Komik Rob Schneider o svojej konverzii na katolícku vieru: „Nikdy som necítil viac pokoja“ -

Komik Rob Schneider o svojej konverzii na katolícku vieru: „Nikdy som necítil viac pokoja“


19. apríla 2024
  Krátke správy

Rob Schneider, známa tvár z obrazoviek, v rozhovore pre portál ChurchPop tiež uviedol, že sa pokúsil modliť po latinsky a že pripravuje nový film – o Turínskom plátne!

Minulý rok komik, u nás predovšetkým známy ako poslíček z legendárnej komédie Sám Doma 2: Stratený v New Yorku, pri príležitosti svojich okrúhlych 60. narodenín oznámil, že sa stal „konvertitom na katolicizmus“ a že sa ospravedlňuje za „nedostatok Kristovho odpustenia voči svojim blížnym“. Hoci bol Schneider, predtým celoživotný demokrat, hlasným odporcom lockdownov a vakcinačných praktík, predsa jeho konverzia mnohých prekvapila. Teraz o svojom obrátení pre portál ChurchPop povedal viac.

Rob Schneider
zdroj: fb Rob Schneider

Na otázku, čo ho vlastne priviedlo ku katolíckej viere herec odvetil, že to bol „mix vecí“. „Boli to deti. Bola to pandémia. Bola to práca na istom projekte… myslím, že viete, ako Ježiš koná,“ povedal redaktorke Jacqueline Burkepileovej. „Prišiel som tým na miesto pokoja, no stále mám pred sebou dlhú cestu.

Robov otec bol židovského pôvodu, no matka bola katolíčka z Filipín. Azda aj preto spomenul, že to bol on, kto sa počas svojho života „od Ježiša neustále vzďaľoval“, no Ježiš „tam vždy bol“. Pokračuje:

„Stalo sa to zrejmejším, keď som spoznal otca Rippergera a strávil som s ním čas vo Phoenixe…, viac ma upokojilo, keď som počul slová kňaza, ktorý mi povedal, že Boh – Ježiš – už vyhral. Dnes je to už len doplnková misia.

Otec Chad Ripperger je jedným z najznámejších tradicionalistických kňazov a tomistov nielen v Amerike, ale aj vo svete. A zdá sa, že je to práve latinská omša, čo herca najviac zasiahlo, podobne, ako tomu bolo v prípade hollywoodskej hviezdy Shiu LaBeoufa. Schneider totiž pokračuje a hovorí, že katolícka Cirkev sa pre neho stala „tým najbližším“, čo reprezentuje „autentické slová Ježiša Krista“. Vysvetľuje:

Ak pôjdete do aramejčiny, do gréčtiny, do latinčiny, je to priamo tam, a to je to, čo zasiahlo aj Kevina Jamesa, ktorý sa so mnou pomodlil po latinsky.

Kevin James je ďalší hollywoodsky komik, ktorého tvár je známa aj u nás. V roku 2022 poriadne rozčeril vody, keď sa ukázalo, že nielenže pravidelne navštevuje latinské omše, ale aj na nich miništruje!

Herec Kevin James miništruje na latinských omšiach. Rob Schneider prezradil, že sa s ním Kevin po latinsky aj pomodlil.
zdroj: fb Our Lady of the Most Holy Rosary

Schneider pokračuje a hovorí, že potreboval pochopiť niektoré Ježišove slová, „aby som sa im otvoril a dostal sa ku Ježišovi Kristovi tak blízko ako to len pôjde“. Práve Kevin James mu bol v tomto veľkou oporou. Komik pokračuje:

(Ježišova) blízkosť je niečo, čo sa stalo pre mňa veľmi dôležitým, zvlášť keď vidíte, kam to s tým svetom ide. A tiež ako základ pre moje deti – duchovný základ. Môžete si postaviť dom, ale ak postavíte dom bez viery, je to akoby ste ho postavili na piesku, ako sa hovorí. Ale ak svoj dom postavíte na viere, potom máte niečo, čo neodfúkne žiadna smršť.“

Rob tiež uviedol, že z množstva filmov, ktoré natočil, jeho deti väčšinu nesmú sledovať kvôli zjavnej vulgárnosti. Preto sa rozhodol pracovať na niekoľkých prorodinných filmoch. „Chcel som nakrútiť filmy, na ktoré by sa mohli pozerať aj malé deti,“ uviedol. Jeden z trojice filmov, na ktorých v súčasnosti pracuje je o svetoznámom Turínskom plátne! Na tomto filme podľa vlastných slov pracoval ešte pred svojou konverziou:

Spočiatku to bol klasický film – zábava – s veľmi zaujímavým príbehom. Potom však začal prehlbovať moju vieru…, to bol skutočne začiatok.“

My len dodáme, že latinská omša znova a znova dokazuje, že je budúcnosťou katolíckej Cirkvi a koreňom, z ktorého raz znova rozkvitne veľký strom.

Celý – vcelku zaujímavý – videorozhovor s R. Schneiderom si môžete pozrieť na tejto adrese:

MG

Zdroj: ChurchPop, sprievodný ilustračný obrazový materiál, zdroj – fb Rob Schneider a fb Our Lady of the Most Holy Rosary


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Mária Magdaléna de’ Pazzi, panna a rehoľníčka

O Matke nášho Vykupiteľa

Sexualita ako subjektívny zážitok alebo ako súčasť objektívneho poriadku? O dvoch nezmysloch súčasnej liberálnej feministickej teológie

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, II. časť