Poznaj vlastnú dušu! -

Poznaj vlastnú dušu!


19. júla 2021
  Pokladnica viery

Aký poľutovaniahodný stav: hociktorý dnešný študent pozná okolie americkej Aljašky a bezchybne vymenuje prítoky Jang ce-ťiangu v Číne, ale nepozná svoju vlastnú dušu! Lebo keby ju poznal, musel by sa zhroziť nad úžasnými pralesmi, v ktorých si tak bujne žijú krvilačné – ba mnohé životy ničiace – dravce nespútaných náruživostí.

Títo mladíci ani vo svojom dospelom veku nebudú samostatní, pretože úzke hmotné záujmy, ľudské hľadiská a vlny náruživostí ich tak budú zmietať o skaly bezcharakternosti, ako studený novembrový vietor na tisíce metie bezživotné, žlté, opadané listy. Duše – sťa lístie v krútňave.

Títo mladíci aj vo svojom dospelom veku budú takí, ako do prudkého toku hodené kusy dreva, ktorých sa zmocní a unáša vír vody, hoci nevedia, prečo a kadiaľ. Budú ako barany, ktoré bez hlavy bežia za vedúcim samcom, ale nerozmýšľajú, kade a kam. Budú ako veterník na veži; krútia sa sem-tam, ale nikdy nevedia, aké vetry ich krútia. Úbohé to duše, sťa zožltnuté lístie v jesennej krútňave studeného vetra.

Tihamer Tóth – Rady mladým mužom


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Stop ekologickej kolonizácii. Biskupi z Tanzánie ďakujú Bohu za čínsky ropovod, ktorý kritizuje ekologicko-zelená demokratická frakcia

Na Nedeľu Božieho Milosrdenstva pokrstil vojenský ordinár Mons. Rábek 43-ročného policajta

Nemocnica v Birminghame nahnevala rodičov: Majú uviesť, či je ich bábätko transgender alebo nebinárne

Júnové výročia uhorských kráľov – František Jozef I.