Rozhovor s Dr. Radomírom Malým, 2/3: „Vieroučné herézy pápeža Františka?“ -

Rozhovor s Dr. Radomírom Malým, 2/3: „Vieroučné herézy pápeža Františka?“


1. marca 2024
  Video  

Vážení čitatelia portálu Christianitas.sk a priaznivci youtubového kanálu www.fatimaTV.sk, pozývame vás k sledovaniu druhej časti trojdielnej prednášky PhDr. Radomíra Malého, historika, novinára, vysokoškolského pedagóga, signatára Charty 77, svojho času tiež šéfredaktora kresťanského týždenníka Svetlo a autora mnohých publikácií týkajúcich sa predovšetkým cirkevných dejín. V tejto časti sa dozvieme podrobné a nevyhýbavé odpovede aj na nasledujúce otázky:

Možno encykliku Laudato si prípadne Laudate Deum o globálnom otepľovaní považovať za neomylnú? Je možné, že globalisti majúci za cieľ zotročenie národov využívajú pápeža Františka ako podpornú morálnu silu? A môžu sa protestanti, ktorí ani neveria v reálnu prítomnosť zúčastniť sa Eucharistie? Podľa pápeža Františka a jeho dokumentu Amoris laetitia to nie je problém! Ktorí kardináli mali odvahu sa tomu vzoprieť?

Pápež František sa vyslovil nielen proti trestu smrti pre vrahov, ale aj proti doživotnému trestu, je to v súlade s cirkevnou náukou? Možno M. Luthera považovať za svedka viery, hoci neuznával celé state zo Sv. písma? Zúčastnil sa náš pápež skutočne aktívne a opakovane na pobožnosti uctievania pohanských bôžikov?

Ako to bolo s Galileom Galileim? V encyklike Humana vitae pápež Pavol VI. odsudzuje antikoncepciu, za čo si vyslúžil vlnu kritiky od modernistov. Boli povinní záväzne ju prijať, alebo ju mohli odmietnuť s tým, že sa pápež mýli? Akú vážnu herézu nachádzame v medzinárodnom dokumente, ktorý podpísal náš pápež v Abú Zabí zo 4. februára 2019, prečo je to heréza a ktorý odvážny biskup ho napomenul, aby ju opravil? Ako to bolo s uctievaním pohanského bôžika Pachamamy vo Vatikáne v prítomnosti pápeža Františka a s jeho povolením a osobnou účasťou?

Čo nastáva v prípade, keď sa pápež ocitá v rozpore s cirkevným učením a vyhlási, že znovu zosobášení bez cirkevnej anulácie predošlého manželstva môžu prijímať sviatosti?

Predchádzajúci pápeži odsúdili komunizmus. Pius XII. dokonca vydal pápežský dekrét proti komunizmu, ktorý exkomunikoval ľudí, vyznávajúcich komunistickú doktrínu. Aký má vzťah k ateistickému komunizmu, ktorý stále zúri napríklad v Číne, pápež František? Prečo pápež František podpísal a obnovil zmluvu s Komunistickou stranou Číny, dohodnutou ešte kvôli škandálom dnes už laicizovaným McCarrickom i napriek tomu, že ňou uvrhol čínskych tzv. podzemných katolíkov do strašného prenasledovania, a už niekoľkokrát túto dohodu obnovil napriek tomu, že na ňu upozornili mnohé ľudskoprávne organizácie, a opakovane dokonca aj kardinál Zen?

Môžeme ako katolíci poslušní katolíckej Cirkvi počúvnuť pápeža, ak nehlása učenie v úplnej zhode s nemennou tradičnou náukou katolíckej Cirkvi, predchádzajúcimi koncilmi a pápežmi? Prečo sa početní zahraniční kardináli a biskupi v súvislosti s požiadavkami vyplývajúcimi zo Synody o synodalite pápežovi vzopreli? Prečo pápežom schválený dokument Fiducia supplicans spôsobuje zmätok namiesto pokoja? Čo také rozporuplné sa tam uvádza?

predchádzajúca časť:
Môže sa pápež zmýliť? Rozhovor s Dr. Radomírom Malým na Fatima TV, 1/3


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní