Fatima TV: Misie v Mozambiku -

Fatima TV: Misie v Mozambiku


2. apríla 2024
  Video

Milí priatelia, kto sú tí najchudobnejší? Ako vyzerá ich kríž? Ako im môžeme pomôcť?

Fatima TV vám prináša záznam z prednášky misionára Petra Pagáča, misionára v Mozambiku, ktorú predniesol mladým ľuďom pri návšteve Slovenska pred veľkonočnými sviatkami. A čoskoro sa chystáme uverejniť aj rozhovor, ktorý naša redaktorka A. Kulanová s Mgr. Pagáčom spravila o jeho misionárskom pôsobení na mobilnej klinike sv. Pátra Pia v Mozambiku, kde ľudí trápia maláriu šíriace komáre, nedostatok základných potravín (ako napríklad sušené mlieko pre najmenšie deti), choroby a kde sa stále šíri šamanizmus a pôsobenie zlých duchov, ku ktorým sa miestni uchyľujú práve kvôli nedostatku základných životných potrieb a lekárskej starostlivosti.

Práve tú im prichádza poskytovať mobilná klinika sv. Pátra Pia, pričom neprináša len základné potraviny (ako spomínané sušené mlieko) a lieky, ale tiež duchovnú pomoc a spásonosný odkaz Živého Krista, s ktorým sa prostredníctvom misionárov stretnú, nechávajú krstiť, postupne zanechávajú mágiu a čary (ktorým neraz obetovali a na viacerých miestach stále obetúvajú ľudské životy a prinášajú živé ľudské obety). A dozviete sa toho ešte omnoho viac v rozhovore s p. Pagáčom, ktorý, ako sme uviedli úvode, sa chystáme uverejniť v máji, teraz vás už však pozývame pozrieť si záznam prednášky misionára Petra Pagáča.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní