Biskup Strickland odporúča exkomunikovať prezidenta USA Joea Bidena, za jeho podporu potratov a LGBT -

Biskup Strickland odporúča exkomunikovať prezidenta USA Joea Bidena, za jeho podporu potratov a LGBT


15. apríla 2024
  Krátke správy

Emeritný biskup Joseph Strickland sa vo svojej video relácii z minulého týždňa vyjadril k výzve viacerých prelátov, vrátane kardinála Gerharda Müllera, na exkomunikáciu prezidenta Joea Bidena. Ten sa ako deklarovaný katolík dlhodobo angažuje v prospech umelých potratov, zmien pohlaví či v propagovaní agendy LGBT, čo sú postoje, ktoré sú v rozpore s učením katolíckej Cirkvi.

Prezident USA, Joe Biden
zdroj: wikimedia commons

Strickland uviedol, že pokiaľ sa týka tejto výzvy, pridal by sa k jej autorom. Uviedol, že dnes príliš mnoho katolíkov odmieta dodržiavať pravidlá, ktoré majú platiť pre všetkých pokrstených katolíkov.

Privierať oči pred faktom Bidenovej herézy a porušovania katolíckej morálky nie je podľa Stricklanda „milosrdné“, ako sa možno domnievajú jeho obhajcovia alebo tí, ktorí odmietajú paušálne akékoľvek tresty za ostentatívne popieranie katolíckej vierouky.

To, že ide v Bidenovom prípade o falošné milosrdenstvo, zdôvodňuje Strickland základným nasmerovaním katolíckej viery, ktorým je – spása duší. Z tohto pohľadu, ktorý by mal byť pre katolíkov smerodajný, by pre Bidena aj jemu podobných ľudí „bola exkomunikácia liečivým prostriedkom“. Ukázala by im, že to, čo sa deje a čo robia je nesprávne, pričom sú povolaní vrátiť sa k Pravde:

Skutočná láska znamená položiť život za svojich blížnych. Človek teda musí byť ochotný obetovať aj svoj pokoj v záujme spásy toho druhého, pretože zamlčať niekomu pravdu nie je skutočná láska. Skutočná láska bude vždy spojená s pravdou. Láska má obetavý charakter. Kristova obeta na kríži nám ukazuje, že jediná skutočná pravá láska je tento druh obetavej lásky.“

Výzva na exkomunikáciu Joea Bidena od kardinála Müllera odznela 28. marca v rozhovore, ktorý poskytol portálu LifeSiteNews. O jeho exkomunikáciu sa snaží aj petícia, ktorá však má podľa počtu podpisov veľmi ďaleko k úspechu:

https://www.change.org/p/excommunicate-president-joe-biden-bf979783-ac08-4576-a53f-c786ea23dc9c

Kardinál Wilton Gregory, ktorý nie je zaiste žiadnym radikálnym konzervatívcom, nazval pred niekoľkými dňami v rozhovore pre CBS Bidena „kafeteriálnym katolíkom“, čiže kaviarenským katolíkom:

Existuje slovné spojenie, ktoré sme v minulosti používali – kafeteriálny katolík, keď si vyberiete z viery len to, čo je pre vás atraktívne a odmietnete to, čo je náročné.

Uviedol, že Biden sa (aké zaujímavé a časté pri liberálnych demokratoch) vyhýba diskusii o zložitých problémoch:

Ale tiež uteká od niektorých problémov a horúcich tlačidiel, alebo naopak používa problémy s horúcimi tlačidlami ako politický nástroj. Čo nie je myslím spôsob, akým by sme chceli, aby sa naša viera používala.

BM

Zdroj: LifeSiteNews, CBS, Christian Post, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Mária Magdaléna de’ Pazzi, panna a rehoľníčka

O Matke nášho Vykupiteľa

Sexualita ako subjektívny zážitok alebo ako súčasť objektívneho poriadku? O dvoch nezmysloch súčasnej liberálnej feministickej teológie

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, II. časť