Márnosť vedomostí bez lásky pred Bohom -

Márnosť vedomostí bez lásky pred Bohom


24. apríla 2021
  Pokladnica viery

Každý človek prirodzene túži po vedomostiach, ale čo osoží vedomosť bez bázne Božej? Zaiste je lepší pokorný sedliak, ktorí slúži Bohu, ako pyšný učenec, ktorý síce skúma beh nebeských telies, ale o seba nedbá.

Kto dobre pozná seba, vie, aký je nepatrný a neteší sa ľudským chválam. Keby som vedel všetko, čo je na svete a nemal by som lásky, čo by mi to všetko pomohlo pred Bohom, ktorý ma bude súdiť zo skutkov?

Prestaň sa príliš zháňať po vedomostiach, lebo je v nich mnoho roztržitosti a sklamania. Tí, čo mnoho vedia, sú radi, keď sa zdajú byť učenými, a keď sa o nich povráva, že sú múdri. Je mnoho vecí, ktorých znalosť osoží duši len málo alebo nič. A veľmi nemúdry je ten, kto sa viacej stará o iné veci ako o tie, čo slúžia jeho spaseniu.

Tomáš Kempenský – Nasledovanie Krista

PDF (formát pre tlač)





Zdieľať