Christianitas
214 subscribers
2 photos
1.13K links
Na konzervatívnej strane internetu
Download Telegram
Významný francúzsky politik navrhuje, aby boli z kalendára vypustené všetky náboženské sviatky. Náhradou za ne majú byť progresívne dni venované právam LGBT!

https://christianitas.sk/francuzsko-chce-zrusit-nabozenske-sviatky/
V pondelok sa konali v Trnave oslavy okrúhleho jubilea trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha. Otec arcibiskup sa dožíva požehnaného veku 70 rokov.

https://christianitas.sk/arcibiskup-orosch-oslavil-70-rocne-jubileum-nadacia-slovakia-christiana-bola-pri-tom/
Ugandský prezident Yoveri Museveni ignoroval masívny tlak západného sveta a podpísal v pondelok zákon trestajúci aktívnu homosexualitu, jej propagáciu a šírenie medzi mládežou.

https://christianitas.sk/ugandsky-prezident-sa-nedal-zastrasit-podpisal-anti-lgbt-zakon-tzv-konzervativci-z-usa-protestuju/
V pondelok 22. mája navštívil Varšavu po kardinálovi Müllerovi ďalší významný hosť z konzervatívneho katolíckeho prostredia – bývalý osobný sekretár pápeža Benedikta XVI. a bývalý prefekt pápežského domu, arcibiskup Georg Gänswein. Pri tejto príležitosti sa do hlavného mesta Poľska opäť vydali aj zástupcovia portálu Christianitas.sk.

https://christianitas.sk/arcibiskup-ganswein-v-polsku-je-jedno-kto-je-u-kormidla-cirkvi-lebo-ju-v-konecnom-dosledku-riadi-kristus/
Počas svojej reči na konferencii dnes 80-ročný režisér uviedol: „Na pápežovu výzvu umelcom som reagoval jediným spôsobom, ktorý viem: vymyslením a napísaním scenára k filmu o Ježišovi. A chystám sa na ňom začať pracovať“.
Hlavný usporiadateľ akcie a šéfredaktor novín La Civiltà Cattolica, Antonio Spadaro, neskôr uviedol, že mu Scorsese osobne povedal, ako ho dojala výzva súčasného pápeža „ukázať Ježiša“.

https://christianitas.sk/reziser-martin-scorsese-po-stretnuti-s-papezom-oznamil-ze-jeho-dalsi-film-bude-o-jezisovi/
Čo je veľa, to je veľa, povedali si zákazníci známeho amerického obchodu a začali ho obchádzať veľkým oblúkom. Reťazec teraz hlási miliardové straty. Môže za to ich obdiv k dúhovej komunite.

https://christianitas.sk/americky-obchod-prisiel-o-miliardy-dolarov-stala-mu-za-to-ta-duhova-vyzdoba/
Blíži sa mesiac jún, ktorý si pred pár rokmi pre seba „ukradli“ LGBT aktivisti. A tak namiesto osláv obrazov Božského Srdca vidíme v uliciach – aj kresťanských štátov – dúhové vlajky. V Kanade si však katolíci povedali, že stačilo.

https://christianitas.sk/katolici-v-kanade-vyzyvaju-ignorujte-duhove-oslavy-jun-patri-bozskemu-srdcu/
Ďalšie prejavy christianofóbie na Slovensku! Čo na tom, že vraždu na Zámockej spáchal extrémista, homofóba chcú dúhoví aktivisti (opäť raz) urobiť z biskupa. Citujete Bibliu? Pozor na to, to už dnes robia iba „dezoláti“. Zničíte sochu Ježiša Krista? To robia iba obyčajní vandali, nikto nehovorí o čine z nenávisti! Prečítajte si, ako sa u nás naďalej útočí na veriacich ľudí.

https://christianitas.sk/christianofobia-na-slovensku-dvojaky-meter-na-veriacich-a-liberalov/
Faktom je, že spravodliví sú často označovaní za rozdeľujúcich, pretože vystupujú ako majáky proti zlu tých, ktorí sú v temnote; ich dobré skutky sú pre zlých potupou, a tí namiesto toho, aby sa obrátili ku Kristovi a urobili svoje skutky dobrými, obracajú sa k sebe, potupujú spravodlivých za to, že ich zahanbili svojou čistotou.

Nemyslite si, že som prišiel priniesť zem pokoj; neprišiel som priniesť pokoj, ale meč. Lebo som prišiel postaviť muža proti jeho otcovi a dcéru proti jej matke a nevestu proti jej svokre a nepriateľmi človeka budú členovia jeho domácnosti.

https://christianitas.sk/katolicke-ucenie-o-pohorseni-nezabudajme-ze-aj-pohorsenie-je-hriech/
Arcibiskup trpko konštatoval, že samotný boj za „povolenie sv. omší“ v San Franciscu, kde boli obmedzené drakonickými opatreniami miestnych úradov, by si zaslúžil „samostatnú dvojhodinovú prednášku“.

Na Slovensku možno aj trojhodinovú....

Ale aj na Slovensku sa našli odvážni kňazi, ktorí slúžili tajne sväté omše počas veľkého pandemického cvičenia. Pokrokové médiá a vlastní veriaci ich udávali s pocitom dobre vykonanej práce! V televízii sme potom mohli sledovať reportáže o ich „zločinoch“.

Je čas im za tieto „zločiny“ poďakovať. Ich odvaha a zmysel pre vyššiu povinnosť je totiž pre nás zárukou, že ak sa nový totalitný protikresťanský režim rozprestrie nad krajinou, budú medzi nami stále kňazi, ktorí sa nezľaknú a umožnia nám účasť na obete svätej omše, ako aj prijímanie Božieho Tela.

Ďakujeme a sme na vás hrdí!

https://christianitas.sk/arcibiskup-cordileone-podakoval-knazom-ktori-sluzili-pocas-covid-obmedzeni-tajne-svate-omse-som-na-vas-hrdy/
Jedna z prvých tém, ktoré otvorila progresívna vláda našej progresívnej prezidentky sú potratové tabletky. Oslavuje ich prázdninový minister zdravotníctva Palkovič, aj prázdninový premiér Ódor.

https://christianitas.sk/zvysujuci-sa-pocet-interrupcii-slovenskym-politikom-nestaci-chcu-zaviest-potratove-tabletky/
Slovenskí vincentíni pokračujú v tradícii organizovania zbierok potravín pre tých, ktorým potraviny chýbajú. Tohtoročný projekt 17. ročníka sa sústreďuje na pomoc biednym na Haiti, Hondurase, Albánsku, na Ukrajine a takisto aj na Slovensku, kde sa od volieb 2020 zhoršila sociálna situácia v mnohých rodinách. Na zbierku bude možné prispieť od 1. júna 2023 do 31. januára 2024.

https://christianitas.sk/slovenski-vincentini-organizuju-uz-17-rocnik-verejnej-zbierky-boj-proti-hladu/
Doslova s hrôzou sme si prečítali na sociálnej sieti, že pri príležitosti nedávneho sviatku Panny Márie Pomocnice si košickí saleziáni pozvali na Tri Hôrky okrem mládeže aj – citujeme – „zaujímavých hostí“. Jedným z nich bola známa liberálka a tiež kritička Cirkvi a všetkého katolíckeho – Zuzana Kovačič Hanzelová.

Hovoriť budeme o aktuálnych, dôležitých zaujímavých témach,“ avizovali košickí saleziáni. A nám neostáva iné, len sa opäť opýtať: „Čo sa to s vami, ľudia, deje? Pozývate do katolíckych kostolov, medzi katolícku mládež tých, ktorí nenávidia Cirkev? O čom s nimi chcete diskutovať? O tom, ako je dobré a vhodné pre mladého človeka žiť v konkubináte, či podstúpiť potrat?

https://christianitas.sk/saleziani-si-pozvali-na-oslavy-sviatku-panny-marie-pomocnice-liberalnych-novinarov-z-dennika-n-a-sme/
Dnes je prvý jún. Otvorila som si ráno internet a zosypali sa na mňa dúhové vlajky, pretože neviem, či o tom viete, ale mesiac jún je už vraj mesiacom LGBT. Za redakciu Christianitas.sk však pripomínam, že si ho nesmieme nechať vziať. Mesiac jún patrí Božskému Srdcu. Nikomu inému.

https://christianitas.sk/stop-lgbt-jun-je-mesiac-bozskeho-srdca-jezisovho/
Vypočula som si nedávno v jednom z bratislavských kostolov zaujímavú kázeň. Kňaz kritizoval svojich spolubratov v kňazskej službe, ktorí – citujem – behajú okolo oltára vo futbalovom drese, aby zaujali mládež a deti. „Ale liturgia má svoju formu, má byť dôstojná,“ prízvukoval kňaz s tým, že on je – ako zaiste – vidíme, konzervatívny. „Ale čo je zakonzervované, nepokazí sa, vydrží,“ dodal s úsmevom.

https://christianitas.sk/moja-prva-navsteva-tradicnej-latinskej-sv-omse-alebo-5-dovodov-preco-hovorim-ano/
V Spojených štátoch, aj v krajinách „modernej“ Európy sa už robia operácie na zmenu pohlavia ako na bežiacom páse a ľudí, ktorí sa vďaka masívnej LGBT propagande začínajú náhle cítiť ako „trans“, pribúda. Zároveň však celosvetovo stúpa aj počet žalôb na lekárov od ich preoperovaných pacientov.

https://christianitas.sk/transzena-z-kalifornie-zaluje-lekarov-k-zmene-pohlavia-ma-dotlacili/
Okrem sekty Sinčchondži sa na Slovensku opäť organizuje aj Moonova sekta. Kým tá prvá sa zameriava najmä na mladé ženy z kresťanských komunít, tá druhá si vzala na mušku rodiny. Buďte opatrní vy, aj vaše deti.

https://christianitas.sk/pozor-na-podujatia-organizovane-tzv-federaciou-rodin-ide-o-moonovu-sektu/
V stredoamerickom štáte Salvádor platí od roku 1999 zákon o absolútnom zákaze interrupcií. Nepripúšťa žiadne výnimky. A kým my, európski katolíci, ďakujeme Bohu, že ešte aspoň niekde na svete sa chráni život od počatia tak, ako to vyžaduje naša katolícka viera, samotný Salvádor bude zrejme musieť zákaz potratov obhajovať pred súdom pre ľudské práva.

https://christianitas.sk/jeden-z-poslednych-statov-s-absolutnym-zakazom-interrupcii-stale-odolava-ako-dlho-vydrzi/
Nie je to tak dávno, čo Slovenskom rezonovala kauza absolútne nevhodných učebníc sexuálnej výchovy. Na svedomí ich okrem iných mala aj Slovenská akadémia vied, ktorá už len samotným obalom dostala učebnicu na doteraz nevídanú, vulgárnu úroveň. Na internete sa proti tomu ostro ohradili tisícky Slovákov a ich rozhorčenie kompetentným tlmočila Asociácia za život a rodinu.

https://christianitas.sk/sav-obhajuje-vulgarne-ucebnice-sexualnej-vychovy-skoncia-na-sude-pre-podozrenie-z-ohrozovania-mravnej-vychovy-mladeze/