Prof. Dariusz Oko – bojovník proti homo-loby v Cirkvi, navštívi Slovensko -

Prof. Dariusz Oko – bojovník proti homo-loby v Cirkvi, navštívi Slovensko

Redakcia
2. júna 2021
  Cirkev

Prof. Dariusz Oko
zdroj: wikimedia commons

Posledných dvadsať rokov prinieslo v katolíckej Cirkvi viaceré odhalenia rôznych homosexuálnych skupín, klík a predátorov, ktorí poškodzujú obraz Cirkvi medzi veriacimi, zasievajú rozklad a chaos do cirkevnej morálky aj doktríny a udržiavajú nezdravé pomery morálnej korupcie v cirkevnom spoločenstve. Tento stav nezostal bez povšimnutia niektorých zodpovedných cirkevných predstaviteľov, ktorí sa rozhodli proti nezdravému vplyvu homosexuálnej mafie v Cirkvi bojovať.

Jedným z mužov, ktorý sa pričinil o demaskovanie vplyvu homosexuálnej loby v cirkevných štruktúrach je poľský katolícky kňaz, teológ, filozof a pedagóg pôsobiaci na Pápežskej univerzite v Krakove, Prof. Dariusz Oko. Jeho nekompromisný prístup ku skúmaniu tejto problematiky ho neraz priviedol k šokujúcim odhaleniam, ale aj k vyhrážkam zo strany ľavicových extrémistov, liberálov a samozrejme, homosexuálnej mafie.

Prof. Dr. Dariusz Zbigniew Oko nie je slovenským čitateľom neznámy. Rozhovor s ním1, ako aj jeho články, publikoval aj portál Christianitas.sk a jeho prednášky na tému nebezpečenstva islamu sprostredkovala v roku 2020 na Slovensku Nadácia Slovakia Christiana. Tá sa momentálne podujala vydať zásadnú prácu Prof. Oka, týkajúcu sa homosexuálnej loby v Cirkvi, s názvom Levanduľová mafia – s pápežmi a biskupmi proti homoheréze. Knihe, ako aj samotnej problematike sa bude portál Christianitas venovať v samostatnej recenzii.

Prof. Oko sa narodil v roku 1960 v Osvienčime, v rodine lekára a po štúdiu na strednej škole pocítil povolanie stať sa kňazom. Bolo to v ére mohutného prebudenia poľského odporu voči komunizmu koncom 70. a začiatkom 80. rokov. Doba priniesla výzvu k boju proti zvrátenému politickému režimu, rovnako ako neskôr priniesla výzvu proti zvrátenostiam v Cirkvi. Počas výnimočného stavu, ktorý vyhlásil na území Poľska generál Jaruzelski, bol Dariusz Oko vysvätený 14. mája roku 1985 za kňaza. Už o rok neskôr odchádza študovať na prestížnu Gregoriánsku univerzitu do Ríma a zároveň hosťuje na Boston College v Spojených štátoch.

V roku 1987 odchádza do Mníchova, kde s prestávkami študuje na Mníchovskej univerzite a Filozofickej fakulte SJ, až do roku 1992.

V novej ére, po páde komunistického režimu, ktorá prinášala nové výzvy v boji kresťanstva proti silám temnoty, obhájil v roku 1991 doktorskú dizertačnú prácu z filozofie na pápežskej Gregoriánskej univerzite v Ríme. V roku 1992 začína pracovať na Pápežskej teologickej akadémii v Krakove a zároveň si začína plniť svoje kňazské pastoračné povinnosti vo farnosti Sv. Hedvigy, taktiež v Krakove. Pôsobí ako kňaz pre lekársku komunitu.

Jeho konfrontácia s homosexualizmom v Cirkvi sa začala približne pred 14 rokmi, keď bol poverený skúmaním a vyhľadávaním vplyvu tejto loby v Cirkvi. Jeho dôsledný prístup od začiatku narážal na agresívne reakcie liberálneho politického spektra a samozrejme aj na kritiku z liberálnych kruhov nachádzajúcich sa v katolíckej Cirkvi. Svoje výskumy publikoval vo viacerých časopiseckých štúdiách a zhrnul ich v už spomínanej knihe.

Vo svojich výskumoch sa dotkol aj problematiky súvisiacej s odvolávaním kontroverzného trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka, ktorého spomínal v jednom zo svojich rozhovorov2 a ktorého meno sa viackrát zjavuje aj v spomínanej knihe Levanduľová mafia.

Slovenskí katolíci budú mať možnosť vidieť už čoskoro Prof. Dariusza Oka naživo. Nadácia Slovakia Christiana totiž organizuje dňa 17. júna v Trnave jeho prednášku práve na tému „levanduľovej mafie“, ktorej sila sa napriek snahám určitej časti kléru nezmenšuje, skôr naopak. Posledné škandalózne udalosti v Nemecku, keď katolícki kňazi požehnávali homosexuálne páry, dávajú tušiť, že práca Prof. Oka nie je na konci.

Zatiaľ posledným útokom na Prof. Oka bolo udanie súvisiace s publikovaním jeho článku v nemeckom katolíckom mesačníku Theologisches. Dariusz Oko bol 28. februára 2021 udaný na prokuratúre v Kolíne nad Rýnom za poburovanie. Čo je príznačné, udavačom bol katolícky teológ a kanonický právnik Wolfgang F. Rothe (študoval na Pápežskej univerzite Santa Croce, ktorú vedie osobná prelatúra Opus Dei), ktorý publikoval svoje rozhorčené stanovisko ohľadom článku Prof. Oka aj na Twitteri. Tam sa pozastavoval nad termínmi (homoideológia, homoheréza), ktoré si prečítal v článku a ktoré považuje za útoky a znevažovanie homo-ľudí. Rothe je známy svojou obhajobou homosexualizmu, bojom proti kňazskému celibátu a je jedným z aktivistov, ktorí požehnávali v Nemecku homosexuálne páry.

Pri príležitosti prednášky Prof. Oka v Trnave, sa uskutoční aj predstavenie slovenského prekladu jeho knihy, spojené s možnosťou pre čitateľov, dať si podpísať svoj výtlačok tejto knihy priamo Prof. Dariuszom Okom.

Knihu si je možné zakúpiť tu: https://www.christianashop.sk/levandulova-mafia-s-papezmi-a-biskupmi-proti-homo-klikam-v-cirkvi/

Rozhovor s profesorom Okom si môžete prečítať tu:

1 http://christianitas.sk/ano-v-nasom-prostredi-su-aj-pedofili-jestvuje-chora-cast-duchovnych-ktori-hlboko-zradzaju-svoje-poslanie-mozeme-povedat-judasova-cirkev/

2 https://svetkrestanstva.postoj.sk/2767/polsky-knaz-bezak-sa-vzoprel-uceniu-cirkvi-o-homosexualite-aktualizovane


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Pomocný biskup Athanasius Schneider obviňuje pápeža Františka z prenasledovania verných katolíkov

!!! Škandál: Cirkev v Taliansku financovala mimovládne organizácie, ktoré profitovali z prevádzačstva migrantov. Biskupi, kardináli aj pápež…

Cirkev predala 500-ročný španielsky kláštor budhistickým mníchom na meditácie. Obyvatelia protestujú

Herézy a bludy, IX. časť: Donatisti, 1/2