Týždeň na Slovensku -

Týždeň na Slovensku

Mária Magotsová
1. októbra 2022
  Politika Spoločnosť

Poslankyne sa bijú, Slovensko krachuje, školy prestávajú kúriť, inflácia stúpa, na hraniciach máme kontroly a na východe sa rozťahuje jadrový dáždnik. Povedzme to na rovinu, nikdy nebol lepší čas na zmierenie s Bohom.

Kde sa dve bijú, nikto nezvíťazí

Udalosťou týždňa bola bitka dvoch poslankýň v bratislavskom bare. Jana Bittó Cigániková zo SaS prišla provokovať Romanu Tabákovú zo Sme rodina. Romana to nenechala len tak a jednu jej vrazila. Internetu a bulváru v tom okamihu začali mediálne hody a zarábať na tejto kauze budú ešte aspoň týždeň. Ak to berieme tak, že poslanci by mali byť tým najlepším, čo národ má, tak potom sme na tom oveľa horšie, ako sme si mysleli.

Slovensku hrozí krach

A kým národ riešil poslankyne, čo si vošli do vlasov, v celom mediálnom cirkuse takmer zanikla mimoriadne dôležitá správa. Premiér Eduard Heger pre Financial Times spomenul, že „ak nám Brusel nepomôže, pravda je taká, že podniky rad za radom skrachujú a slovenská ekonomika padne na kolená.“ Premiér povedal, že Slovensko delia od katastrofy už „len dni, najviac týždne“.

Ilustračný obrázok, zdroj: fb Eduard Heger

Prečo sme však doteraz počúvali od vlády, že všetko bude dobré, netreba šíriť paniku a veď si oblečieme hrubý sveter…?

Žiadame ďalšie sankcie

Napriek týmto informáciám bude vláda aj naďalej posielať k susedom peniaze a vojenskú techniku. Rovnako sme našich kamarátov v Európe uistili, že budeme žiadať ďalšie sankcie voči Rusom. To nič, že sme na ruskej rope a plyne závislí. Veď ako hovorili naši starí rodičia – nejako bolo, nejako hádam bude.

Páni poslanci, stačilo

V parlamente naďalej pokračujú aj hádky o tom, kto je psychiatrický pacient a kto nie, kto koho záujmy sleduje a kto je vďačný za to, že už nemusí sedieť vo vláde. Je toho toľko, že bežný občan – tak ako my – už na správy z parlamentu rezignoval, nezaujíma ho, kto koho odvoláva. Vzhľadom na zhoršujúce sa počasie sa priemerný Slovák zaujíma najmä o kúrenie, elektrinu, plyn a ceny, ktoré asi môže očakávať.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Poplach v školách a bankách

Verejnoprávna televízia už priniesla prvú reportáž o tom, ako deti sedia v školách v bundách, pretože majú vypnuté kúrenie. Škola musí šetriť, inak zaplatí približne o 10 až 15 000 eur viac.

A aby katastrofických správ nebolo málo, jednu pridala aj Národná banka Slovenska. V prvom kvartáli nového roka sa u nás inflácia môže dostať až na neuveriteľných 21,6 percenta.

Hraničné kontroly

Česi a Rakúšania sa rozhodli kontrolovať svoje hranice so Slovenskom. Dôvodom je, že Slováci púšťajú smerom do Nemecka oveľa viac migrantov, ako by si naši susedia predstavovali.

Ak má Maďarsko každý deň 400 až 500 zaistených nelegálnych migrantov, Rakúsko každý deň 500 až 600, Česko 250 až 400, tak Slovensko má 100 až 300 zaistených migrantov, ale týždenne,“ rozhorčil sa český policajný prezident.

A čo na to Slováci? To nie my, to Schengen,“ reagoval rezort vnútra. Kontroly budeme mať na hraniciach minimálne do 8. októbra.

Čo nové na fronte

Na fronte stále viac rečí o jadrových zbraniach. Rusko má právo v nevyhnutnom prípade použiť jadrové zbrane, myslí si bývalý ruský prezident Medvedev. Američania zas špekulujú nad tým, že ak by Rusi použili nejaké „menšie taktické jadrové zbrane“, mohli by v podstate ukončiť celú „špeciálnu operáciu“.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Ako vidíte, zdá sa, že naozaj nikdy nebol lepší čas na spoveď, zmierenie s Bohom a modlitbu ruženca ako práve teraz.

Titulný ilustračný obrázok – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najväčšia hrozba pre svetový mier

Škandál okolo blasfemickej hry „Ježiš z Montrealu“ sa stupňuje

Británia čelí škandálu: Stovky moslimov falošne konvertovali na kresťanstvo, aby ich nemohli vyhostiť. V súkromí sú naďalej moslimami

Mesiac od tragického úmrtia Matúša a Márie