Denník N manipuluje s vyjadreniami kardinála Duku: „Kto chráni život, je fundamentalista!“ -

Denník N manipuluje s vyjadreniami kardinála Duku: „Kto chráni život, je fundamentalista!“


28. apríla 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Liberálny Denník N sa opäť predviedol. V jednom z článkov autorky Jany Shemesh sme sa totiž dočítali, že český kardinál Dominik Duka, ktorý sa postavil na obranu života nenarodených detí, má týmto postojom blízko k náboženským fundamentalistom. Smutné je, že kardinálove vyjadrenia ohýbajú tak, ako sa im hodí a snažia sa tak o manipuláciu verejnej mienky.

Dominik Duka, člen dominikánskej rehole, je v poradí 36. pražským arcibiskupom a od roku 2012 je aj kardinálom. Na svojom blogu sa vyjadril k téme, ktorá aktuálne rezonuje nielen v Česku, ale aj na Slovensku. Ako pomôcť znásilneným Ukrajinkám? Kardinál jasne píše:

Myslím si, že je nutné oceniť vystúpenia na obranu takto napadnutých žien a dievčat a poukázať, že nejde len o okrajový jav, ale o hlboké pošliapavanie ľudských práv a slobôd s nedozernými následkami.“ Túto myšlienku Duka niekoľkokrát pripomenul a zdôraznil.

Keďže však jediným riešením liberálov na znásilnenie je potrat, kardinál pripomína, že sú určite aj iné cesty a iné možnosti.

Z hľadiska biologicko-etického je nutné povedať, že nejde o ukončenie tehotenstva, ale o smrť budúceho života… V súčasnej dobe je týmto riešením forma tzv. baby-boxov. Nepíšem tento článok, aby som odsudzoval, ale naopak, aby som ukázal, akú bolesť pôsobí zločin, ktorým znásilnenie je, a to predovšetkým ako vojnový zločin.“

Duka ďalej vyzýva politikov aj spoločnosť:

Hľadajme cestu, ako pomôcť tým, ktorým vojna zatemnila svedomie. Neznamená to, žeby som sa usiloval o beztrestnosť či zmierňovanie postihu týchto zločinov, naopak. Vinník má byť potrestaný, aby sa napravil.“

Kto chráni život je fundamentalista?

Ani po niekoľkonásobnom prečítaní kardinálovho blogu nikto so zdravým rozumom nemôže mať pocit, že azda ospravedlňuje znásilňovanie žien, Denník N to však aj napriek tomu v článku autorky Shemesh bez hanby tvrdí.

Duka sa správa ako politik, ktorý presadzuje svoju agendu, a ešte to vyzerá aj tak, akoby hľadal ospravedlnenie pre ruských agresorov a ich konanie.“

Manipulácia, o ktorú sa liberáli vo svojom plátku snažia, však zašla ešte ďalej. Zaútočili nielen na Duku, ale aj na blahoslavenú Anku Kolesárovú, ktorú kardinál vo svojom blogu spomína a ktorá si vybrala radšej smrť ako znásilnenie ruským vojakom. Okrem toho, katolíci, ktorí si ctia ľudský život od počiatku a ktorých je na Slovensku stále viac ako tri milióny, sú pre nich len „náboženskí fundamentalisti“.

Denník N sa svojou nenávisťou voči všetkému kresťanskému nijako netají, pripomeňme, že nie tak dávno zverejnili karikatúru, na ktorej si emeritný pápež Benedikt XVI. podáva ruku s diablom, ktorý mu ukazuje „palec hore“.

MM

Zdroj: Denník N, blog kardinála Duku


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití

Hrob – kniha života

Kardinál Schönborn z Viedne sa podelil s novokňazmi o svoju múdrosť. Povedal im: „Prosím, len žiadne pobožné reči!“