Cirkev v Nemecku vydala príručku pre rodiny – na slávenie požehnávania homo-párov, znovu zosobášených rozvedených a konkubinátov! -

Cirkev v Nemecku vydala príručku pre rodiny – na slávenie požehnávania homo-párov, znovu zosobášených rozvedených a konkubinátov!


24. mája 2023
  Krátke správy

Pokiaľ by v súčasnej dobe jazdili po Nemecku so sanitkou Arnošt s Arnoštom a chytali pacientov pre docenta Chocholuška, tak by zrejme skolabovali na prepracovanie. Nemeckí katolíci dnes vzbudzujú dojem hromadného úteku pacientov z ústavov duševného zdravia, ako sa dnes eufemisticky nazývajú blázince. Najnovšie položili ďalší pokrokový kamienok do mozaiky cirkevnej patológie.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

Oficiálna inštitúcia katolíckej Cirkvi v Nemecku, Pracovná skupina pre katolícku (!) rodinnú (!!!) výchovu (AFK) zverejnila v utorok „pracovnú pomôcku“, ktorá prináša liturgické návrhy na slávnosti požehnávania homosexuálnych párov a znovu zosobášených rozvedených. Pre nadšeného a do slniečkova opáleného redaktora portálu Katholisch.de Christopha P. Hartmanna je to „cenný základný stavebný kameň“, ktorý zakladá tradíciu týchto osláv. Na sprievodnom obrázku k článku o tomto novom podnetnom dokumente je zobrazený páter pripomínajúci výzorom neslávne známeho francúzskeho filozofa Paula-Michela Foucaulta, ako požehnáva dvoch mužov (s rúškami!) a kladie im ruky na ich bujné hrivy.

V brožúrke sa uvádza, že tieto slávnosti požehnávania „považujú svedectvo a odovzdávanie Božej bezpodmienečnej (?! už neplatia Božie prikázania?!, pozn. aut.) lásky za ústrednú úlohu Cirkvi“. Podľa príručky požehnanie „platí pre všetkých ľudí, ktorí oň úprimne prosia“. A aké to môžu byť páry? O tom nás poučí múdra príručka:

Môžu to byť páry rovnakého pohlavia, civilne znovu zosobášené páry a páry, ktoré sa momentálne necítia (!) byť pripravené na sviatosť manželstva.

Čiže, summa summarum, k požehnávaniu sodomie a cudzoložstva sa nám v príručke pridružilo aj požehnávanie smilstva a konkubinátu!!! A to ešte synodálna cesta ani neskončila…

Nejaké ďalšie perly z pera nehynúceho pokroku? Tu sú:

Požehnania sú založené na presvedčení, že v spoločnom živote párov, ktoré žiadajú o požehnanie, je morálne dobro: vernosť, starostlivosť, zodpovednosť, láska.“

Autori chcú podľa vlastného tvrdenia reagovať týmito obradmi aj na vylúčenie a znevýhodnenie, ktoré všetky páry rovnakého pohlavia zažili v kostole: „Evanjelium prikazuje, aby sa Cirkev postavila na vašu stranu a prosila o Božiu prítomnosť pre váš život a lásku.“

Inštitucionalizované šialenstvo ide tak ďaleko, že ponúka školiace programy pre pastoračných pracovníkov, ktorí sú poverení slávením požehnania. Pracovná pomôcka tiež obsahuje „návrhy prosieb ku Kristovi, modlitby a čítania z Písma pre program osláv požehnania a pre individuálny dizajn bohoslužieb“.

Pracovnú pomôcku vypracovala medzidiecézna redakčná skupina v priebehu posledných troch rokov. Redakčný tím tvorí vedúca Oddelenia pre pastoračný rozvoj v Essene Andrea Qualbrinková, vedúci Oddelenia pre rodinu v diecéze Münster Holger Dörnemann, vedúci základného oddelenia sekcie „Cirkev vo vzťahu“ v arcidiecéze Hamburg Jens Ehebrecht-Zumsande a vedúca Oddelenia pastorácie v Osnabrücku Martina Kreidler-Kosová.

Stačí? Nie. Christopher P. Hartmann na portáli Katholisch.de narieka aj nad týmto „základným kameňom“:

Nič to však nemení na hlavnom probléme – na nedostatočnom všeobecnom akceptovaní takýchto osláv zo strany cirkevných predstaviteľov.

Biskupi sa preto podľa neho musia dohodnúť na spoločnom a jednotnom prístupe. Inými slovami povedané: Spoločnými silami vpred, za krajšiu sodomskú budúcnosť! Plán EÚ splníme na 120 %!

Všetkým pacientom najväčšieho vesmírneho sanatória duševného zdravia – Európskej únie, prajeme mnoho úspechov v osobnom aj pracovnom živote.

BM

Zdroj: Katholisch.de, ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Sv. Benno z Meissenu, biskup a apoštol polabských Srbov

Duch Svätý nás posilňuje a teší

Protirečenia ľavicovo-liberálneho myslenia alebo Hitparáda slniečkárskej hlúposti

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť