Taliansky biskup sa zúčastnil inaugurácie… slobodomurárskej lóže! -

Taliansky biskup sa zúčastnil inaugurácie… slobodomurárskej lóže!


5. októbra 2022
  Krátke správy

Rôzne správy naznačovali, že za obmedzovanie latinských omší najviac lobovali biskupi z Talianska. Jeden z nich sa teraz „vyfarbil“ úplne: zúčastnil sa totiž inaugurácie slobodomurárskej lóže. Portál Church Militant k tomu uvádza:

Francesco Antonio Soddu, biskup diecézy Terni-Narni-Amelia, sa minulý utorok pripojil k veľmajstrovi Stefanovi Bisimu z Veľkého Orientu Talianska na slávnostnom prestrihnutí pásky, aby otvorili lóžu Veľkého orientu Talianska v Terni, meste asi 102 kilometrov (63 míľ) od Ríma.“

Ilustračný obrázok, zdroj: masonicfind.com

Spolu s biskupom a veľmajstrom lóže bolo na akcii, samozrejme, prítomných množstvo radových „členov bratstva“. Priamo počas akcie veľmajster Stefano Bisi vyzval k tomu, aby sa proti-pápežská udalosť z 20. septembra 1870 stala národným sviatkom, čím biskupa Soddu verejne a bez škrupúľ ponížil. V ten deň totiž talianska armáda postupne ukrajujúca z Pápežského štátu bombardovaním prelomila hradby Ríma a vnikla do mesta. Následne ukončila pápežskú vládu nad mestom a spôsobila zánik Pápežského štátu ako politického útvaru. Následných takmer 60 rokov sa pápeži považovali za „väzňov“ talianskeho štátu až do povestných Lateránskych zmlúv, ktoré v roku 1929 založili Vatikánsky mestský štát.

Dnes, rovnako ako v minulosti, je náš cieľ stále rovnaký – osláviť všetky bitky za slobodu, počnúc tou, ktorá v roku 1870 prelomením Porta Pia ukončila nadvládu Cirkvi a podporil zrod slobodného a sekulárneho Talianska,“ vyhlasoval Bisi priamo pred biskupom.

Naším konečným cieľom je a zostáva univerzálne bratstvo, realizácia budúcnosti mieru a spolupráce národov, kde sú všetci bratmi všetkých.

Len deň pred inauguráciou zverejnil Veľký orient Talianska príspevok na Twitteri, v ktorom oslavoval „koniec moci Cirkvi nad telami a dušami“. Biskup Soddu, ktorý bol za biskupa menovaný pápežom Františkom len minulý rok, sa dostal pod ostrú paľbu kritiky, na čo stránka diecézy vydala vyhlásenie, že jeho prítomnosť na akcii bola „nepochopená“. Podľa vyhlásenia bola biskupova účasť na akcii „svedectvom vernosti evanjeliu a Cirkvi, zvlášť v čase synodálnej cesty, ktorá ju charakterizuje“.

Katolíckeho novinára Andreu Zambrana však zaujímalo, čo také biskup Soddu „povedal, že to bolo verné evanjeliu a Cirkvi“? Zambrano sa tiež spýtal, či Soddu spomenul „viac ako 200 oznámení o exkomunikácii vydaných v oficiálnych vyhláseniach pápežov a biskupov proti slobodomurárstvu, každého rádu a obradu, v priebehu storočí“.

Čo presne biskup povedal, je nemožné vedieť, pretože ani webová stránka Veľkej lóže Talianska, ani webová stránka diecézy nezverejnili texty ani videá biskupa počas jeho prejavu (v slobodomurárskej lóži),“ napísal Zambrano. Zaujímalo ho tiež, či je dialóg so slobodomurármi na programe Synody o synodalite pápeža Františka.

Biskup z Terni je nástupcom apoštolov,“ poznamenal taliansky historik Roberto de Mattei a pokračoval: „Úlohou pastierov je zachraňovať duše svojho stáda, nie ich privádzať k odpadnutiu a do záhuby.

MG

Zdroj: Church Militant, ilustračný obrázok, zdroj – masonicfind.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Násilie, voľby a demokracia. Skutočne to k sebe nepasuje? Dejiny hovoria niečo iné…

Recenzia knihy Roberta kardinála Saraha – Katechizmus duchovného života

Kardinál Ladaria, bývalý prefekt Dikastéria pre náuku viery, zrušil účasť na októbrovej Synode. Šíria sa špekulácie o príčine jeho rozhodnutia

National Geographic: „Exorcizmus je skutočný fenomén“