Kardinál z Marseille odmieta frázy o neobmedzenom prijímaní všetkých migrantov a bráni právo na „nemigrovanie“ -

Kardinál z Marseille odmieta frázy o neobmedzenom prijímaní všetkých migrantov a bráni právo na „nemigrovanie“


18. septembra 2023
  Krátke správy

Mesto Marseille sa chystá na návštevu pápeža Františka, ktorý je známy svojimi maximálne ústretovými vyhláseniami ohľadom nelegálnych migrantov. Kardinál Jean-Marc Aveline z Marseille však zrejme vidí celý problém trochu odlišne. Pred návštevou pápeža zdôraznil potrebu vyváženého prístupu k migrantom:

Podľa môjho názoru je potrebné vyhnúť sa dvom chybám, ktoré predstavujú dve formy prístupu: prvou je irenické volanie o privítaní pre každého, bez obmedzení. Ale ľudia, ktorí majú tento typ rečí, nežijú v prisťahovaleckých štvrtiach a nemusia prežívať vojny, ktoré sú tu rozosiate.“

Kardinál Jean-Marc Aveline z Marseille
zdroj: youtube.com

Zdá sa, že trvalý pobyt v meste, ktoré sa dá bez preháňania nazvať multikultúrnou stokou, navodzuje chtiac-nechtiac v mysli človeka určité racionalizujúce myšlienkové pochody, ktoré sú v rozpore s romantizmom všeobecného prijímania migrantov.

Ako druhý chybný prístup označil kardinál Aveline paušalizáciu, ktorá „vždy označí migranta ako všeobecne vinného za všetky problémy krajiny“.

Určite sa však nepomýlime, ak budeme pri kardinálových slovách konštatovať, že takýchto „paušalizácií“ nebude zďaleka toľko, ako bruselskou mašinériou a globalistami podporovaného vítania. Málokto si totiž myslí, že za všetky problémy môžu migranti, pretože všetci dobre vedia, že za problémy môžu tí, ktorí migrantov nekontrolovane vpustili do Európy a využívajú ich ako baranidlo na zničenie kresťanskej civilizácie.

Že už má Marseille emigrantov a emigrácie dosť, o tom svedčí zrejme aj kardinál, ktorý uviedol, že „každý človek má okrem práva migrovať aj právo nemigrovať“ a dodal, že „je potrebné sa zamyslieť aj nad týmto bodom“:

Úvaha o tomto práve – nemigrovať – môže napomôcť vytvoreniu iných postojov. Musíme uvažovať o tom, ako zmeniť niektoré postoje, ktoré sú skutočne politicky agresívne, ako zmeniť veľa vecí, aby sme zabezpečili právo nemigrovať.“

Pápež František pocestuje do Marseille v dňoch 22. a 23. septembra v rámci tretieho ročníka konferencie Recontres Méditerranéennes – Stredomorských stretnutí, na ktorých sa zúčastní približne 60 predstaviteľov cirkví z piatich pobreží Stredozemného mora a približne 60 „mladých ľudí“ (?), aby diskutovali o súčasných politických, ekonomických a environmentálnych výzvach.

Očakáva sa, že z rôznych tém, o ktorých sa bude diskutovať, vrátane životného prostredia, chudoby a násilných konfliktov, bude tou najväčšou témou migrácia, pričom pápež František, ako uviedol portál Crux Nowurobil z otázky migrácie základný kameň svojho pontifikátu“.

V prejave k veriacim na Námestí svätého Petra pápež v nedeľu povedal, že pôjde na stretnutie v Marseille, aby podporil procesy mieru, spolupráce a integrácie okolo Stredozemného mora. Je však otázne, či si pod tým predstavuje to isté, čo multikultúrne mimoriadne obohatení občania kedysi kresťanského mesta Marseille. Opatrné námietky kardinála Avelina svedčia o tom, že miera kresťanského masochizmu, napriek systematickej vonkajšej aj vnútornej propagande, zrejme narazila sa svoju hranicu.

No a s perspektívou à la Lampedusa, kde počet migrantov prevýšil počet domácich obyvateľov, sa zrejme už ťažko zmierujú aj kardináli, ktorých duchovný aj materiálny dobrobyt je predsa len závislý aj od určitého počtu katolíkov v regióne.

BM

Zdroj: Crux Now, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Začína nám LGBT akcia – konferencia Iniciatívy Inakosť, záštitu nad ktorou prevzalo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku

Trump obvinil Bidena a jeho progresívno-liberálnu kamarilu z prenasledovania katolíkov

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití