Podľa portálu La Nuova Bussola Quotidiana mal pápež povedať: „Kardinál Burke je môj nepriateľ, preto mu beriem byt a plat“ -

Podľa portálu La Nuova Bussola Quotidiana mal pápež povedať: „Kardinál Burke je môj nepriateľ, preto mu beriem byt a plat“


27. novembra 2023
  Krátke správy

Portál La Nuova Bussola Quotidiana (NBQ) priniesol správu, ktorá zrejme vzbudí všeobecné rozpaky. Pokiaľ by sa potvrdila jej pravdivosť, tak potom by bola sondou do mentality a myslenia pápeža Františka z Argentíny, ktorého spisovateľ Marcantonio Colonna nazval v rovnomennej knihe Pápežom diktátorom.

Pápež František
zdroj: wikimedia commons

Portál La Nuova Bussola Quotidiana uviedol, že o údajnom výroku bol informovaný nemenovaným vatikánskym zdrojom a celý incident sa mal odohrať na stretnutí s prefektmi dikastérií 20. novembra. Portál uvádza, že zmienenú „nediskrétnosť“ im potvrdili aj iné zdroje.

Portál ďalej píše, že aj keď doposiaľ kardinál Burke nedostal oficiálny dokument potvrdzujúci opatrenia na odobratie jeho platu a bytu, tak posledná skúsenosť s prípadom Mons. Georga Gänsweina, bývalého osobného sekretára Benedikta XVI. predstavuje precedens, ktorý napovedá, že niečo podobné prichádza skutočne do úvahy. V každom prípade to zapadá do vehementne presadzovanej averzie voči katolíkom oddaným tradícii a ich predstaviteľom. Osudy biskupov Stricklanda či Reya sú len vrcholkom ľadovca tejto progresivistickej útočnosti a podľa portálu NBQ začínajú budiť dojem paranoidnej posadnutosti.

Portál La Nuova Bussola Quotidiana uviedol:

Údajné nepriateľstvo kardinála Burka sa nedávno stalo skutočnou posadnutosťou pápeža Františka, no v skutočnosti je americký kardinál v hľadáčiku od začiatku jeho pontifikátu, pravdepodobne preto, že stelesňuje niektoré prvky, ktoré ho najviac rozčuľujú: je Američan a predstavuje stálu pripomienku učenia a tradície Cirkvi; a čo viac, sídli v Ríme čo by kameňom dohodil od Námestia svätého Petra, odkiaľ sa – ako si pápež asi myslí – môže proti nemu sprisahať.“

Že takéto uvažovanie nemusí byť úplne nepravdepodobné, o tom by mohlo svedčiť extempore talianskej polície s redaktormi portálu Christianitas.sk, ktorí sa pokúšali vstúpiť na Námestie sv. Petra s transparentom podporujúcim odvolaného biskupa Stricklanda:

https://christianitas.sk/skandal-na-namesti-svateho-petra-v-rime-talianska-policia-zadrzala-dvoch-redaktorov-portalu-christianitas-sk-za-podporu-biskupa-stricklanda/

Portál NBQ ďalej uvádza, že nálepka „pápežovho nepriateľa“ sprevádzala kardinála Burka od začiatku Františkovho pontifikátu. To sa malo prejavovať jeho skutkami, ktoré boli často uvádzané progresívnymi silami ako veľmi bizarné dôkazy nepriateľstva kardinála Burka voči pápežovi: napríklad kritizovanie postoja kardinála Kaspera, ktorého pápež podporoval, počas Synody o rodine v roku 2014, za to, že chce liberalizovať prijímanie pre rozvedených a znovu zosobášených.

Lenže averzia pápeža Františka voči Burkeovi sa prejavila už v roku 2013, čiže okamžite po nastúpení pápeža do funkcie a zrejme preto nie je jej príčinou Burkovo osobné nepriateľstvo, ale jeho obhajoba cirkevnej tradície. Už v roku 2013 pápež odvolal kardinála Burka z funkcie člena Kongregácie pre biskupov a nahradil ho liberálnym kardinálom Wuerlom.

Po tom ako kardinál Burke podpísal v roku 2016 dubiá zaslané pápežovi ohľadom prijímania pre rozvedených a znovu zosobášených, nasledovala v roku 2017 „odveta“ (ako píše portál NBQ) a Burke bol zbavený svojej funkcie patróna Maltézskeho rádu.

Ďalším „prejavom nepriateľstva“ bolo zrejme odmietanie vakcíny proti ochoreniu Covid-19. Kardinál Burke, napriek vysokému veku a ochoreniu na túto chorobu, odmietol tento „akt lásky“, ako vakcínu nazval pápež František, zrejme netušiac, ako sa tento „akt lásky“ podpíše na zdraví a životoch, za ktoré sú teraz súdy v EÚ a USA zavalené žalobami. Na adresu chorého kardinála vtedy pápež pri návrate z cesty do Maďarska a Slovenska 15. septembra 2021 uviedol:

Dokonca aj v kolégiu kardinálov, sú niektorí popierači (rozumejme – spásonosnej vakcíny; pozn. red.) a jeden z nich, chudák, je hospitalizovaný s vírusom.

Nuž, zostáva len dúfať, že rovnako Svätý Otec poľutuje aj tých, ktorým spásonosná vakcína, aj na jeho nátlak, priniesla trvalú zdravotnú ujmu alebo dokonca smrť. Na rozdiel od takýchto občanov, vzorne zaočkovaných „aktom lásky“, kardinál Burke stále žije, aj keď nezaočkovaný, a to dokonca tak vitálne, že je pravdepodobne nutné mu odobrať plat a byt, keďže asi hrozí riziko, žeby ich mohol užívať ešte príliš dlho.

Ďalším „prejavom nepriateľstva“ bolo podpísanie nových dubií v lete 2023, ktoré sa týkali požehnávania homo-párov a ďalších kontroverzných synodálnych lahôdok. Ako uzatvára portál NBQ:

A teraz tu máme rozhodnutie ohlásené pápežom – priamo udrieť na kardinála Burka, odňať mu byt a plat, čo je vážne a bezprecedentné opatrenie, ktoré je v rozpore s akýmkoľvek právnym a cirkevným princípom. Je možné si domýšľať, že skutočným cieľom je vzdialiť Burkea z Ríma, čím sa oslabí tábor tých, ktorí vzdorujú prebiehajúcej revolúcii, keďže sa blíži konkláve, ale je to aj varovanie pre tých, ktorí pracujú v Rímskej kúrii. Faktom je, že koniec tohto pontifikátu svojimi metódami čoraz viac pripomína juhoamerickú diktatúru.“

BM

Zdroj: La Nuova Bussola Quotidiana, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista