Na klimatickej konferencii OSN, ktorej sa zúčastní aj pápež, bude medzináboženský Pavilón viery. Smerujeme k svetovej klimatickej viere? -

Na klimatickej konferencii OSN, ktorej sa zúčastní aj pápež, bude medzináboženský Pavilón viery. Smerujeme k svetovej klimatickej viere?


24. novembra 2023
  Krátke správy

OSN, známa citadela globalizmu, pokroku a celovesmírneho bratstva, organizuje opäť Svetovú klimatickú konferenciu, tentokrát v Dubaji. Stretnutie všetkých bojovníkov za posvätnú klímu ponesie názov pripomínajúci nemecké ponorky, križujúce svojho času oba brehy Atlantiku – COP28.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

Na stretnutí nebude chýbať ani pápež František, ktorému klíma očividne zaľahla na srdce a leží mu na ňom bez akýchkoľvek pohybov, ktoré by naznačovali jej ochotu vstať a odísť. Preto sa 3. decembra vyberie pápež František do Dubaja, aby tam spolu s ďalšími svetovými lídrami premýšľali o klíme.

Tým však nie sú plány tejto cesty vyčerpané. Pápež spolu s veľkým imámom Univerzity Al-Azhar v Káhire, Ahmedom el-Tayíbom, s ktorým už podpisoval kontroverznú medzináboženskú Deklaráciu z Abú Zabí, oficiálne otvorí – medzináboženský Pavilón viery.

Pokiaľ by niekto očakával, že to bude pavilón viery katolíckej, ktorú ako jedinú vždy Cirkev považovala za pravú a Bohom zjavenú, tak bude možno sklamaný. Akcia i pavilón totiž vykazujú podozrivé znaky snahy nahádzať všetky náboženstvá do jedného klimaticko-globalistického vreca, a ako pri kúzelníckom predstavení, z neho vyťahovať vždy toho zajaca, ktorý sa najlepšie chytá za uši.

Podľa autorov iniciatívy je cieľom pavilónu, ktorý vytvoril Program OSN pre životné prostredie (UNEP) a Moslimská rada starších v spolupráci s viacerými náboženskými organizáciami (pod nimi myslí agentúra KAI zrejme aj katolícku Cirkev), „zviditeľniť účasť náboženských hnutí na klimatickej konferencii, ako aj podporovať spoluprácu medzi náboženskými predstaviteľmi a globálnymi rozhodovacími orgánmi.“

A musíme uznať, že táto spolupráca sa má čulo k životu. Globalizuje sa všetko, tak prečo nie aj vrece s náboženstvami, keď si to „globálne rozhodovacie orgány“ želajú? Hlavne žiadne predsudky a rigiditu.

Poprední náboženskí predstavitelia na celom svete si teraz uvedomujú výzvy klimatických zmien,“ povedal Mohamed Abdel Salam, generálny tajomník Moslimskej rady starších v nedávnom rozhovore pre jezuitský americký časopis America Magazine. Áno, to je ten časopis, ktorý vedie známy guru LGBT katolíkov P. James Martin SJ a v ktorom sa môžeme dočítať toľko krásnych a inšpiratívnych príbehov o transsexuáloch, o láske medzi homosexuálmi, o inakosti a o cirkevnej inkluzívnosti.

Mohamed Abdel Salam poukázal okrem iného na medzináboženský summit, ktorý sa konal začiatkom novembra v Abú Zabí. Na ňom asi 30, do zelena zakvitnutých náboženských vodcov zverejnilo spoločnú výzvu pre Konferenciu COP28, v ktorej okrem iného požadovali: urýchliť energetický prechod, chrániť Zem a podporovať modely života v súlade s prírodou.

Počas konferencie, ktorá sa bude konať od 30. novembra do 12. decembra v Dubaji, bude v Pavilóne viery ponúkaný špeciálny program. Na jeho príprave sa podieľa 70 mimovládnych náboženských organizácií, ktoré pôsobia v medzináboženskom dialógu o klimatických zmenách,“ uviedol generálny tajomník Moslimskej rady starších. Každý deň je naplánovaných až šesť podujatí, na ktorých sa bude diskutovať o význame medzikultúrneho a medzináboženského dialógu v kontexte zmeny klímy.

Výborne, najprv nás celosvetovo spojil covid, teraz nás zase spojí klíma. A výsledkom tohto „medzikultúrneho a medzináboženského dialógu v kontexte zmeny klímy“ by mohlo byť aj globálne svetové náboženské hnutie za záchranu Matky Zeme, ktoré by vytvorilo takú milú platformu pre náboženstvo bez hraníc a bariér, náboženstvo pre všetkých ľudských bratov a sestry nezaťažené dogmatizmom, zjednotené vierou v lásku a klímu.

Keďže ide o globalisticko-byrokratickú megaakciu, tak sa očakáva účasť náboženských predstaviteľov a odborníkov z islamu, kresťanstva, sikhizmu, judaizmu, hinduizmu, budhizmu, zoroastrizmu, bahájánizmu a domorodých náboženstiev.

Náboženské komunity a organizácie zohrávajú kľúčovú úlohu v boji proti klimatickým zmenám na celom svete,“ vysvetlil prezident COP28 Ahmed al-Jaber pred súčasnou klimatickou konferenciou v Dubaji. No vidíte, a to sme si celé tisícročia mysleli, že náboženstvo má niečo s posmrtným životom, a ono bolo zatiaľ „vymyslené“ na to, aby bojovalo za klímu.

Chceme zabezpečiť, aby COP28 posilnila výzvu svetových náboženských vodcov mnohým komunitám na celom svete, aby zintenzívnili a prijali opatrenia v oblasti zmeny klímy,“ povedal prezident Svetovej klimatickej konferencie OSN.

No a potom sa pochytáme za ruky, obkolesíme celú Zem reťazou lásky, bratstva a tolerancie a zaspievame: Pusť vsigdá búdet sonce… Vlastne nie, zaspievame: Kumbájáááá… Ospravedlňujem sa, to je tá sila zvyku.

BM

Zdroj: KAI, PCH24, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista