Židovské útoky na kresťanov v Izraeli naberajú na sile -

Židovské útoky na kresťanov v Izraeli naberajú na sile


11. júna 2024
  Krátke správy

Posledné dve desaťročia pribúdajú informácie o agresívnych útokoch židovských náboženských fanatikov voči katolíckym a pravoslávnym kresťanom. Ale až v roku 2024 uzrela svetlo sveta ucelená správa od izraelskej mimovládnej organizácie Rossing Center, ktorá podrobne zmapovala všetky nenávistné útoky izraelských náboženských fanatikov voči kresťanom – najmä v Jeruzaleme.

Ilustračný obrázok, pohľad na nočný Jeruzalem
zdroj: wikimedia commons

Podľa správy útokov exponenciálne pribúda. Agresormi sú najmä premotivovaní izraelskí mladí ortodoxní veriaci muži, ktorí nenávidia všetko nežidovské. Urážajú, pľujú na pútnikov, kňazov, dokonca prišlo už aj k fyzickým útokom. Keď sa obeť agresie bráni, ortodoxní útočníci vreštia a volajú políciu. Ničia kresťanské pamiatky a napadli dokonca aj duchovných. Ako opakovane dosvedčil benediktínsky opát v Jeruzaleme, páter Nikodemus Schnabel, s prejavmi zvrátenej židovskej ortodoxnej nenávisti sa stretáva každodenne.

Skupina Rossing Center sa snaží o medzináboženský dialóg, kvôli ortodoxným židom však takýto dialóg nie je možný. Oficiálne izraelské úrady tvrdia, že robia veľa na obranu kresťanov, zo správy mimovládnej organizácie Rossing Center však vyplýva iný obraz – izraelské úrady konajú laxne, pričom útočiacich židovských agresívnych náboženských fanatikov nakoniec netrestajú.

Mimovládna organizácia len od začiatku roku 2024 zdokumentovala v Izraeli 90 útokov voči kresťanom – 11 verbálnych útokov, 9 fyzických útokov, 32 útokov na kostoly a cirkevné budovy, zničenie cintorína a 30 prípadov pľuvania na kňazov, rehoľníkov a pútnikov. Opísaných 90 prípadov je podľa autorov správy „len špičkou ľadovca oveľa širšieho fenoménu“.

Väčšinu násilných činov, ako bolo povedané vyššie, páchajú mladí dospelí ortodoxní Židia, tvoriaci zároveň menšinu v spoločnosti. Od útokov sa oficiálne dištancujú mnohí rozumní izraelskí rabíni, ktorí primitívne prejavy rastúceho judaistického rasizmu odmietajú.

Napriek tomu môžu kresťania v Jeruzaleme ďakovať milosrdnému Bohu, že útoky sa dejú len v takejto rovine. Od začiatku teroristického útoku Hamasu z Pásma Gazy na izraelské územie na jeseň minulého roku totiž izraelská armáda, v ktorej slúži množstvo židovských náboženských fanatikov, už zavraždila viac ako 36 000 civilistov, z ktorých väčšinu tvorili starí ľudia, ženy a deti. Kresťania taký krvavý kúpeľ na vlastnej koži ako Palestínčania dosiaľ našťastie nezažili.

Agresívni mladí náboženskí fanatici by si už mali konečne uvedomiť, že nesmú hrýzť ruku, ktorá ich kŕmi. Ak by prestali do Izraela prúdiť kresťania, prejavilo by sa to negatívne aj na izraelskom rozpočte. Normálni Židia, ktorých je v Izraeli väčšina, by už mali s náboženskými fanatikmi urobiť poriadok, pretože agresívni náboženskí tajtrlíci robia Izraelu „medvediu službu“.

BK

Zdroj: pch24.pl, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Sv. Benno z Meissenu, biskup a apoštol polabských Srbov

Duch Svätý nás posilňuje a teší

Protirečenia ľavicovo-liberálneho myslenia alebo Hitparáda slniečkárskej hlúposti

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť