Životopisec a obľúbenec pápeža Františka potvrdil, že kardinálovi Burkovi chce pápež skutočne vziať plat a byt -

Životopisec a obľúbenec pápeža Františka potvrdil, že kardinálovi Burkovi chce pápež skutočne vziať plat a byt


30. novembra 2023
  Krátke správy

Tí, čo dúfali, že správy o vendete pápeža Františka proti kardinálovi Burkovi sú len klebety, budú zrejme sklamaní. Austen Ivereigh, známy životopisec pápeža Františka, uviedol, že mu pápež osobne potvrdil správy o svojom úmysle zbaviť kardinála Burka jeho bytu a platu.

Raymond Leo kardinál Burke
zdroj: flickr.com

So svojimi vedomosťami o tejto kauze sa zdôveril médiám 29. novembra, pričom uviedol, že sa v pondelok osobne stretol s pápežom, ktorý mu potvrdil pravdivosť správ o odobraní bytu a platu:

Počas nášho rozhovoru mi František povedal, že sa rozhodol odobrať kardinálovi Burkovi jeho kardinálske privilégiá – jeho byt a plat – pretože tieto privilégiá používal proti Cirkvi. Povedal mi, že aj keď rozhodnutie nebolo tajné, nemal v úmysle zverejniť ho, ale v ten deň (v pondelok) to uniklo.“

Vskutku, aká to psychologická skratka, hodná La Bruyéra. V dvoch vetách je obsiahnutý celý systém argentínskeho uvažovania pápeža Františka: teraz som pri moci ja, preto budem brať a dávať podľa vlastnej úvahy a nie podľa práva; každý kto nezdieľa moje názory (progresivistické) a kladie mi opovážlivé otázky je nepriateľ Cirkvi, nielen môj; milujem úprimnosť, spontánnosť, dialóg, ale nepríjemné správy treba držať pod pokrievkou.

Ivereigh potvrdil, že pápeža stretol v pondelok popoludní, pričom portál La Nuova Bussola Quotidiana uverejnil správu o kardinálovi Burkovi ráno, a vtedy sme ju prevzali a zverejnili aj na portáli Christianitas.sk:

https://christianitas.sk/podla-portalu-la-nuova-bussola-quotidiana-mal-papez-povedat-kardinal-burke-je-moj-nepriatel-preto-mu-beriem-byt-a-plat/

Podľa Ivereigha mu však pápež uviedol, že nikdy nepoužil v súvislosti s kardinálom slovo „nepriateľ“ a „môj“. Ťažko posúdiť, do akej miery je to pravda, keďže Ivereigh má povesť nadšeného ctiteľa pápeža Františka a jeho vyvolenca. U pápeža Františka našiel priazeň prostredníctvom napísania jeho dvoch lichotivých životopisov, pričom druhý niesol príznačný názov – Zranený pastier: Pápež František a jeho boj za obrátenie katolíckej Cirkvi.

Krásna to doba, keď sa nemusia obracať hriešnici, ale Cirkev…

Ivereigh sa zúčastnil na Synode o synodalite ako expert a v tejto úlohe má zohrávať kľúčovú úlohu pri príprave záverečnej správy z viacročnej synody v októbri 2024, hoci nemá hlasovacie právo! A ešte jedna perla: Ivereigh bol hlavným poradcom westminsterského kardinála Cormaca Murphyho-O’Connora – preláta, ktorý bol popredným členom notoricky známej „Mafie zo St. Gallenu“, ktorá zohrala kľúčovú úlohu pri voľbe pápeža Františka. Ivereigh, ktorý zostáva slobodný, rezignoval na svoj post u kardinála v roku 2006 po tom, čo sa priznal k sexuálnemu vzťahu, ktorý vyústil do potratu. Poprel, žeby manipuloval alebo nútil ženu, s ktorou mal vzťah v roku 1989, aby potratila svoje dieťa, ale priznal, že zaplatil polovicu nákladov na jeho uhradenie!

Nuž, naozaj úžasný predstaviteľ synodálnosti. Predpokladáme, že jemu pápež František neplánuje vziať akékoľvek cirkevné benefity.

Známy britský katechéta a pro-life aktivista Nick Donnelly opísal Ivereigha nasledovne:

Ako jeden zo zakladateľov britskej mediálnej skupiny Catholic Voices, podporoval občianske zväzky pre homosexuálov, čo je v rozpore so smernicou Kongregácie pre náuku viery z roku 2003. Od nástupu pápeža Františka otvorene útočí proti pravoverným katolíkom, ktorí sú proti neomodernizmu tohto pontifikátu. V januári Ivereigh napísal článok ospravedlňujúci nemilosrdné zaobchádzanie pápeža Františka s tradičnými katolíkmi, ktorých označilza takhriešne skorumpovaných, že si nezaslúžia blahosklonnosť Bergogliovho dialógu.

BM

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista