Pápež napísal predhovor ku knihe vyzývajúcej k „odmužšteniu“ – „demaskulinizácii Cirkvi“. Vatican News nazvali doterajšiu Cirkev „mužskou hegemóniou“ (!) -

Pápež napísal predhovor ku knihe vyzývajúcej k „odmužšteniu“ – „demaskulinizácii Cirkvi“. Vatican News nazvali doterajšiu Cirkev „mužskou hegemóniou“ (!)


8. februára 2024
  Krátke správy

Pokiaľ niekto nevidí súbeh vývoja v katolíckej Cirkvi so súčasnou ľavicovo-liberálnou ideologickou agendou, tak už musí byť buď skutočne „ranený slepotou“, alebo mať taký otužilý žalúdok, že dokáže stráviť všetko. Deň za dňom sa na nás valia správy, ktoré by sme ešte pred 30 rokmi považovali za neuveriteľné.

Ilustračný obrázok, zdroj : pxhere.com

Pápež František sa prezentoval najnovšie úvodom ku knihe Demaskulinizácia Cirkvi?, v ktorej sú zhromaždené príspevky troch teológov, saleziánskej rehoľnej sestry Lindy Pocherovej, Lucie Vantiniovej a dona Lucu Castiglioniho, ktorí boli pozvaní na zasadnutie Rady kardinálov, aby sa zamysleli nad úlohou žien v Cirkvi. Na tomto „zasadnutí“ sa zúčastnila aj známa anglikánska biskupka Jo Bailey Wellsová, bojovníčka za rodovú rovnosť:

https://christianitas.sk/anglikanska-biskupka-a-bojovnicka-za-rodovu-rovnost-radila-vcera-rade-kardinalov-a-papezovi-vo-vatikane/

Celý úvod sa nesie v duchu obligátnych ľavicových floskúl, ktoré sa snažia už viac ako sto rokov deštruovať tradičnú rodinu a úlohu žien a matiek v Cirkvi aj spoločnosti. Táto kampaň sa prezentuje celé desaťročia naratívom, ktorý vykresľuje ženy ako obete mužskej supremácie a teroru. Najnovšie aj v Cirkvi. Pápež František nám oznamuje:

Prítomnosť a prínos žien k životu a rastu cirkevných spoločenstiev prostredníctvom modlitby, reflexie a činnosti sú skutočnosťami, ktoré vždy obohacovali Cirkev, ba dokonca tvoria jej identitu. Napriek tomu sme si najmä počas prípravy a slávenia synody uvedomili, že sme hlasu žien v Cirkvi dostatočne nenačúvali a že Cirkev sa od nich má ešte veľa čo učiť.

Už samotné toto tvrdenie je vo svojej podstate rozporné: ako môže element, ktorý je údajne potláčaný a odsúvaný nabok „obohacovať Cirkev, ba dokonca tvoriť jej identitu“? Porovnajme si to napríklad s vplyvom žien na islam, s ktorým má pápež František také inkluzívne vzťahy.

Z toho, že ženy takto svojou „modlitbou, reflexiou a činnosťou“ tvoria identitu Cirkvi, však pápež František vyvodzuje pozoruhodný záver:

Musíme sa navzájom počúvať, aby sme „demaskulinizovali“ Cirkev, pretože Cirkev je spoločenstvom mužov a žien, ktorí majú rovnakú vieru a krstnú dôstojnosť.“

Čiže Cirkev, ktorá má ženskú identitu sa musí „demaskulinizovať“. Nepripadá vám to absurdné? Avšak pápež František nám radí v danom texte, aby sme sa nebáli ani absurdnosti:

Niekedy sme zmätení. Niekedy je to, čo počujeme, niečo také nové, také odlišné od nášho spôsobu myslenia a videnia, že sa nám to zdá byť absurdné a cítime sa zastrašení. Avšak toto zmätenie je zdravé, pretože vďaka nemu rastieme.

Tak nám Pán Boh pomáhaj, absurdnosť a zmätenosť ako príznak zdravia. Svätý Otec dokonca pléduje za to, aby sme „napredovali ako jeden Boží ľud, bohatý na rozdiely, ale kráčajúci spoločne“. Ako to potom zladiť s varovaniami humanitárov v Cirkvi pred polarizáciou? Keď sú rozdiely, nutne musia byť aj rozdielne názory. Pokiaľ sa týkajú podstaty vecí, a práve také témy rezonujú vo Vatikáne, tak nutne musí byť aj polarizácia. Tak čo sa vlastne chce? Rozdiely alebo jednotu?

Česká sekcia Vatican News okamžite vyhodnotila slová pápeža Františka ako boj proti „mužskej hegemónii“ v Cirkvi. To dokonale zapadá do ľavicovo feministického naratívu, ktorý je nám podsúvaný už celé desaťročia.

Kam to povedie? Na Západe je už bežné prerábanie Svätého písma do genderovo prijateľnej podoby, Boh Otec je kritizovaný ako netolerantný patriarcha, alebo je rovno nahrádzaný neutrálnym či materským princípom, Cirkev je totálne prefeminizovaná, muži z nej utekajú.

Netreba sa tomu čudovať. Asistencia pri podobných feministických obvineniach, sledovanie rôznych tancov pred oltárom (aj keď nepochybne pôvabných súdružiek farníčok), infantilizácia a sentimentalizácia Cirkvi – to je dokonalý recept na „demaskulinizáciu“.

Len aby to potom neskončilo ako vo Švédskej luteránskej cirkvi, kde toľko „demaskulinizovali“, až nakoniec nemajú v kostoloch žiadnych mužov. Ešteže si odsúhlasili lesbické sobáše pre „kňahyne“ aj biskupky.

https://christianitas.sk/svedski-luterani-uz-viac-pastoriek-ako-pastorov/

BM

Zdroj: Vatican News, TK KBS, titulný ilustračný obrázok, zdroj – pxhere.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista