Prečo deti umierajú? Prekvapujúca odpoveď Billa Gatesa -

Prečo deti umierajú? Prekvapujúca odpoveď Billa Gatesa


10. septembra 2022
  Krátke správy  

Pri vymenúvaní príčin detskej úmrtnosti v celosvetovom meradle Američan zámerne „zabudol“ na tú najhlavnejšiu. Nevidieť slona v obývačke je obranný mechanizmus pred trpkou pravdou a výčitkami svedomia.

Tento filantrop zverejnil text, v ktorom opisuje príčiny detskej úmrtnosti. Z predloženého informačného grafu vyplýva, že 82 % z 5 miliónov úmrtí ročne spôsobujú infekčné choroby. Preto by sa malo vynaložiť všetko úsilie na to, aby sa rozvojovým krajinám poskytlo ešte viac vakcín a prístup k náležitej zdravotnej starostlivosti.

Zdroj: wikimedia commons / flickr.com

V celej rovnici však Gatesovi chýba hlavný prvok. Úmrtia z rôznych príčin: malária, hlad alebo rakovina sú iba malým zlomkom počtu ťažkých obetí krvavej praxe potratov. Každoročne je v maternici matky zavraždených najmenej 30–40 miliónov detí. Ako vidno, podľa šéfa najväčšej „charitatívnej“ nadácie na svete si tieto deti nezaslúžia, aby sa o nich hovorilo, nieto ešte aby sa bojovalo proti potratom rovnako ako proti smrteľným patogénom.

Myslenie Američana dokonale odráža víziu sveta dnešných elít, v ktorom máte nárok na vzdelanie, zdravie, prosperitu a čistý vzduch, ale až po narodení. Vízia, ktorú verne realizujú rovnako totalitné režimy, ako aj osvietené liberálne demokracie. Na všetko dohliadajú medzinárodné organizácie, ktoré čoraz otvorenejšie priznávajú svoje ciele. Nedávne uznanie potratov ako „ľudského práva“ Valným zhromaždením OSN hovorí samo za seba.

Samotný Gates vyjadril smútok nad zrušením potratového precedensu Roe verzus Wade práve kvôli problémom, ktorým bude čeliť americká potratová anti-evanjelizácia vo svete. Na druhej strane jeho najmladšia dcéra pri obrane svojho „ústavného práva“ zabíjať nenarodené deti s narcistickým návykom generácie „Z“… ukázala svoje pôvaby na sociálnych sieťach. A takto pritom mohla prehovoriť predovšetkým preto, že jej bolo dovolené narodiť sa.

Krokodílie slzy prelievané nad obeťami infekčných chorôb umlčujú nepríjemný hlas svedomia. Veď ako sa môže cítiť človek, ktorý zasvätil polovicu života záchrane životov maličkých, a na druhej strane podporuje hlavnú príčinu ich smrti?

MH

Zdroj: gatesnotes.com, ilustračné foto – wikimedia commons / flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Z Kázní sv. farára z Arsu: O nehodnom svätom prijímaní

Verejný činiteľ – hulvát alebo vzor správania?

Spor ohľadom uctievania svätých obrazov a II. nicejský koncil

Rod Dreher by považoval prípadnú Ficom vedenú vládu za konzervatívnu