The European Conservative: Brusel sa obáva, žeby voľby na Slovensku mohli spustiť celoeurópsku „populistickú vlnu“ -

The European Conservative: Brusel sa obáva, žeby voľby na Slovensku mohli spustiť celoeurópsku „populistickú vlnu“


16. apríla 2024
  Krátke správy

The European Conservative upozorňuje na paniku v Bruseli po slovenských parlamentných a následných prezidentských voľbách, ktoré by podľa euroúradníkov mohli na starom kontinente spustiť „populistickú vlnu“. Európski aparátčici preto „očierňujú Slovensko“ a snažia sa jeho vládu vykresľovať ako „nelegitímnu“.

Ilustračný obrázok, zdroj: fb Tomáš Taraba

Autor článku, Antony Constantini, bývalý predseda Národného republikánskeho senátneho výboru pre záležitosti vojny, dnes žijúci vo Viedni, v úvode svojho článku s názvom „Očierňovanie Slovenska“ sprvu rozoberá históriu okolo zrušenia Špeciálnej prokuratúry na Slovensku pod vedením D. Lipšica. Tento krok vyhnal ľudí do ulíc a rozohnil západné médiá spolu s bruselským establišmentom. Constantini vysvetľuje, že za celé obdobie SR sme mali iba dvoch špeciálnych prokurátorov, pričom zvolenie D. Lipšica do tejto funkcie v roku 2020 bolo viac ako kontroverzné.

Jednak pre to, že všade zúril covid, krajina upadala do lockdownov a bol v nej vyhlásený výnimočný stav. Za takýchto podmienok by sa nominácie typu špeciálneho prokurátora nemali príliš riešiť. Ale potom hlavne preto, že Lipšic bol „príliš stranícky zaujatý“, na čo poukázala aj Transparency International Slovensko priamo na blogu Denníka N: https://dennikn.sk/blog/2248215/hodnotime-kandidatov-na-specialneho-prokuratora-preco-by-daniel-lipsic-nemal-uspiet/.

Fico vyhral v decembri 2023 férovo… Je preto absurdné tvrdiť, že nemôže demokraticky zrušiť to, čo demokraticky urobila predchádzajúca vláda,“ píše sa ďalej. Ani to však eurohujerov neodrádza od očierňovania Slovenska. Autor uvádza:

Brusel vníma populistické vlády skôr ako jednoducho nelegitímne, než ako legitímnu opozíciu voči establišmentu spriatelenej strane. Koniec-koncov, keď sa bližšie pozrieme na Ficove kroky, zistíme, že sa nijako nelíšia od toho, čo by urobila ktorákoľvek iná vláda. Zdá sa, že rozdiel je v tom, že Ficove kroky nie sú v záujme Bruselu.

Je tu však ešte jedno dôležitejšie ponaučenie – pre establišment EÚ pracujú v jednotlivých členských štátoch akýsi „deep state úradníci“, ktorí vo svojej činnosti pokračujú aj po tom, čo sú pro-bruselskí politici v legitímnych voľbách nahradení pronárodnými. Títo úradníci sa potom snažia podrývať reformy novej vlády toho ktorého štátu – dnes hlavne Slovenska (a do istej miery aj Maďarska).

Constantini prirovnáva Ficovu pozíciu k pozícii Donalda Trumpa, proti ktorému taktiež jeho vlastní podriadení – takzvaný „byrokratický deep state“ – brojili. Slovenský premiér sa preto snaží opatrne vymieňať týchto nelojálnych úradníkov, čo však privádza Brusel a médiá do zúrivosti. „Avšak Fico robí len to isté, čo robila minulá vláda, keď menovala Lipšica za špeciálneho prokurátora,“ argumentuje The European Conservative.

To, čoho sa však podľa autora Brusel skutočne obáva, nie je nejaký politik na Slovensku, ale vlna, ktorú by mohli naše parlamentné a prezidentské voľby spustiť v celej Európe:

„(Euroúradníci) sú dnes v stave neustálej paniky z populistickej vlny… Keď sú populistické vlny krátke, establišment dokáže prežiť a znova dosadiť svojich ľudí k moci (presne to, z čoho obviňujú Fica, že robí). So spriatelenými sudcami a byrokratmi môžu zvrátiť a zmenšiť „škody“ spôsobené populistickými zákonmi a ich pomalým implementovaním. Avšak teraz, keď populistické vlny neustupujú, sa establišment obáva, že jednoduché „zatiahnutie brzdy“ nemusí stačiť.

Vrásky na čelách euroúradníkov totiž nespôsobujú len Slovensko a Maďarsko, ale aj mohutnejúce AfD v Nemecku a Le Penová vo Francúzsku, pre ktorých sú vlády v oboch našich krajinách výraznou vzpruhou.

Sú to voliči, ktorí týmto stranám dali právomoc robiť tieto veci. V doslovnom zmysle slova ide o demokraciu v praxi. A pri všetkých svojich rečiach o obrane demokracie majú západné inštitúcie očividne problém prijať práve túto skutočnosť,“ zakončuje Antony Constantini svoj článok.

MG

Zdroj: The European Conservative, titulný ilustračný obrázok, zdroj – fb Tomáš Taraba


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Mária Magdaléna de’ Pazzi, panna a rehoľníčka

O Matke nášho Vykupiteľa

Sexualita ako subjektívny zážitok alebo ako súčasť objektívneho poriadku? O dvoch nezmysloch súčasnej liberálnej feministickej teológie

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, II. časť