Známa slovenská herečka o LGBT: „Boh má k tomu jasné stanovisko!“ -

Známa slovenská herečka o LGBT: „Boh má k tomu jasné stanovisko!“


27. apríla 2023
  Krátke správy

Mladá herečka Mária Bartalos na sociálnej sieti vyjadrila svoj postoj k LGBT agende a k tomu, čo sa snažia presadiť na Slovensku. Médiá si z nej okamžite urobili nový terč útokov a homosexuálni herci či moderátori ju obviňujú z nenávisti. Mária Bartalos však len upozorňuje na to, čo hovorí Biblia.

Zdroj: instagram Mária Bartalos

Mária Bartalos sa podľa vlastných slov obrátila pred piatimi rokmi a odvtedy odmieta herecké ponuky a venuje sa rodine, manželovi a dvom malým deťom. Herečka nie je katolíčka, je známe, že patrí do spoločenstva Milosť, ktoré o sebe hovorí, že je kresťanské. My by sme povedali, že je to sekta, ale toto v tejto chvíli necháme bokom. Tu ide o niečo úplne iné.

Problém je v tom, že ju za vyjadrenia proti homosexuálnym zväzkom, čo bolo v podstate len upozornenie na biblické citáty k tejto téme, momentálne celoslovenské médiá pranierujú a obviňujú z nenávisti. Herečka z publikovaných článkov napríklad v denníku NOVÝ ČAS vychádza ako fanatička či „nenávistníčka“. Konkrétne sa ozvali známe mená hlásiace sa k homosexuálnemu spôsobu života, ako moderátor Richard Dírer či herec Richard Stanke.

A čo také strašné si vlastne Bartalos dovolila? V diskusii na sociálnej sieti na otázku kolegu z hereckej branže, či je láska dvoch mužov alebo žien tiež láska, odpovedala takto: „Boh má jasné stanovisko. Po preštudovaní Biblie človek sám zistí, aké sú požehnania a odmeny od Boha, pokiaľ bude jeho nariadenia rešpektovať, a aké sú kliatby v prípade, ak nie.“

S tým musíme súhlasiť aj my. Boh naozaj má jasné stanovisko a toto stanovisko je tu už tisícročia. Začnime hoci knihou Genezis a kauzou Sodoma a Gomora. Boh hovorí: „Žaloba na Sodomu a Gomoru je veľká a ich hriech je veľmi ťažký.“ A keď k Lótovi prídu dvaja anjeli v mužskej podobe a muži z mesta ho žiadajú, aby im ich vydal „na potešenie“, vieme, čo sa stane. Oheň a síra. Následok sodomského hriechu.

A čo takto kniha Levitikus. Aj tam Boh hovorí jednoznačne: „Nesmieš obcovať s mužom, ako sa obcuje so ženou. To je ohavnosť“ (Lv 18,22). Alebo: „Keby niekto súložil s mužom, ako sa súloží so ženou, dopustili by sa ohavnosti a obaja musia zomrieť. Sami ponesú vinu za svoju krv“ (Lv 20,13).

A nesmieme, samozrejme, zabudnúť ani na apoštola Pavla: „Muži zanechali prirodzený styk so ženou a zahoreli žiadostivosťou jeden k druhému: muži s mužmi páchali nehanebnosť. Tak si sami na sebe odniesli zaslúženú odplatu za svoje poblúdenie.“ Alebo známa stať z listu Korinťanom: „Nemýľte sa! Ani smilníci ani modloslužobníci, cudzoložníci, rozkošníci ani súložníci mužov, zlodeji ani chamtivci, opilci, utŕhači ani lupiči nebudú dedičmi Božieho kráľovstva.“

MM

Zdroj: Instagram Mária Bartalos, NOVÝ ČAS


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Škodila katolícka Cirkev vede?

SAV obhajuje vulgárne učebnice sexuálnej výchovy: Skončia na súde pre podozrenie z ohrozovania mravnej výchovy mládeže?

Fatima TV: Náš príbeh obrátenia a uzdravenia

Jeden z posledných štátov s absolútnym zákazom interrupcií stále odoláva: Ako dlho vydrží?