Veľvyslanectvo USA pri Vatikáne vyvesilo na svojej budove vlajku LGBTQ. Veriaci sú rozhorčení -

Veľvyslanectvo USA pri Vatikáne vyvesilo na svojej budove vlajku LGBTQ. Veriaci sú rozhorčení


5. júna 2023
  Krátke správy

Maximálnu mieru mocenskej arogancie a kolonialistického prístupu, ktorý odmieta rešpektovať krajinu, kde sa nachádza ich zastúpenie, prezentovali už tradične Spojené štáty. Na začiatku júna, ktorý je v liberálnych kruhoch označovaný ako „Mesiac hrdosti“ LGBT, vyvesili vlajku homosexualistického hnutia priamo na svojej budove veľvyslanectva pri Svätej stolici .

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

Je to niečo podobné, akoby ju vyvesili moslimom priamo v Mekke. Lenže na takú drzosť sa USA samozrejme neodhodlajú, pretože presne vedia do koho si môžu kopnúť a kto im za to ešte poďakuje.

V správe vydanej na svojich platformách sociálnych médií americké veľvyslanectvo oznámilo 1. júna, že tento mesiac americký národ „oslavuje mesiac hrdosti“. Dodáva, že „stojí pri komunite LGBTQI+ proti diskriminácii a iným formám prenasledovania kvôli tomu, kým sú a koho milujú“.

Vyvesenie vlajky spôsobilo búrku hnevu na sociálnych médiách, v ktorej dominovali slová ako „ohavnosť“, „hanebnosť“ a „rúhanie“. Mnohým tiež napadla paralela s prístupom k moslimským krajinám a pýtali, či táto vlajka veje aj na veľvyslanectvách v moslimských krajinách.

Poslankyňa Heather Scottová označila tento akt za „čisté rúhanie“.

Oproti minulým rokom však došlo k určitej inovácii vlajky. Už nie je len dúhová, ale obsahuje aj vložený trojuholník s ďalšími trans farbami, aby bola vlajka ešte inkluzívnejšia a progresívnejšia.

Americký minister zahraničných vecí Anthony Blinken tiež vyjadril svoju verejnú podporu LGBT agende a napísal, že „ako každý jún aj teraz oslavujeme LGBTQI+ osoby na celom svete a pripomíname si výročie Stonewallského povstania. päť desaťročí neskôr nám Mesiac hrdosti pripomína ducha demokratického protestu a to, že všetci ľudia sú si rovní.“

Rozhodnutie veľvyslanectva USA pri Svätej stolici vyvesiť vlajku LGBT je priamym aktom proti diplomatickým zásadám, podľa ktorých sa veľvyslanectvá bežne správajú. Katolícka Cirkev učí, že homosexuálna aktivita je zvrátená a nemorálna, a preto propagácia aktivity, ktorú Cirkev odsudzuje, predstavuje silne politické vyhlásenie proti Vatikánu.

Protestuje však Vatikán proti takémuto drzému a arogantnému demonštrovaniu ignorácie politiky hosťujúcej krajiny? Ani nápad. Niektorí cirkevní predstavitelia sa možno aj potešili.

Súčasným veľvyslancom USA pri Svätej stolici je Joe Donnelly, bývalý demokratický senátor z Indiany a samozvaný „katolík“, ktorý podporuje homosexuálne „manželstvá“ a je proti zákazu slúženia „transgender“ ľudí v americkej armáde.

V rozhovore začiatkom tohto roka pritom hovoril o osobnej dôležitosti svojej katolíckej viery a uviedol, že náboženské presvedčenie je „v jadre takmer všetkého, čo koná“. Napriek takýmto vyhláseniam Donnelly dohliadal osobne na vyvesovanie LGBT vlajok počas júna od chvíle, keď prišiel na svoje miesto v apríli 2022.

Skrátka pravý kresťanský demokrat. Podobne ako uviedol politik Mikloško počas debaty v Teplárni, aj on má svoju vieru a jej doktríny „hlboko v srdci“. Tak hlboko, že keby ich mal ukázať na verejnosti a obhajovať učenie Cirkvi, tak by ich zrejme akosi nedokázal z tej hĺbky vyloviť.

BM

Zdroj: LifeSite News, ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť

Nový dokument o pápežskom úrade: I. vatikánsky koncil sa má nanovo interpretovať, dogmy nanovo vyložiť, funkcie pápeža prehodnotiť. Čo nás ešte čaká?

Brazília: V parlamente bol predložený návrh zákona, ktorý prirovnáva interrupciu k vražde

Protestanti radi opisujú Luthera ako žiaka sv. Augustína. Luther však v skutočnosti sv. Augustínom pohŕdal