Komiks o pápežovi Františkovi. Jeho spoločníkmi v ňom sú progresívni františkán a moslimka: Ramadán, spoločné náboženské sviatky, progresívna agenda… Je tam všetko -

Komiks o pápežovi Františkovi. Jeho spoločníkmi v ňom sú progresívni františkán a moslimka: Ramadán, spoločné náboženské sviatky, progresívna agenda… Je tam všetko


18. apríla 2024
  Krátke správy

Portál National Catholic Reporter, známy svojimi pokrokovými a medzináboženskými postojmi, sa rozhodol pred niekoľkými rokmi trochu podporiť kult pápeža Františka a vytvoril sériu krátkych komiksov, v ktorých vystupuje pápež František, františkánsky rehoľník Leo a moslimská opatrovateľka pápeža Františka, ktorá ho tlačí na invalidnom vozíku, či inak sa zapája do dialógu. S pribúdajúcim časom sa v komikse presadila čoraz progresívnejšia agenda.

Pápež František
zdroj: wikimedia commons

Ide väčšinou o trojicu obrázkov, v ktorých sa kŕčovitou a pre progresívne ľavicové ideológie typickou formou, snažia autori čitateľom sprostredkovať základné ideologické floskule súčasného pokrokového cirkevníctva. Napríklad:

https://www.ncronline.org/vatican/francis-comic-strip/francis-comic-strip-133

V tejto časti moslimka slávi Ramadán na koberčeku a františkán progresívne oznamuje pápežovi Františkovi, že sa z jej Ramadánu veľa naučil o katolíckom pôste!

https://www.ncronline.org/vatican/francis-comic-strip/francis-comic-strip-136

V tejto časti majú františkán a moslimka spoločný kalendár náboženských sviatkov pre moslimov, židov a kresťanov.

https://www.ncronline.org/vatican/francis-comic-strip/francis-comic-strip-130

V tejto časti sa dokonca františkán Leo vážne pýta: „Čo by sme si my a svet počali bez neho?“ (!!!) Rozumej bez pápeža Františka, ktorý má príznaky chrípky a moslimka s františkánom sa o neho boja.

Takže, osud sveta stojí a padá na pápežovi Františkovi??? Nepripomína to postoj fanatikov k Stalinovi či iným sekulárnym vodcom, pričom smrť vodcu sprevádzali hysterické reakcie, panika a očakávanie strašných udalostí?

Propagandisticko-politický kontext dosahuje v komikse neuveriteľné (na cirkevné prostredie) rozmery. Dialógy františkána s moslimkou predstavujú akúsi komiksovú príručku pre pokrokového a liberálneho katolíka, ako sa správne, pokrokovo a inkluzívne orientovať v zákrutách politického vývoja. Tu je napríklad oslava ruského politika Navaľného:

https://www.ncronline.org/vatican/francis-comic-strip/francis-comic-strip-128

Tu sú zase zlí konzervatívni klerici, ktorí sa zľakli, že požehnali homo-pár:

https://www.ncronline.org/vatican/francis-comic-strip/francis-comic-strip-127

Ďalšie časti tohto podnetného seriálu, ktorý svojím propagandistickým „polopatizmom“ a topornosťou dokonale vystihuje myšlienkový svet prvoplánových pokrokových fráz, pričom mu paradoxne prekáža presnosť a striktnosť tradičných katolíckych dogiem, si môžete pozrieť tu:

https://www.ncronline.org/sections/vatican/francis-comic

Bon appétit!

BM

Zdroj: National Catholic Reporter, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Mária Magdaléna de’ Pazzi, panna a rehoľníčka

O Matke nášho Vykupiteľa

Sexualita ako subjektívny zážitok alebo ako súčasť objektívneho poriadku? O dvoch nezmysloch súčasnej liberálnej feministickej teológie

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, II. časť