Arcibiskup Orosch oslávil 70-ročné jubileum. Nadácia Slovakia Christiana bola pri tom -

Arcibiskup Orosch oslávil 70-ročné jubileum. Nadácia Slovakia Christiana bola pri tom


31. mája 2023
  Krátke správy

V pondelok sa konali v Trnave oslavy okrúhleho jubilea trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha. Otec arcibiskup sa dožíva požehnaného veku 70 rokov.

Zdroj: archív Christianitas.sk / T2.sk-T.Kulan

Oslava sa začala slávnostnou svätou omšou v trnavskej Katedrále sv. Jána Krstiteľa za účasti slovenských biskupov, veľkého množstva diecéznych kňazov, rehoľníkov i laických veriacich. Všetci prišli poďakovať otcovi arcibiskupovi za jeho dlhoročnú prácu pre katolícku Cirkev na Slovensku.

Nebola to práca ľahká. Pri spravovaní diecézy musel zápasiť nielen s materiálnymi a organizačnými problémami, ale aj s nepriazňou súčasnej sekularizmom a liberalizmom poznačenej doby. Jeho odvaha obhajovať tradičné morálne učenie Cirkvi mu na jednej strane priniesla vďaku veriacich, avšak na strane druhej hnev a nenávisť zo strany liberálnych mimovládnych organizácií, progresívnych politikov a v neposlednom rade aj zo strany liberálnych kresťanov.

Napriek všetkým útokom a osočovaniu Mons. Ján Orosch neutiekol z duchovného a kultúrneho bojiska ako mnohí jeho kolegovia, ale naďalej obhajuje nemennú morálnu náuku Cirkvi.

Za jeho odvahu a vernosť mu prišli v pondelok vyjadriť vďačnosť veriaci, ktorí pred chrámom spontánne gratulovali oslávencovi k jeho jubileu. Skupina veriacich oblečená v ľudových krojoch mu pri gratuláciách opakovane želala – práve odvahu.

Zdroj: archív Christianitas.sk / T2.sk-T.Kulan

Skutočne, to je zdá sa vlastnosť, ktorú veriaci dnes, keď vidia často svojich pastierov mnohokrát ustráchane ustupovať médiám a svetu, oceňujú azda najviac.

Aj členovia Nadácie Slovakia Christiana prišli do tzv. slovenského Ríma – Trnavy, zablahoželať spolu s ostatnými veriacimi otcovi arcibiskupovi k jeho krásnemu jubileu. Poďakovali sme sa mu za jeho dlhoročnú priazeň, a tak ako aj ich predgratulanti – za jeho odvahu. Uistili sme ho, že si veľmi vážime to, čo v dnešnej dobe koná pre jedinú, apoštolskú, svätú a katolícku Cirkev.

Zdroj: archív Christianitas.sk / T2.sk-T.Kulan

Kiežby nám Všemohúci Boh ráčil poslať čo najviac takých pastierov, ktorí s vedomím veľkej zodpovednosti, ktorú nesú za svoje stádo pred Bohom, nekompromisne hlásali pravú katolícku vieru a morálku.

Spolu s ostatnými veriacimi z trnavskej diecézy, aj z celého Slovenska vyprosujeme Jeho Excelencii arcibiskupovi trnavskému hojnosť Božích milostí, silu v ďalšom boji za katolícku Cirkev a dary Ducha Svätého, ktorého zoslanie sme oslavovali deň pred jeho jubileom.

Redakcia

Sprievodný ilustračný materiál, zdroj – archív Christianitas.sk / T2.sk-T.Kulan


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Vernosť k EÚ „bis zum bitteren Ende…“? Čo bude robiť Cirkev, ak sa Európska únia rozpadne?

Biskup Strickland: „Tichí a poslušní pastieri“ zrádzajú Krista svojím tichom a apatiou

Nemecko: Progresívno-liberálne lynčovanie katolíckeho lekárnika, ktorý odmieta predať núdzovú antikoncepciu

Známy marketingový expert: Veriaci húfne utekajú z kostolov, pretože sú príliš súčasné. Cirkev robí jednu marketingovú chybu za druhou