V Mexiku pochovávali LGBT aktivistov slávnostne v katolíckej katedrále: Na rakvách boli LGBT vlajky! Predseda biskupskej konferencie vysvetľuje -

V Mexiku pochovávali LGBT aktivistov slávnostne v katolíckej katedrále: Na rakvách boli LGBT vlajky! Predseda biskupskej konferencie vysvetľuje


20. novembra 2023
  Krátke správy

Mexiko sa opäť dočkalo ďalšej svetlej chvíľky. V katolíckej katedrále v štáte Aguascalientes, na veľké pobúrenie veriacich, ako píše Catholic News Agency, sa konal slávnostný pohreb známeho LGBT aktivistu a jeho partnera, pričom rakvy boli ostentatívne prekryté obrovskými LGBT zástavami.

Ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com

Išlo o pohreb „nebinárneho“ sudcu a aktivistu Ociela Baenu a jeho partnera, ktorý sa konal 14. novembra. Obe telá boli nájdené so známkami násilia v Baenovom dome. Kancelária generálneho prokurátora vo vyhlásení uviedla, že „všetko nasvedčuje tomu, že by mohlo ísť o osobnú záležitosť“, keďže „rezný nástroj“ bol nájdený v rukách jedného zo zosnulých. Preložené z newspeaku: dvaja homosexuáli sa pravdepodobne pohádali a jeden z nich najprv zabil druhého a potom seba. A čo s tým? No to je predsa jasné – treba ich za to slávnostne pochovať v katedrále. Nič vám to nepripomína?

Výzor aktivistu Beanu si môžete pozrieť tu:

https://imagendelgolfo.mx/nacional/ociel-baena-el-polemico-anuncio-que-protagonizo-el-magistrade/50455530

Zaujímave je, že keď nejaký moslimský migrant zavraždí a znásilní ženu (ale aj malého chlapca, ako na plavárni vo Viedni, však), tak naši pastieri žiadne slávnostné omše v katedrálach neslúžia. Alebo keď napr. na východnom Slovensku dobrý marginalizovaný občan dopichal nožom nevinnú ženu priamo na Nový rok.

Obe telá nesmierne inkluzívnych aktivistov boli nájdené s náznakmi násilia v Baenovom dome 13. novembra, pričom v rukách jedného z mŕtvych bol vražedný nástroj. Samozrejme, táto vyšetrovacia verzia príliš nevoňala a nezapadala do scenára pokrokovosti, a preto začali niektorí osvietení aktivisti tvrdiť, že išlo o trestný čin z nenávisti. A okamžite začali po celej krajine demonštrácie proti diskriminácii LGBT komunity.

Rozumejme – z nenávisti voči tomu, že boli LGBT, nie voči tomu, že boli katolíci, ako by sme sa mohli domnievať podľa pohrebu v katedrále. Alebo neboli? Skrátka, voči katolíkom aj tak nikto žiadnu nenávisť necíti. Naopak, aj páter Halík už dávno vie, že sú to práve katolíci, kto šíri nenávisť a dokonca, keď chcú intronizovať Krista Kráľa, tak ide o znamenie „katolíckeho fašizmu“:

https://christianitas.sk/mons-halik-opat-oblazil-slovakov-politickym-skolenim-odkazal-im-ze-stefan-kuffa-je-na-hanbu-a-znamenim-katolickeho-fasizmu/

Použitie LGBT zástav priamo v katedrále (ak už odhliadneme od privilegovaného slávnostného pohrebu práve pre homo-aktivistov) musel arcibiskup Rodríguez, ktorý je predsedom biskupskej konferencie a zároveň arcibiskupom Yucatánu, vzhľadom na reakciu veriacich, vysvetľovať. Prišiel s obvyklou dávkou pokrokových cirkevných fráz, a okrem iného uviedol, že Baena a jeho partner sú „deťmi Boha a našimi bratmi“, a preto „ich v žiadnom prípade nemôžeme v Cirkvi odmietnuť. Najmä, keď si celá rodina želala, aby ich vzali do katedrály.

Ohľadom vlajok arcibiskup uviedol duchaplne, že „išlo o vlajky, ktoré pre nich veľa znamenali, takže to rešpektujeme“. Rešpektovali by rovnako aj iné vlajky odporujúce katolíckej viere, napríklad s hákovým krížom, len preto, že pre nejakého veriaceho „veľa znamenali“?

Podľa otca predsedu LGBT vlajka „nie je žiaden problém“, pretože „nebol úmysel niekoho uraziť“. A aby bolo ešte zjavnejšie, na ktorú stranu sa kloní jeho srdce, tak uviedol, že LGBTQ+ aktivisti sú tiež „vítaní na všetkých službách, ktoré môže Cirkev poskytnúť“.

Trans-sudca Baena počas svojho života oblažoval katolíkov rôznymi lahôdkami. Napríklad priamo tento rok, 31. októbra zverejnil svoju fotografiu, na ktorej bol naštylizovaný ako Panna Mária.

V rozpore s benevolenciou otca arcibiskupa, otec Francisco Torres, liturgický odborník z diecézy Plasencia v Španielsku uviedol, že „nie je dovolené uvádzať akýkoľvek typ symboliky na pohrebnej omši, najmä ak táto symbolika predstavuje ideológie, ktoré sú v rozpore s kresťanskou antropológiou, teda, keď sú proti viere.

Pripúšťa sa, keď je pochovávaná hlava štátu alebo vojak, pričom tento pohreb má svoj vlastný protokol – na rakvu sa kladie štátna vlajka, vlajka krajiny. Ale nikdy nie vlajka, ktorá znevažuje posvätné miesto, ktorým je kostol.

Počas pohrebnej slávnosti nemožno umiestniť žiadny iný symbol alebo fotografiu zosnulého, pretože v kostole sú jedinými obrázkami, jedinými fotografiami alebo ikonami vždy svätci alebo diecézny biskup alebo pápež, ale nikdy nie zosnulý, ktorý je pochovávaný.“

BM

Zdroj: CNA, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com

***

Portál Christianitas.sk svojim čitateľom odporúča:

Kniha Obraňujme vyšší zákon s podtitulom Hnutie LGBT a obrana kresťanskej morálky kolektívu autorov Americkej spoločnosti pre obranu Tradície, rodiny a vlastníctva (TFP) dáva čitateľovi jednoznačnú odpoveď na otázku: Prečo musíme odmietať „sobáše“ medzi ľuďmi rovnakého pohlavia ako aj požiadavky homosexuálnej loby?

K tejto obsahom pozoruhodnej knihe napísal príhovor otec arcibiskup Mons. Ján Orosch, z ktorého zacitujme: „Táto hlboká pravda, ktorá je uvedená v predstavovanej knihe o skutočnosti homosexuálnej revolúcie, pozorovateľnej na celom svete, dokonale ilustruje realitu vzbury hriechom poznačeného človeka, voči svojmu Stvoriteľovi.

A slová z recenzie doc. RNDr. Vladimíra Palka CSc.: Ak sa chcete zoznámiť s knihou, ktorá opisuje úspešnú históriu, taktiku a stratégiu hnutia, a vyzbrojuje čitateľa argumentačne do zápasu proti ideológii LGBT, potom odporúčam knihu „Obraňujme vyšší zákon“.

Uvedenú knihu si môžete objednať na adrese:

https://www.christianashop.sk/obranujme-vyssi-zakon/

V našom e-shope si však môžete objednať vo výraznej zľave aj ďalšie zaujímavé tituly – viac informácií na našej stránke christianashop.sk/.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť

Nový dokument o pápežskom úrade: I. vatikánsky koncil sa má nanovo interpretovať, dogmy nanovo vyložiť, funkcie pápeža prehodnotiť. Čo nás ešte čaká?

Brazília: V parlamente bol predložený návrh zákona, ktorý prirovnáva interrupciu k vražde

Protestanti radi opisujú Luthera ako žiaka sv. Augustína. Luther však v skutočnosti sv. Augustínom pohŕdal