskumnom centre (BRC).
Od roku 1978 do roku 1985 bola vedená maďarskou komunistickou tajnou políciou ako agentka, čo neskôr zdôvodňovala tvrdením, že sa bála o svoju kariéru, a zároveň tvrdením, že sa bála represálií voči jej otcovi. Keďže však jej otec bol banálnym mäsiarom v zapadákove s názvom Kisújszallás (Nový Malý Salaš), s cca 12 000 obyvateľmi, nie je celkom jasné, čoho konkrétne by sa mali represálie v období uvoľneného tzv. „gulášového socializmu“ Jánosa Kádara, do ktorého, ako relatívne voľnejšieho režimu, radi prúdili slovenskí občania za konzumáciou západnej pop-kultúry, týkať. Zároveň Karikóová tvrdí, že napriek svojej registrácii v spisoch tajnej polície jej nikdy neposkytla žiadne informácie, čo sú samozrejme floskuly, na ktoré sme vo východnej Európe zvyknutí už 30 rokov a v Amerike im zaiste jej univerzitní kolegovia asi aj veria. Viď:
https://www.euronews.com/2021/05/24/covid-19-vaccine-scientist-katalin-kariko-was-listed-as-communist-era-police-informant
alebo
https://en.wikipedia.org/wiki/Katalin_Karik%C3%B3
Krisztián Ungváry, maďarský vedec skúmajúci bývalé dokumenty štátnej bezpečnosti, pre portál Euronews povedal, že je mimoriadne zriedkavé, aby niekto konfrontovaný so svojou úlohou počas komunistickej éry priznal, čo sa stalo, namiesto toho, aby o minulosti klamal. Toľko odborník, keďže nepriatelia konšpirácií majú radi odborníkov.
V roku 1985, zrejme ako „trest“ za údajné trvalé odmietanie informovať tajnú políciu, jej maďarskí komunisti dovolili odísť na Západ. V anglickej verzii Wikipédie sa môžeme dočítať zábavnú pasáž na túto tému, kde sa píše nasledovné:
„V roku 1985 prišlo jej laboratórium o financovanie a Karikóová hľadala prácu v inštitúciách iných krajín.“
Áno, pamätníci zaiste vedia, že to bol určite bežný postup, ako riešiť problémy s kariérou v komunistických režimoch.
Aby ju komunistická polícia ešte viac „vytrestala“, dovolila jej odísť aj s manželom (volá sa Béla Francia) a dcérou (!) do Spojených štátov, zrejme aby sa definitívne zbavila strategickej špičkovej vedkyne, do ktorej štát investoval určite nemalú sumu peňazí. Karikóová sa navyše Američanom, zrejme dychtivým po dobrodružných príbehoch spoza Železnej opony pochválila, že v plyšovom medvedíkovi prepašovala komunistickej polícii priamo pred nosom – 900 libier. Vskutku, jeden sa musí pýtať, ako je možné, že taká neschopná polícia vôbec mohla niekoho chytiť, nieto ešte vydierať.
V rokoch 1985 až 1988 pracovala na baptistickej Temple University vo Filadelfii, kam ju pozval miestny vedecký pracovník Robert Suhadolnik. Keď sa však rozhodla v roku 1988 odísť pracovať na konkurenčnú Univerzitu Johna Hopkinsa, začal sa jej vyhrážať udaním federálnym úradom kvôli jej nelegálnemu pobytu v USA. Podľa spisovateľa Gregoryho Zuckermana tak aj urobil a „pokračoval v hanobení Karikóovej, pričom jej bránil v získaní nového miesta“. Nakoniec sa jej zastal jeden zamestnanec zo zariadenia so zaujímavým názvom – Národné vojenské medicínske centrum Waltera Reeda a vybavil jej miesto na Univerzite armádnych služieb spadajúcej pod Federálnu vládu USA. Univerzita má oficiálne v popise práce „vykonávanie špičkového výskumu relevantného z hľadiska armády; vedenie systému vojenského zdravotníctva v kľúčových funkčných a intelektuálnych oblastiach; a poskytovanie operačnej podpory jednotkám po celom svete“.
Od roku 1989 pôsobila na Pensylvánskej univerzite, kde však čoskoro upadla do nemilosti, pretože niektorí kolegovia, biotechnológovia a farmaceutické spoločnosti pochybovali o jej potenciáli. Od roku 1997, po stretnutí s Drewom Weissmanom, jej kariéra išla prudko hore. Jej ďalší kolega, Elliot Barnathan, si ju nevedel vynachváliť. Ďalšiu pasáž jej života radšej opíšem priamo zo zdroja (Wikipédia), aby sme nečelili obvineniu z konšpirácií:
„Začiatkom roka 2013 sa Karikóová dopočula o zmluve Moderny s AstraZeneca v hodnote 240 miliónov dolárov na vývoj mRNA vaskulárneho endotelového rastového faktora. Uvedomila si, že na Pensylvánskej univerzite nedostane šancu uplatniť svoje skúsenosti s mRNA, a tak prevzala úlohu viceprezidentky v BioNTech RNA Pharmaceuticals a následne sa v roku 2019 stala senior viceprezidentkou, pričom si udržala mimoriadnu profesúru na univerzite.“
Skutočnosť potvrdzujú aj noviny The Times of Israel:
„Karikóová bola senior viceprezidentkou spoločnosti BioNTech, ktorá spolupracovala so spoločnosťou Pfizer na výrobe jednej z vakcín proti COVID-19. Web BioNtech hovorí, že od roku 2022 je externou konzultantkou.“
Ak tomu teda dobre rozumiem, členkou Pápežskej akadémie pre život sa stala osoba, ktorá sa zásadným spôsobom podieľala na biznise s mRNA vakcínami, za posledné tri roky, a to práve od roku 2019. Nemusím zrejme pripomínať, kedy vypukla pandémia Covid-19, toľko si ešte občania hádam pamätajú.
Na vymenovanie do Pápežskej akadémie reagovala Karikóová nasledovne:
„Som hlboko poctená, že ma pápež vymenoval za člena Pápežskej akadémie pre život. Minulý rok som mala vo Vatikáne prednášku (!) o nových biotechnológiách. Bolo vzrušujúce stretnúť pápeža na súkromnej audiencii s mojou rodinou, kde požehnal moje vnúčatá.“
Na otázku novín Aargauer Zeitung ohľadom náboženstva uviedla:
„Bola som vychovaná bez akéhokoľvek náboženstva.“
Zostáva ešte jedna otázka: Boli zaočkované vakcínami Pfizer proti Covid-19 aj jej vnúčatá, dcéra, ktorá je olympijskou víťazkou dvoch zlatých medailí a jej manžel?
BM
Zdroj: CNA, PCH24, Wikipédia, The Times of Israel, Aargauer Zeitung, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons
PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS
Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:
Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!