Dni chaosu: Pápež sa dištancoval od svojho homofóbneho výroku a zároveň sa ospravedlnil. Predsedníčka nemeckých katolíkov: Keď pápež hovorí „nie“ sväteniu žien, nič to neznamená… -

Dni chaosu: Pápež sa dištancoval od svojho homofóbneho výroku a zároveň sa ospravedlnil. Predsedníčka nemeckých katolíkov: Keď pápež hovorí „nie“ sväteniu žien, nič to neznamená…


29. mája 2024
  Krátke správy

V posledných dvoch dňoch všetky „konzervatívne“ médiá priniesli, ako nesmierne revolučnú správu, informáciu o tom, že pápež František na jednom z vnútrovatikánskych úradných zasadaní odmietol ďalších homosexuálnych seminaristov, s poukazom na to, že ich je už dosť a údajne mal použiť pri tom vulgárne označenie pre nositeľov tejto sexuálnej poruchy.

Zdroj: flickr.com

Namiesto toho, aby po toľkých skúsenostiach s verbálnym argentínskym tangom pápeža Františka, ktoré zdarne používali všetci juhoamerickí diktátori, pochopili v čom spočíva zámer tejto mediálnej kačice, skočili konzervatívci na slaninu a poriadne sa do nej zahryzli. A tešili sa potichu, že pápež je v súkromí bodrý konzervatívec, ktorý si nekladie pred ústa servítky. Podstata tohto verbálneho tanga však spočíva v tom, že po šokujúcich krokoch ponechá vládca drobnú únikovú cestu pokoreným, aby si nejako uchovali zvyšky svojej tváre. Keď už sú teda sympatie Vatikánu a jeho predstaviteľov k LGBT hnutiu a propagande natoľko zjavné, že už sa aj na Katolíckom svetovom dni detí natriasa transsexuálny „umelec“:

https://christianitas.sk/totalny-skandal-na-prvom-katolickom-svetovom-dni-deti-v-rime-organizovanom-papezom-detom-tancoval-transsexualny-umelec/

keď už si všetci konzervatívci zúfajú, vtedy hodí stáročiami premazané a zo zotrvačnosti ešte sa vrtiace vatikánske diplomatické súkolie zúfalcom drobnú kostičku, aby sa do nej zahryzli. Tí potom s radostnou vďačnosťou šuškajú pred kostolmi, že ten pápež František je v skutočnosti konzervatívec, to len šialení tradicionalisti, plní nenávisti ho očierňujú a samotné okolie vo Vatikáne ho klame a zavádza. V konzervatívnych portáloch sa táto smiešna, banálna a nič nedokazujúca správa dostala okamžite na titulky a šírila hrejivé nálady medzi konzervatívcami.

Ich radosť však nemala dlhé trvanie, pretože po 24 hodinách prišla studená sprcha, alebo ako sa to kedysi tiež volalo „škótsky strik“, ktorý poskytovali Ústavy národného zdravia zadarmo občanom trpiacim duševnou rozháranosťou. Pápež František totiž poprel, resp. „dištancoval sa“ od údajného homofóbneho vyhlásenia. Hovorca Vatikánu Matteo Bruni, ktorého kvality zažiarili už pri Synode o synodalite v októbri minulého roku, uviedol, že pápež je informovaný o týchto mediálnych správach, dištancuje sa od homofóbneho výroku a dodal: „Pápež nikdy nemal v úmysle nikoho uraziť alebo sa vyjadrovať homofóbne. Žiada o odpustenie tých, ktorí sa cítia urazení použitím výrazu, ktorý opakovali iní.“

https://www.katholisch.de/artikel/53642-schwuchtelei-papst-distanziert-sich-von-homophober-aeusserung

Nóó, kto toto dokáže rozlúštiť, ten si zaslúži s fanfárami zaliezť za Troma pátračmi (Jupiter Jones, Bob Andrews a Peter Cranshaw) do bunkra v Zberných surovinách strýka Titusa. Tak povedal pápež ten výrok alebo nepovedal? Dištancuje sa sám od seba alebo od tých, čo klamali, že ten výrok povedal? Ak však klamali, tak za čo sa ospravedlňuje? A ak neklamali, ako sa môže dištancovať sám od seba, akoby išlo o konanie nejakej na jeho vôli nezávislej živej substancie? A ak ho povedal on, prečo tvrdí, že občania zasiahnutí týmto výrokom sú urazení použitím výrazu, ktorý opakovali iní? Čiže, on ich neurazil, ale tí, čo to vyniesli na svetlo sveta?

Aby toho nebolo málo, a aby mali konzervatívci o čom premýšľať ohľadom toho, či si majú alebo nemajú zúfať na cestách umierneného pokroku a ešte umiernenejšieho regresu, sfúkla včera predsedníčka Zväzu nemeckých katolíkov (ZdK) Irme Stetter-Karpová, žena ďalekosiahlych konexií a vyhranených pokrokových názorov s presahom až do Vatikánu, ďalšiu sviečku nádeje ohľadom pápežovho najnovšieho odmietnutia svätenia žien v rozhovore pre CBS.

Nielenže naznačila, že podobné vyjadrenia nemajú žiaden vplyv na roztočené kolesá dejín, ale s povýšenou aroganciou liberálky, ktorá s vedomím pocitu moci a pokiaľ to považuje za nutné s prehľadom, odhodí masku toľko vyžadovanej liberálnej úcty k súčasnému pápežovi a označí jeho vyjadrenia za konštantne chaotické:

Toto individuálne vyjadrenie beriem s pokojom. Rozhovorov od neho bolo už toľko a ťažko v nich nájsť nejakú spoločnú niť.

Stetter-Karpová, na rozdiel od tých čo si myslia, že funkcia pápeža je funkciou mocenského suveréna (to by ale potom Benedikt XVI. asi nerezignoval, zmietaný obavami) vie, že zatiaľ čo pápež tu bude dočasne, tak liberálna klika je vo Vatikáne pevne a dlhodobo usadená. Táto klika, obrnená trpezlivosťou, na ktorú ju nedávno opäť vyzval kardinál Jean-Claude Hollerich, dokáže čakať a ako ukázal dokument Fiducia supplicans, aj prekvapiť konzervatívcov práve vtedy, keď spinkajú sladko a pokojne.

BM

Zdroj Katholisch.de, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Sv. Benno z Meissenu, biskup a apoštol polabských Srbov

Duch Svätý nás posilňuje a teší

Protirečenia ľavicovo-liberálneho myslenia alebo Hitparáda slniečkárskej hlúposti

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť