Guru Halík sa obul do otca Mariána Kuffu: Je dedičom slovenského katolíckeho fašizmu! -

Guru Halík sa obul do otca Mariána Kuffu: Je dedičom slovenského katolíckeho fašizmu!


31. mája 2024
  Krátke správy

Vždy rád počúvam životné múdra Františka Mikloška a Mons. Tomáša Halíka, pretože čo slovo to perla a keď tieto múdra počúvam, tak si predstavujem, aké by to bolo, keby bol Mikloško slovenským prezidentom, Halík pápežom a vyprážané kura by malo osem nôh. Následne sa samozrejme vždy pokorne pomodlím k Pánu Bohu, za to, že moje zvrátené humorné predstavy sa nenaplnili, tak je to totiž asi naozaj lepšie.

Naposledy ma Mons. Tomáš Halík opäť prekvapil svojím príspevkom, v ktorom sa obul do otca Mariána Kuffu. Otcovi Kuffovi sa venuje približne od 9 minúty a 40 sekundy a ide doslova ako motorová píla, vrátane skrytých urážok typu, že mentálne sú si otec Kuffa a jeho alkoholickí bezdomovci blízki, či že mu stúpla do hlavy popularita a pod.

Mons. Tomáš Halík v relácii Rozhovory so Šimonom
zdroj: snímka obrazovky/youtube.com, Rozhovory so Šimonom

Na otázku redaktora ohľadom Mariána Kuffu a ohľadom toho, či je to ten typ kňaza, ktorý by mohol dnes „duchovne viesť spoločnosť“ Mons. Halík odpovedal s neskrývaným odporom a s arogantnou nadradenosťou:

On je absolútny opak, on ju vedie úplne negatívnym smerom. Je to tragická postava (!). Je to človek, ktorý sa veľmi pekne stará o bezdomovcov, pretože im bol asi aj mentálne blízky (!) a mohol sa stať skutočne svätcom v tejto oblasti. Ale ja si myslím, že mu stúpla do hlavy táto popularita (v prípade Mons. Halíka skutočne zábavné vyjadrenie; pozn. red.) a odrazu sa začal štylizovať do úlohy politického proroka a začal vyhlasovať politické deklarácie, ktoré ukázali jeho absolútnu nekompetentnosť a nevzdelanosť.

Tu drzosť skutočne vrcholí: človek – cudzinec, ktorý nás pravidelne mentorsky spoza Moravy poučuje, napráva a inštruuje práve v politických otázkach a prezentuje sa doslova ako politický guru, vznášajúci sa až do výšin geopolitickej stratosféry (varujúci pred nacionalizmom, populizmom, Putinom atď.) obviňuje Kuffu, ktorému ani nenapadne vyjadrovať sa k českým politickým reáliám alebo k detailom zahraničnopolitickej situácie. No a samozrejme, je jasné, čo si monsignor predstavuje pod „kompetenciou“ a „vzdelanosťou“ vo vedách politických: s EÚ a USA na večné časy, v nerozbornej jednote s OSN a WHO, vpred v budovaní krajšej, globalistickej, mnohopohlavnej a environmentálnej planéty!

Tie jeho útoky voči liberalizmu, mňa by zaujímalo, či si prečítal nejakého liberálneho mysliteľa?“

Ktovie, možno čítal Halíka a to ho naštartovalo…

Študoval on trošku tú genderovú problematiku?

Kuffu nakoniec označil náš večný národný učiteľ za „veľmi ťaživé dedičstvo slovenského katolicizmu. To je to dedičstvo slovenského katolíckeho fašizmu“.

Halík je rôznymi liberálmi a modernistami vnímaný ako katolícky guru najvyššej úrovne a ja niekedy premýšľam aj nad tým, či sa poniektorí pseudokatolícki liberálni tajtrlíci neučia výňatky z jeho pseudokatolíckych školení naspamäť.

Ale aby som zbytočne nerečnil, tu je spomenutý výstup Tomáša Halíka na YouTube, kto chce, môže si ho pozrieť/vypočuť, nech si každý urobí sám svoj názor:

Za seba uvediem k Mons. Halíkovi len niekoľko nasledovných bodov:

01. Tomáš Halík mohl spolupracovat s StB, naznačil Kojzar z Rudého práva, bližšie pozri: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tomas-Halik-mohl-spolupracovat-s-StB-naznacil-Kojzar-z-Rudeho-prava-274494 – vypichujem informácie z článku:

– Halík byl pravděpodobně agentem STB;

– patřil k vzorným občanům socialistického Československa, pevně stojícím „za politikou KSČ“;

– zástupce vedoucího Brigády socialistické práce Halík za realizaci politiky KSČ;

– po krátkém působení ve zmíněném Chemopetrolu si ho vyhlédli v Institutu pro výchovu vedoucích pracovníků Ministerstva průmyslu, nikoli tedy v pouhém Institutu Ministerstva průmyslu. Tady jako aktivní člen odborů, dokonce jako zástupce úsekového důvěrníka s tím, že tuto funkci perspektivně převezme, vstoupil do Brigády socialistické práce a stal se dokonce zástupcem jejího vedoucího;

– Halíkovo tehdejší hodnocení bylo: „… jmenovaný projevuje v pracovní a odborné oblasti angažovanost za realizaci politiky KSČ…“;

– Halík odmítl podepsat Chartu 77, že absolvoval v NDR kurz pro instruktory socialistické psychologie výcviku, že nejen absolvoval dvouleté stranické vzdělávání (zkrácený VUML), že dokonce stranické vzdělávání, podle dokumentace, prý i zahajoval, že měl také další společenské funkce dokonce na úrovni vedení tamních odborů.

– Zajímavé je ovšem dodat, že Tomáš Halík byl společně s kardinálem Miloslavem Vlkem spolupracovníkem bývalého agenta StB a kněze Františka Holečka, který dostal za komunismu řadu lidí do vězení.

02. Soudruh Halík je iniciativní a perspektivní. Perličky z minulosti kritika komunistů, bližšie pozri: https://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Soudruh-Halik-je-iniciativni-a-perspektivni-Perlicky-z-minulosti-kritika-komunistu-273548

– „Jako bývalý zástupce vedoucího Brigády Socialistické práce a zástupce úsekového důvěrníka Rady Odborových hnutí úseku Podolí II a člen výboru ČSM, který byl (Halík, pozn. red.) několikrát vyhodnocen jako nejlepší pracovník v rámci socialistické soutěže, absolvent podnikového školení pro nestraníky a dvouletého studia stranického vzdělávání, by mohl názorové různice a spory akademického rázu řešit jinak, než zákeřnými útoky za zády svých oponentů.“

– Například jeho kádrový posudek z roku 1976 říká, že: „Velmi brzy po nástupu na katedru psychologie práce IMP se aktivně zapojil do odborářské činnosti jako zástupce úsekového důvěrníka.“ Později se o zaměstnanci Halíkovi dozvídáme, že „je perspektivním pracovníkem koncepčního typu, má velmi dobrou pracovní morálku a své úkoly plní iniciativně, obětavě a na vysoké odborné úrovni.“

– Svazek, který na Halíka StB vedla, byl již 6. 12. 1989 zničen.

03. Tomáš Halík nadával na Zemana. Odnesla to i Jiřina Bohdalová, bližšie pozri: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tomas-Halik-nadaval-na-Zemana-Odnesla-to-i-Jirina-Bohdalova-273351

– Halík ale připouští, že v určitých vrstvách katolíků, „nedotčených solidním světským, ani náboženským vzděláním“ vládnou stále primitivní homofobní stereotypy. „Také – jak jsem se už jinde zmínil – mám já i mnoho kněží a psychologů opakovanou zkušenost s tím, že nejhlasitějšími a nejagresivnějšími útočníky na homosexuály bývají v církvi (i kléru) právě ti, kteří sami mají „máslo na hlavě“.

Tu mi napadá, že to sa hodí aj na Halíka – tak vehementne kydá na ŠTB a komunistov, že to vyzerá, akoby mal sám maslo na hlave – aspoň podľa ním samým spomenutej opakovanej skúsenosti mnohých kňazov a psychológov.

Halíkovi by som mohol ešte venovať viac priestoru, ale priznám sa, nechce sa mi tráviť piatkové doobedie venovaním pozornosti človeku, o ktorom, keby by som nebol slušne vychovaný, tak by som povedal že je klasickým „ukecaným bývalým štbáckym tajtrlíkom“. Keďže som však slušne vychovaný, tak to samozrejme nepoviem. Človek s jeho minulosťou by však mal opatrnejšie hovoriť o slovenskom kňazovi, ktorý sa stará o chudobných a biednych v čase, kedy sa Halík zaujíma akurát tak o svoje ego, pôžitky a pertraktovanie vlastných čudných teologických predstáv.

Odpoviem teda Mons. Halíkovi parafrázovanými slovami francúzskej Napoleonovej gardy pri Waterloo z roku 1815. Keď už bolo jasné, že je všetko stratené, francúzski gardisti, príslušníci Napoleonovej elity vytvorili na bojisku štvorec, v zostave ktorého hrdinsky bojovali a umierali. Každý útok sa o nich roztrieštil. Keď prišli parlamentári s návrhom, aby sa čestne vzdali, odpovedali jedným írečitým francúzskym slovom: „Merde!“, čo sa prekladá ako „hovno“.

Rovnako odpovedám aj ja na Halíkovú kritiku otca Kuffu. My, čo sme zažili socializmus a nemáme vymletú pamäť, dobre vieme kto je Tomáš Halík a čo si o ňom máme myslieť a že najlepšia pre tento typ ľudí je Kodetova odpoveď z dnes už kultového filmu Pelíšky:

BK

Zdroj: youtube Rozhovory so Šimonom, titulný ilustračný obrázok, zdroj – snímka obrazovky / youtube.com/Rozhovory so Šimonom


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Sv. Benno z Meissenu, biskup a apoštol polabských Srbov

Duch Svätý nás posilňuje a teší

Protirečenia ľavicovo-liberálneho myslenia alebo Hitparáda slniečkárskej hlúposti

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť