Môže sa pápež zmýliť? Rozhovor s Dr. Radomírom Malým na Fatima TV, 1/3 -

Môže sa pápež zmýliť? Rozhovor s Dr. Radomírom Malým na Fatima TV, 1/3


28. februára 2024
  Video  

Vážení čitatelia portálu Christianitas.sk a priaznivci youtubového kanálu www.fatimaTV.sk, v nasledujúcej trojdielnej prednáške PhDr. Radomíra Malého, historika, novinára, vysokoškolského pedagóga, signatára Charty 77, svojho času tiež šéfredaktora kresťanského týždenníka Svetlo a autora mnohých publikácií týkajúcich sa predovšetkým cirkevných dejín, sa dozvieme podrobné a nevyhýbavé odpovede aj na otázky uvedené nižšie. Pozývame vás týmto sledovaniu prvej časti.

Ak Cirkev vždy tvrdila, že homosexualita je hriešna, má pápež alebo koncil právo vysloviť, že to už neplatí? Označila Cirkev vo svojej histórii nejakého pápeža za bludára? Čo je to pápežská neomylnosť? Môže pápež vyhlásiť bludy? Poznáme z histórie taký prípad? Čo ak by pápež František vyhlásil za neomylný svoj heretický výrok zo 4. februára 2019, že Boh si praje rôznosť náboženstiev?

V encyklike Humana vitae pápež Pavol VI. odsudzuje antikoncepciu, za čo si vyslúžil vlnu kritiky od modernistov. Boli záväzne povinní ju prijať, alebo ju mohli odmietnuť s tým, že sa pápež mýli? Ako to bolo s Galileom Galileim? Aké dokázateľne bludné výroky podpísal pápež František? Kedy a kde? Možno encykliku Laudato si’, prípadne Laudate Deum o globálnom otepľovaní považovať za neomylnú? Je možné, že globalisti s cieľom zotročiť národy využívajú pápeža Františka ako podpornú morálnu silu?

A môžu sa protestanti, ktorí ani neveria v reálnu prítomnosť Krista, zúčastniť Eucharistie? Podľa Františka a jeho encykliky Amoris laetitia to nie je problém! Ktorí kardináli mali odvahu sa tomuto vzoprieť? Zúčastnil sa náš pápež skutočne aktívne a opakovane na pobožnosti uctievania pohanských bôžikov? Sú Františkove modernistické názory v Amoris laetitia v rozpore alebo v súlade s dlhodobým cirkevným učením?

Možno Luthera považovať za svedka viery, hoci neuznával celé state z Evanjelia (napr. celý list sv. Jakuba)? Akú vážnu herézu nachádzame v medzinárodnom dokumente, ktorý podpísal náš pápež v Abú Zabí zo 4. februára 2019, prečo je to heréza a ktorý odvážny biskup ho napomenul, aby ju opravil? Ako to bolo s uctievaním pohanského bôžika Pachamamy vo Vatikáne v prítomnosti pápeža Františka a s jeho povolením a osobnou účasťou?

Predchádzajúci pápeži odsúdili komunizmus. Pius XII. dokonca vydal pápežský dekrét proti komunizmu, ktorý exkomunikoval ľudí, vyznávajúcich komunistickú doktrínu. Aký má vzťah k ateistickému komunizmu, ktorý stále zúri napríklad v Číne, pápež František? Prečo pápež František podpísal a obnovil zmluvu s Komunistickou stranou Číny, dohodnutou ešte McCarrickom, napriek tomu, že ňou uvrhol čínskych tzv. podzemných katolíkov do strašného prenasledovania, a už niekoľkokrát ju obnovil napriek tomu, že na ňu upozornili už mnohé ľudskoprávne organizácie, a opakovane dokonca aj kardinál Zen?

Môžeme ako katolíci poslušní katolíckej Cirkvi počúvnuť pápeža, ak nehlása učenie v úplnej zhode s nemennou tradičnou náukou katolíckej Cirkvi, predchádzajúcimi koncilmi a pápežmi? Prečo sa početní zahraniční kardináli a biskupi v súvislosti s požiadavkami vyplývajúcimi zo Synody o synodalite pápežovi vzopreli? Prečo pápežom schválený dokument Fiducia supplicans spôsobuje zmätok namiesto pokoja? Čo sa tam také rozporuplné uvádza?


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní