Vdp. Štefan Mordel pre Fatimu TV: „Liberalizmus, to nie je sloboda, to je OTROCTVO“ -

Vdp. Štefan Mordel pre Fatimu TV: „Liberalizmus, to nie je sloboda, to je OTROCTVO“


3. mája 2024
  Video  

V najnovšom rozhovore, ktorý uskutočnila naša kolegyňa A. Kulanová s otcom Mordelom sa diváci dozvedia, aký má otec Mordel názor na incident, ktorý sa prihodil aj jeho priateľovi, kardinálovi Gerhardovi Müllerovi (predchádzajúcemu prefektovi Kongregácie pre náuku viery, dnes Dikastérium pre náuku viery), a to dokonca v hlavnom meste EÚ – kde proti slobode slova zasiahla ľavicou kontrolovaná polícia, a bránila mu dostať sa na Konferenciu národného konzervativizmu, na ktorej mal mať v daný deň navyše hlavný príspevok?

Je situácia na Slovensku lepšia? Alebo prečo liberálna demokracia, napriek priam ideálnej definícii v realite vždy znamená jej priame popretie? Na čo máme právo, na čo máme nárok a kde je ten omyl?

Vdp. Štefan Mordel si vo svojich odpovediach z veľkej časti pomôže citátmi a vysvetleniami sv. otca Jána Pavla II., ktorý dokázal predvídať všetky úskalia našej doby a vedel ich veľmi presne pomenovať.

Máme sa teda prispôsobiť dnešku?

O. Mordel hovorí, že: „Diabol nikdy neprijme človeka, pokiaľ ho nezničí…, preto sa mu nemôžeme prispôsobovať, nedá sa nič robiť, musíme bojovať… Tento zápas sa prelial aj do nášho malého Slovenska.“

O. Mordel sa v rozhovore dotkne aj témy minulých volieb a prezradí svoj názor, či sme ako spoločnosť urobili dobre. Potešia sa však aj diváci predchádzajúcich relácií, o. Mordel totiž odpovie aj na opakovane zasielanú otázku, a síce: Prečo Pán Ježiš musel zomrieť za hriechy tak bolestnou a potupnou smrťou na kríži?

A teraz už prosím prijmite naše pozvanie sledovať prvý diel rozhovoru s docentom Štefanom Mordelom, bývalým cirkevným sudcom.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Mária Magdaléna de’ Pazzi, panna a rehoľníčka

O Matke nášho Vykupiteľa

Sexualita ako subjektívny zážitok alebo ako súčasť objektívneho poriadku? O dvoch nezmysloch súčasnej liberálnej feministickej teológie

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, II. časť