Poslanec M. Čepček zastavil desivý návrh zákona T. Valášeka o cirkvách -

Poslanec M. Čepček zastavil desivý návrh zákona T. Valášeka o cirkvách


25. marca 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Písali sme o tom začiatkom mesiaca1 a dosť nás to znepokojilo: nezaradený poslanec, no člen ultraliberálneho Progresívneho Slovenska, Tomáš Valášek, prišiel s desivým návrhom zákona, ktorý mal znížiť počet členov cirkvi či náboženskej organizácie nutný na jej oficiálne zaregistrovanie z 50-tisíc na rovných 150 osôb! Takáto náboženská organizácia – a hovoríme tu o všetkom od islamu, cez šintoizmus až po vyznavačov satana – by si potom mohla verejne stavať svoje chrámy po celom Slovensku a po 10 rokoch by jej dokonca bolo umožnené mať vlastné školy a dostávať príspevok z rozpočtu SR!

Rovnako tak kresťanským cirkvám malo byť zakázané „obmedzovať práva osôb pre ich pohlavie, rasu či sexuálnu orientáciu, rodovú identitu“ atď, čo bol zúfalý pokus o zasahovanie do najzákladnejších učení kresťanského náboženstva. Celé sme to vtedy charakterizovali slovami „Toto je naozaj návrh zákona ako z najhlbších útrob pekla.

V stredu 23. marca bola v NRSR naplánovaná diskusia k zákonu, no tá napokon trvala iba tento jeden deň, keďže sa nezaradenému poslancovi a katolíckemu aktivistovi Martinovi Čepčekovi podarilo presadiť, aby sa o návrhu ďalej nerokovalo. Sám pán poslanec Čepček nám k tomu napísal:

Tento návrh zákona som považoval za nebezpečný, preto som dal návrh nepokračovať v rokovaní o tomto zákone. A tento návrh prešiel…

Zo 125 prítomných poslancov hlasovalo za návrh poslanca Čepčeka nepokračovať v rokovaní ohľadom zákona o cirkvách a náboženských združeniach T. Valášeka 64 poslancov, kým proti Čepčekovmu návrhu bolo 26 členov NR SR, 5 zákonodarcov sa zdržalo hlasovania a 25 sa do parlamentu ani nedostavilo.

Zvlášť veľavravná je štatistika, ako hlasovali poslanci najsilnejšej vládnej strany OĽaNO, ktorej tandem Matovič-Heger sa chváli svojím kresťanstvom a konzervatívnymi hodnotami. Na jej kandidátke sa do parlamentu dostal aj M. Čepček, no bol z klubu nečakane vylúčený. Takže, podľa údajov nrsr.sk sa 25 poslancov OĽaNO zdržalo hlasovania, proti Čepčekovmu návrhu ich bolo 13 a za jeho návrh iba 5 „obyčajných ľudí“! Dokonca z liberálnej SAS hlasovalo proti „len“ 12 poslancov a 7 sa zdržalo.

Totálnym šokom je postoj poslancov za Kresťanskú úniu, ktorí sú na kandidátke OĽaNO, a to A. Záborskej a R. Vašečku, ktorí sa podľa portálu NR SR hlasovania zdržali (za svojimi menami majú malý otáznik). To isté platí aj pre bývalého ministra zdravotníctva hlásiaceho sa ku kresťanstvu M. Krajčího.

M. Kotleba bol neprítomný, no ostatní poslanci ĽSNS za Čepčekov návrh zahlasovali. Zaujímavý je tiež fakt, že väčšina poslancov Sme rodina boli za Čepčekov návrh, neprítomní boli iba traja a proti nebol nikto z „Kollárovcov“. Podobne sa zachovali aj poslanci za Smer, kde 22 poslancov bolo za a iba 5 boli neprítomní. Toľko k „najkonzervatívnejšej vláde za desaťročie“.

V každom prípade ide o jeden z mála konzervatívnych úspechov, no do budúcnosti možno rátať s tým, že podobné tlaky sa budú množiť a stupňovať. Črtajúca sa hrozivá alternatíva strán Hlas-SD – SAS – PS, ktorá by sa mohla ujať vlády po budúcich voľbách, by podobný zákon dokázala prijať bez mihnutia oka a liberálne médiá by o tom verejnosť zrejme ani dostatočne neinformovali.

MG

Zdroj: nrsr.sk, titulný obrázok – wikimedia commons

1 http://christianitas.sk/poslanec-valasek-predklada-navrh-zakona-ktory-umozni-legalizovat-na-slovensku-islam-budhizmus-ci-hinduizmus-a-postihovat-krestanov/


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Vernosť k EÚ „bis zum bitteren Ende…“? Čo bude robiť Cirkev, ak sa Európska únia rozpadne?

Biskup Strickland: „Tichí a poslušní pastieri“ zrádzajú Krista svojím tichom a apatiou

Nemecko: Progresívno-liberálne lynčovanie katolíckeho lekárnika, ktorý odmieta predať núdzovú antikoncepciu

Známy marketingový expert: Veriaci húfne utekajú z kostolov, pretože sú príliš súčasné. Cirkev robí jednu marketingovú chybu za druhou