Harrison Butker – športovec a tradičný katolík – predniesol reč, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku -

Harrison Butker – športovec a tradičný katolík – predniesol reč, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku


22. mája 2024
  Krátke správy

V Amerike v týchto dňoch poriadne rozčeril vody 28-ročný hráč amerického futbalu, trojnásobný víťaz Superbowlu a oddaný katolík navštevujúci latinské omše, Harrison Butker. Pred viac ako 480 študentmi predniesol 11. mája reč, po ktorej aplaudujú konzervatívni veriaci, no liberálne médiá šalejú a volajú po jeho potrestaní.

Harrison Butker
zdroj: youtube.com / ABC7

Inšpiratívnu reč, niektorými konzervatívnymi „influencermi“ označenú za najlepšiu akú kedy počuli, predniesol na katolíckej strednej škole v Kansase pred celkom 485 končiacimi študentami. A Harrison Butker v nej nenechal nitku suchú na nikom a na ničom. Ako prvý prišiel na rad súčasný prezident USA, samozvaný „katolík“, Joe Biden. H. Butker:

Náš vlastný národ je vedený mužom, ktorý verejne a hrdo prezentuje svoju katolícku vieru, no zároveň sa podvodne prežehnáva na pro-potratovom zhromaždení. Je otvorený vo svojej podpore vraždenia nenarodených nevinných detí, takže sa mnohým ľuďom môže zdať, že môžu byť katolíkmi a zároveň byť za potraty.

Nie je však sám. Od človeka, ktorý stojí za COVID lockdownami, až po ľudí, ktorí vnucujú americkej mládeži nebezpečné rodové ideológie, všetci majú jednu do očí bijúcu spoločnú vec. Sú to katolíci. Toto je dôležitá pripomienka, že byť katolíkom samo o sebe nestačí.“

Športovec varuje mladých veriacich, že už nie je viac možné preukazovať otvorenosť takto hriešnemu svetu, len aby nás mali radi. „Vždy musíme hovoriť a konať s láskou, ale nikdy si nesmieme zamieňať lásku so zbabelosťou,“ pokračoval Butker. Čo však progresívcov – a zvlášť feministky – skutočne rozohnilo až do nepríčetnosti, sú až nasledujúce slová víťaza aj tohtoročného Superbowlu:

Mnohí z vás budú mať zaiste úspešné kariéry vo svete, ale dovolím si odhadnúť, že väčšina z vás sa najviac teší na svoje manželstvo a deti, ktoré privediete na tento svet.

Môžem vám povedať, že moja krásna manželka Isabelle by bola prvá, ktorá by povedala, že jej život skutočne začal až keď začala žiť svoje povolanie manželky a matky… Som nadovšetko požehnaný mnohými talentami, ktoré mi Boh dal, ale všetky moje úspechy sú možné vďaka tomu, že dievča, ktoré som stretol v hudobnej triede ešte na strednej škole, sa obrátilo na vieru, stalo sa mojou manželkou a prijalo jeden z najdôležitejších titulov zo všetkých: žena v domácnosti.

Po týchto slovách zaznel v sále dlhý, 18-sekundový potlesk, po ktorom Butker pokračoval tým, že je to predovšetkým jeho manželka, kto je hlavnou vychovávateľkou ich dvoch detí.

Isabellin sen o kariére sa možno nesplnil, ale keby ste sa jej dnes spýtali, či svoje rozhodnutie neľutuje, bez váhania by sa nahlas zasmiala a povedala: „Ani náhodou“, „provokuje“ futbalista tento svet ďalej a neprestáva:

Dúfam, že tieto slová budú vnímané ako slová človeka, nie oveľa staršieho ako vy, ktorý cíti, že je nevyhnutné, aby táto trieda, táto generácia a táto doba v našej spoločnosti prestala predstierať, že veci, ktoré vidíme okolo seba, sú normálne.

Harrison Butker sa v reči, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku, dotkol aj témy homosexuality, ktorú nazval „smrteľným hriechom“ a vyzval študentov, aby namiesto homosexuálnych pochodov hrdosti zorganizovali radšej katolícky pochod hrdosti. Rovnako tak poznamenal, že katolíci si majú podľa súčasného sveta „nechať svoju vieru pre seba“, kým „tyrania diverzity, rovnosti a inklúzie“ sa dnes prezentuje už úplne všade.

Hráč sa dostal po príhovore pod drvivú vlnu kritiky liberálnych médií, ktoré nevedeli prehltnúť predovšetkým to, že „naznačil, že ženy nachádzajú väčšie naplnenie prostredníctvom manželstva a rodenia detí ako prostredníctvom kariéry“. Samozrejme, všemocná LGBT lobby sa mu taktiež mstí za poznámku o „smrteľnom hriechu“ a požaduje zákaz jeho pôsobenia v lige. Britský progresívny denník The Guardian ho dokonca nazval „bigotným“. Autorka článku so skutočne „britským“ menom Arwa Mahdawi dodáva:

Vraciame sa do čias, keď ženy boli nútené rodiť a LGBTQ+ ľudia nemali žiadne práva. Tyrani a fanatici vyhrávajú.

Nie, milá Arwa, veruže nie. Tyrani a fanatici naopak postupne zisťujú, že ich chorá vláda sa pomaly, ale iste chýli ku koncu – a to vďaka ľuďom ako je Harrison Butker. Športovec je len ďalším dôkazom toho, že tyranii súčasného sveta sa dokáže postaviť len katolicizmus – a to predovšetkým ten tradičný.

MG

Zdroj: blog Roda Drehera, CNN, The Guardian, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com / ABC7


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Sv. Benno z Meissenu, biskup a apoštol polabských Srbov

Duch Svätý nás posilňuje a teší

Protirečenia ľavicovo-liberálneho myslenia alebo Hitparáda slniečkárskej hlúposti

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť