Modlitbové stretnutie Nadácie Slovakia Christiana pred Ministerstvom školstva a čudná žurnalistika portálu Postoj -

Modlitbové stretnutie Nadácie Slovakia Christiana pred Ministerstvom školstva a čudná žurnalistika portálu Postoj

Branislav Michalka
24. marca 2023
  Spoločnosť  

Ako sme na portáli Christianitas.sk viackrát dopredu avizovali, včera sa o 17:30hod. pred Ministerstvom školstva uskutočnilo modlitbové stretnutie, ktoré zorganizovala Nadácia Slovakia Christiana spoločne so svojím portálom Christianitas.sk. Modlitba svätého ruženca bola obetovaná za zrušenie sexuálnej výchovy na školách a za stiahnutie zvrátených učebníc sexuálnej výchovy z distribúcie, resp. za ich nezaradenie do oficiálnych učebných osnov. O týchto z morálneho hľadiska a z pohľadu nemenného učenia katolíckej Cirkvi neakceptovateľných učebniciach sme na portáli Christianitas.sk po prvýkrát informovali ešte 10. februára tohto roku, následne sme zverejnili aj ďalšie príspevky na Christianitas.sk, ako aj rozhovory s kňazmi na našom youtubovom kanáli Fatima TV s úmyslom celospoločenského odmietnutia.

Správca Nadácie Slovakia Christiana, Branislav Michalka, spolu so šéfredaktorom časopisu Spojenectvo s Máriou, Matejom Gavlákom, počas príhovoru k zhromaždeným veriacim a účastníkom modlitbového stretnutia, 23. marca 2023 pred budovou Ministerstva školstva SR
zdroj: T2.sk / archív Christianitas.sk

Na stretnutie prišlo približne 50 ľudí a modlitbu svätého ruženca viedol vdp. Marián Kuffa. Na začiatku akcie sa modliacim prihovoril správca nadácie Branislav Michalka a šéfredaktor časopisu Spojenectvo s Máriou Matej Gavlák. Obaja odmietli systematickú sexualizáciu slovenských škôl, ako aj celej slovenskej spoločnosti, propagáciu sexuálnej zvrátenosti v nových učebniciach sexuálnej výchovy a zverili slovenský národ pod ochranu jeho patrónky Panny Márie Sedembolestnej.

K modlitbe sa pripojili viacerí známi predstavitelia kresťanských organizácií a kresťanskí aktivisti.

Vdp. Marián Kuffa sa najskôr v krátkom prejave prihovoril k zhromaždeným veriacim a následne predriekal modlitbu svätého ruženca na modlitbovom stretnutí pred budovou Ministerstva školstva SR, 23. marca 2023
zdroj: T2.sk / archív Christianitas.sk

Otec Marián Kuffa sa prihovoril veriacim v krátkom prejave, v ktorom tiež odsúdil nezriadenosť v akomkoľvek smere, vrátane nezriadenosti v pohlavnom živote. Vyzval matky a ženy, aby sa nebáli vychovávať svoje deti podľa zásad katolíckej morálky a prísť kvôli tomu do konfliktu so súčasnou sekulárnou a liberálnou spoločnosťou. Odmietol zvrátené učebnice sexuálnej výchovy a pripojil sa k prosbe účastníkov stretnutia, aby Všemohúci Boh a Panna Mária odňali od slovenského národa túto ohavnosť.

Po ukončení modlitby sa veriaci v pokoji rozišli.

O našej akcii referoval ešte včera večer portál Postoj, avšak naozaj veľmi kurióznym spôsobom. Vôbec neuviedol organizátorov tejto akcie – Nadáciu Slovakia Christiana a portál Christianitas.sk, a to napriek tomu, že sa predsa o akcii musel dozvedieť práve z týchto zdrojov. Nikto iný totiž o nej oficiálne nereferoval, len organizátori akcie. V prejavoch na stretnutí boli organizátori navyše jasne deklarovaní.

https://www.postoj.sk/127012/pred-ministerstvom-skolstva-sa-spolu-s-knazom-kuffom-modlilo-par-desiatok-ludi

Z krátkeho textu portálu Postoj vyplýva len skutočnosť, že sa pred Ministerstvom školstva „s kňazom Mariánom Kuffom modlilo pár desiatok ľudí“. Navyše sa v texte nachádza dvakrát upozornenie, že na kontroverzné učebnice „upozornil denník Postoj“ – bez zmienky o tom, že na tieto učebnice samozrejme upozorňovali viaceré médiá, a to vrátane portálu Christianitas.sk. Text o učebnici sexuálnej výchovy pre stredné školy z dielne Slovenskej akadémie vied, navyše priniesol portál Christianitas.sk skôr, ako o ňom referoval portál Postoj.

Po prečítaní tohto krátkeho textu vzniká dojem, akoby išlo o stretnutie organizované otcom Mariánom Kuffom a reagujúce na učebnice aj preto, lebo na ne „upozornil denník Postoj“. Z horeuvedeného je zrejmé, že skutočnosť je diametrálne odlišná.

Modlitbové stretnutie pred budovou Ministerstva školstva SR organizované Nadáciou Slovakia Christiana, 23. marca 2023
zdroj: T2.sk / archív Christianitas.sk

Natíska sa otázka: Z akého dôvodu má niekto potrebu zatajovať organizátora akcie, o ktorej konaní sa dozvedel na základe organizátorovho opakovaného avíza na ním prevádzkovanom portáli? Na to už ale nech si ctení čitatelia odpovedia sami. Po všetkých skúsenostiach s liberálnymi médiami, nebude hľadanie odpovede zrejme až také náročné.

K celej trápnosti treba dodať ešte jednu drobnú organizačnú vsuvku: nie je na škodu veci, pokiaľ sa fotograf vyslaný renomovaným médiom na modlitbové stretnutie, počas modlitby trochu stiahne, prípadne sa aj pomodlí, ak je kresťan.

Sprievodný ilustračný a titulný obrázok, zdroj – T2.sk / archív Christianitas.sk


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Synodalita – duchovní válka a globální mobilizace v Církvi

Pobožnosť na počesť piatich Kristových rán, neprávom odsunutá odpustková modlitba, I. časť

Liberálna katolícka aktivistka v rakúskom Grazi chce spojiť slávenie Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi s klimatickou agendou

Utah, USA: Biblia na zozname zakázanej literatúry