List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému -

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

vdp. Štefan Mordel
2. marca 2024
  Politika

Veľadôstojný pán Štefan Mordel nám do redakcie portálu Christianitas.sk zaslal list, ktorý adresoval predsedovi KDH, Milanovi Majerskému, s jeho súhlasom ho zverejňujeme.

Predseda KDH, Milan Majerský
zdroj: youtube.com

Vážený pán
Milan Majerský
predseda KDH
Bratislava – Slovenský parlament

Včera, vo večerných správach RTVS som počul Vaše vyhlásenie o podpore KDH pána Korčoka vo voľbách na úrad prezidenta. Ak poviem, že som bol touto správou šokovaný, tak je to slabý výraz. To naozaj chcete Slovensko celkom zapredať záujmom Spojených štátov a vôbec skorumpovanému Západu? Naozaj toto rozhodnutie nemôžem pochopiť.

Čiastočne sledujem Vaše postoje aj v parlamente a som veľmi prekvapený, s akými názormi vystupujete. Keď ste sa kriticky vyjadrili o dekadentnej agende LGBTI, že je to pliaga, vzapätí ste rýchlo cúvali a všetko ste sa snažili vyhladiť v rozhovore s Monikou Tódovou. Ale majte už názory aké chcete. Ale s trpkosťou sledujem, ako organizujete protesty proti tejto vláde, ako vykrikujete a podporujete progresívcov v odboji proti vláde a pod. To, že vláda chce zrušiť Špeciálnu prokuratúru, ktorá bezohľadne likvidovala opozíciu a využívala skutočne fašistické metódy pri výkone tzv. spravodlivosti, je niečo zlé? Podľa Vás bolo správne to, čo sa stalo s gen. Lučanským a advokátom Krivošenkom? Tieto skutočnosti Vás nijako nemrzia? Vy, ako predseda strany, ktorá má v názve hnutia „kresťanské“ si uvedomujete, žeby ste sa mali držať kresťanských zásad spravodlivosti a etiky? Nepočul som, žeby ste boli protestovali proti „hrdým pochodom“ gejov, ani ste sa nezastali ministerky kultúry, ktorá už nechce dávať tučné balíky financií na podporu LGBTI, ale Vy a Vaši poslanci vehementne bojujú proti predkladanému zákonu o justícii.

Neviem, pán predseda Majerský, či ste čítali Agendu 21 a 2030. Odporúčam Vám si to podrobne preštudovať, aby ste vedeli do čoho teraz tlačíte Slovensko podporou Korčoka. Myslím si, že máte aspoň tušenie, prečo bol majdan po vražde Kuciaka a prečo hneď už bolo pripravené hnutie Za slušné Slovensko, z ktorého vzapätí sa vyvinula politická strana Progresívne Slovensko, ktoré nie je ničím iným, ako tvrdou päsťou západného neomarxizmu na ovládanie Slovenska, aby sa stalo poslušnou kolóniou USA a Bruselu. Vy zrejme, pán Majerský, nevidíte nič a neviete sa zorientovať. Mohli ste ísť so slovenskými sociálnymi demokratmi (SSD) do koalície, ale nie, Vy ste išli do opozície, aby ste teraz s tými, ktorým na Slovensku a jeho národe absolútne nezáleží, spoločne vykrikovali po slovenských mestách proti vláde, a jej predstaviteľov by ste najradšej poslali do basy. Je mi to veľmi ľúto, že Vám musím písať tieto slová. Keby som ja bol poslancom za KDH, tak určite by som z tohto spolku vystúpil a stal by som sa radšej nezávislým poslancom. Nevšimli ste si napr. čo povedal novinár Ján Baránek, že agenda, ktorú dnes koná Fico a SSD, by malo robiť KDH? Ale zrejme je Vám to jedno.

Bojím sa o našu krajinu, o Slovensko. Ja som už z USA vytriezvel a to naplno. Mysleli sme si, že komunizmus bolo jediné zlo, ktoré ak sa odstráni, bude už radosť žiť. Komunizmus bol odstránený, ale iba jeho jedna forma; tá druhá forma je ešte agresívnejšia, ešte zločinnejšia, ktorá sa v USA a v západnej Európe pretransformovala z toho klasického, sovietskeho marxizmu na neomarxizmus, ktorý sa presadzuje tzv. kultúrnou revolúciou, ktorú teraz práve prežívame aj my na Slovensku. Je zaujímavé, že práve tí, ktorých sme považovali za socialistov, sa mnohí dokázali zorientovať v tomto duchovnom zmätku a idú cestou, ktorá je blízka a v niektorých otázkach aj identická so sociálnou náukou Cirkvi. (Myslím, že ste na teológii mali aj tento predmet.)

Politiku, ktorú ste zvolili podporou súčasného progresivizmu, vnímam ako niečo veľmi bolestné a pre mňa aj nepochopiteľné. Touto politikou stráca náš národ nielen dušu, ale mu hrozí aj fyzická likvidácia. Viete predsa, čo chystá Brusel pre nás tzv. imigračnou politikou. „Alebo prijmete migrantov, alebo budete platiť vysoké sumy za každého neprijatého migranta.“

Ako budete hlasovať, keď to príde do parlamentu? Viete koľko ľudí už žije na pokraji chudoby? Ak dôchodca žije sám a dostane taký dôchodok z ktorého viac ako polovica ide na kúrenie a bývanie, z čoho potom bude žiť? Ale to nie sú všetky problémy. Viete o tom, že chceli sprivatizovať naše vodné pramene, čo je strategická surovina? Nedovolil to práve p. Fico; a nedovolil aj iné veci, a keďže sa nechcel podriadiť, prišiel majdan. Neuskutočnil sa tento majdan práve preto, aby povalil vládu a tak nastali u nás zmeny, ktoré budú v súlade s prianím progresívneho Západu? Je veľa otázok, ktoré zostanú nezodpovedané; no tou najväčšou otázkou je, aká bude budúcnosť Slovenska. Splynie ako súčasť Západu, ktorá bude musieť „držať hubu a krok“ a prijať všetky tie „vymoženosti“ neomarxistickej kultúrnej revolúcie, za ktorou stoja tie najbohatšie svetové elity? Neslobodno zabúdať ani na bojový plán týchto elít, ktorý hovorí už otvorene a detailne o depopulácii sveta.

A napokon už iba jedna poznámka na Vás, pán predseda a všetkých členov KDH; mám veľkú bolesť vo svojom srdci, že ste sa rozhodli postaviť na tú stranu, ktorá sleduje rozklad spoločnosti, národa, rodiny a dokonca napáda aj identitu ľudskej bytosti, ktorá už po primeranej indoktrinácii nebude vedieť, či je muž alebo žena, alebo niečo medzi tým.

Veľa je toho ešte na mojom srdci. Nedá sa to všetko vyjadriť. Východiskom sú Kristove slová; „Ja som Cesta, Pravda a Život“. Ak sa ľudstvo vráti na túto Cestu a prijme túto Pravdu, potom dostaneme šancu, že si zachováme dôstojný a pokojný život tu na zemi, a raz i ten budúci vo večnosti.

S pozdravom a úctou

Štefan Mordel
V Námestove, 18. 2. 2024


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní