Rozmohol sa nám tu taký nešvár, súdruhovia: Na Slovensku sa organizujú dúhoví kresťania -

Rozmohol sa nám tu taký nešvár, súdruhovia: Na Slovensku sa organizujú dúhoví kresťania


19. mája 2023
  Krátke správy

Hádajte koho poriadne nahneval nedávny pastiersky list nitrianskych biskupov, v ktorom sa predstavitelia katolíckej Cirkvi na Slovensku jasne vyjadrili proti transgender ideológii? Neuveríte, ale – kresťanov. Dúhových kresťanov!

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Kedysi existovala na Slovensku organizácia s názvom GayChristians Slovakia. Tá sa však už premenovala a najnovšie pôsobia pod modernejším názvom Signum – Dúhoví kresťania. Ich aktivity môžeme opísať v skratke tak, že nadšene tlieskajú nemeckej Synodálnej ceste, kamarátia sa s bratislavskou Teplárňou, hlásia sa ku kresťanstvu a zároveň chcú žiť – so súhlasom Cirkvi, samozrejme – vo zväzkoch, o ktorých Biblia jasne hovorí: „Nesmieš obcovať s mužom, ako sa obcuje so ženou. To je ohavnosť.“ (Lv 18,22)

Nečudujme sa teda, že ich nedávny pastiersky list z Nitry poriadne nahneval. Biskupi totiž napísali: „Katechizmus katolíckej Cirkvi jasne učí, že iná orientácia nie je hriechom a ani hriešna. Každá osoba si zasluhuje úctu a rešpekt. Avšak hriechom v tejto oblasti sú skutky, ktorých podstata je egoistická.

Kto by však čakal, že na tieto slová budú „kresťania“ s dúhovými vlajkami reagovať tak búrlivo? Veď predsa ak sú kresťania, ako hovoria, tak by sme očakávali rešpekt voči Biblii, ktorá o tejto téme – zopakujme si to ešte raz – hovorí úplne zrozumiteľne: „Keby niekto súložil s mužom, ako sa súloží so ženou, dopustili by sa ohavnosti a obaja musia zomrieť. Sami ponesú vinu za svoju krv.“ (Lv 20,13)

Dúhoví kresťania sa však na sociálnej sieti do biskupov poriadne obuli a vyčítajú im, že nemajú lásku k blížnym a šíria strach. Nie je to však jediná téma, pri ktorej útočia na predstaviteľov katolíckej Cirkvi. Vyčítajú im tiež, že sa o nich málo starajú. Pretože na rozdiel od Česka, neorganizujú žiadne duchovné obnovy LGBT + veriacich osôb.

(Pozn. redakcie: Áno, v dvoch českých diecézach takéto „akcie“ naozaj organizujú… Jednou z nich je Brno, kde majú biskupa, ktorý pred časom pre portál aktualne.cz povedal, že si vie predstaviť zrušenie celibátu a veľmi „zaujímavo“ odpovedal aj na otázku o homosexuálnych zväzkoch. Viac v tomto našom staršom článku: https://christianitas.sk/biskup-v-brne-prekvapive-slova-o-zenatych-knazoch-a-homosexualnych-svadbach/.)

Títo „dúhoví kresťania“ dokonca zneužili na podporu svojich heréz aj samotnú Bibliu. Na ich webe sme sa totiž dočítali aj takéto perly ducha, napríklad k vyššie spomínanému citátu z knihy Levitikus: „… nie je logické, aby kresťania odsúdili všetky homosexuálne vzťahy na základe týchto niekoľkých veršov z knihy Levitikus.

Na známu stať od svätého Pavla, ktorý v prvom liste Korinťanom píše: „Nemýľte sa: ani smilníci, ani modloslužobníci, ani cudzoložníci, ani chlipníci, ani súložníci mužov, ani zlodeji, ani chamtivci, ani opilci, ani utŕhači, ani lupiči nebudú dedičmi Božieho kráľovstva,“ reagujú dúhoví kresťania takto: „Kvôli kultúrnemu kontextu, v ktorom boli tieto verše napísané, ich nemožno použiť proti súčasným homosexuálnym zväzkom, v ktorých si dve rovnocenné osoby sľubujú vzájomne sa milovať v dobrom i zlom až do smrti.

A ešte niečo smutno-vtipné na záver: „Mnohí heterosexuáli považujú homosexuálne vzťahy za nechutné a neprirodzené, väčšina homosexuálov však nie…

MM

Zdroj: Signum – Dúhoví kresťania, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní

Na slovíčko s Michaelom Mattom a Johnom-Henrym Westenom