Kanada: Eutanázia pre chudobných ľudí je vlastne zdravotná starostlivosť -

Kanada: Eutanázia pre chudobných ľudí je vlastne zdravotná starostlivosť


18. mája 2023
  Krátke správy

Pamätáme si ešte časy, keď sa eutanázia obhajovala tým, že „bude prospešná vo výnimočných prípadoch nevyliečiteľne chorých ľudí trpiacich neznesiteľnými bolesťami“. Po krátkej dobe sme však ako spoločnosť dospeli k tomu, že eutanázia sa už obhajuje v renomovaných medicínskych časopisoch aj v prípade chudobných ľudí!

Ilustračný obrázok, zdroj: pexels.com

Preborníkom v eutanázii je rozhodne Kanada, ktorá v tomto smere doslova určuje celosvetové trendy. Po tom, ako v krajine rozbehli masové eutanázie pre chorých a telesne hendikepovaných ľudí, je novinkou odporúčanie eutanázie pre chudobných, ktorí majú „pre nedostatok peňazí neznesiteľný život“.

Dve bioetičky z univerzity v Toronte, Kayla Wiebeová a Amy Mullinová, už dokonca v novom článku s názvom Choosing death in unjust conditions, teda Voľba smrti v nespravodlivých podmienkach, pre časopis Journal of Medical Ethics tvrdia, že „je neprijateľné, aby ľudia, ktorí trpia nespravodlivými sociálnymi podmienkami, boli nútení čakať, kým sa tieto podmienky zlepšia alebo dúfať, že im pomôže charita, ktorá je síce dostupná, ale nespoľahlivá…

Je to neuveriteľné, ale „odborníčky“ takto reagovali na príbehy chudobných kanadských občanov, pre ktorých by mala byť práve eutanázia východiskom z ich biedy. Podľa ich názoru by každý človek mal mať právo sám sa rozhodnúť, či jeho život stojí za to alebo nie a spoločnosť by to mala rešpektovať.

(Pozn. redakcie: Všimnite si, že tu nie je zmienka o tom, ako by sa napríklad vďaka štátnej podpore a pomoci mohla riešiť ekonomická situácia občanov. Nie. Tu je na rovinu povedané, že ak si chudobný a nepáči sa ti to, tak jednoducho – zomri – a štát ti v tom ešte rád pomôže…)

Aby bioetičky uchlácholili verejnosť, tak v článku síce párkrát spomenuli, že eutanázia je určite „hrozná voľba“, ale zo svojho názoru neupustili. A keďže Kanada definuje smrtiacu injekciu pri eutanázii ako „zdravotnú starostlivosť“, obe sa pýtajú: „Ako môže byť ľuďom odopretá zdravotná starostlivosť?

MM

Zdroj: LifeSite News, ilustračný obrázok, zdroj – pexels.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Kardinál Müller: Nemecká biskupská konferencia nemá žiadnu právomoc na odtrhnutie svojich diecéz od jednoty s pápežom a katolíckou Cirkvou

Najväčšia hrozba pre svetový mier

Škandál okolo blasfemickej hry „Ježiš z Montrealu“ sa stupňuje

Británia čelí škandálu: Stovky moslimov falošne konvertovali na kresťanstvo, aby ich nemohli vyhostiť. V súkromí sú naďalej moslimami