Slovenský parlament schvaľuje veselo nové dane a ľudia riešia jeho žabomyšie vojny -

Slovenský parlament schvaľuje veselo nové dane a ľudia riešia jeho žabomyšie vojny


23. decembra 2022
  Krátke správy

Slovenská fantómová vláda aj vládni poslanci rovnako ako celá EÚ, si zo zdražovania zrejme príliš veľkú hlavu nerobia. Riadia sa osvedčenou ľudovou praxou: keď ťa bolí ucho, buchni si kladivom po prste a zabudneš na ucho. A tak, aby ľudia zrejme nemali príliš veľa času na premýšľanie a zbytočné nariekanie, rozhodla sa vláda ešte im trochu zasoliť a doplniť miliardy pomíňané počas veľkého covidového cvičenia sériou nových daní. Dobre vie, že jedného dňa bude treba zase kradnúť a rozhadzovať, a zima sa jej môže opýtať, čo robili naši poslanci v lete a prečo je kasa prázdna.

Ilustračný obrázok, zdroj: pxhere.com

Včera parlament schválil zvýšenie zdanenia liehu o 30 %. Ide o novelu Zákona o spotrebnej dani z alkoholických nápojov. Čiže bežní ľudia to zaplatia. A hádajte komu. TASR uvádza: „Prostredníctvom novely sa tiež trvalo zníži daň z pridanej hodnoty (DPH) pre služby v gastro a turistickom sektore, ale aj zvýši odvod z hazardných hier.“ A ktože to vlastní turistické zariadenia, hotely a podobné filantropické ustanovizne?

TASR upresňuje aké konkrétne zariadenia, podozrivo sa zhodujúce s „filantropickými“ podnikmi rôznych politikov, budú odľahčené od DPH:

V rámci novely poslanci odsúhlasili pozmeňujúci návrh, ktorým sa trvalo zníži DPH na 10 % pre reštauračné a stravovacie služby, ubytovacie služby, prepravu lanovkami a lyžiarskymi vlekmi, prevádzku športových zariadení, služby fitnescentier, ako aj služby súvisiace s prevádzkou umelých kúpalísk.“

Súdruhovia poslanci sa však činili a zaviedli ďalšiu novú zaujímavú daň: daň z plynovodov. Nestačí zrejme, že ceny plynu (aj elektriny) pôjdu neustále nahor a vyzerá to tak, že skutočne raketovo, ale podľa poslancov treba ešte zdaniť sieť plynovodov na Slovensku. A prečo?

Jedným z dôvodov zavedenia dane z osobitnej stavby je skutočnosť, že táto stavba nepodlieha zdaneniu daňou z nehnuteľnosti.“

Predmetom dane bude stavba na území Slovenska definovaná ako sieť plynovodov, ktoré slúžia výlučne na prepravu plynu v SR a nie na jeho miestnu distribúciu na časti územia Slovenska. Základom na výpočet bude dĺžka osobitnej stavby vyjadrená v kilometroch. Sadzba dane je 6000 eur za každý začatý kilometer stavby. Budúci rok má štátu priniesť 170 miliónov eur.

Výborne, to by mohlo stačiť na ďalšiu očkovaciu kampaň. Alebo na nové zbrane pre bojovníkov za demokraciu? A od koho si vypýtajú tranzitné spoločnosti zaplatené dane? Komuže sa ešte trochu zvýši cena plynu? Netreba sa príliš trápiť, len dezolátom.

No a aby toho nebolo málo, tak schválili aj návrh Mariána Viskupiča (SaS), nesmierne liberálny od liberálnej strany, skoro ako od Friedricha von Hayeka, ktorý má ľudí nenápadne donútiť kupovať ekologické vozidlá. Návrh prináša zmenu spôsobu výpočtu registračného poplatku za motorové vozidlá. Do výpočtu zavádza ekologické hľadisko. Po novom sa registračný poplatok určí ako súčin výkonu a ekologického koeficientu vozidla.

Zmena umožní Slovensku, aby rovnako ako v ostatných členských štátoch EÚ výška registračného poplatku motivovala ku kúpe ekologických vozidiel,“ priblížil predkladateľ. Vďaka tomu podľa neho občania zaplatia na poplatkoch o približne 32 miliónov eur menej. Lenže pán poslanec zabudol dodať, že tie ekologické autíčka sú trochu drahšie a hlavne ako to bude vyzerať s poplatkom za neekologické vozidlo. Nebude náhodou vyšší ako doteraz?

A spoza kopca nám už zároveň máva zákon zelených pacientov, ktorý neekologické autá pošle zrejme na vrakovisko. Povinne. Potom, keď už budú len ekologické autá, poplatky sa zrejme zase dvihnú a to tak, aby sa strata v kasičke nahradila aj so ziskom.

Len pred niekoľkými dňami oblažila EÚ občanov novým zdanením domácností, týkalo sa emisií z vykurovania aj cestnej dopravy. Naši vládni-nevládni poslanci, na čele s hrdinom novembrových námestí a ekologickým agentom v dobrej predtuche, že už nemajú čo stratiť a zároveň sa treba dobre zapísať u svojich bruselských chlebodarcov, ešte prišli s návrhom kontrolovať občanom pece, krby a komíny, povzbudzovať udavačstvo medzi susedmi a umožniť ekologickým teroristom vstup na súkromný pozemok domácností.

S prihliadnutím aj na ďalšie euro-skutočnosti, vysypané z rohu hojnosti ľudskej imbecility, je možné konštatovať, že pokiaľ sa slovenský národ ešte domnieva, že Európska únia a jej domáci sluhovia predstavujú dobré riešenie pre Slovensko, tak si skutočne nič iné ani nezaslúži.

BM

Zdroj: TASR, ilustračný obrázok, zdroj – pxhere.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.