Nemecká polícia má problém: Kriminalita stúpa, ale oni majú ruky zviazané „korektnosťou“ -

Nemecká polícia má problém: Kriminalita stúpa, ale oni majú ruky zviazané „korektnosťou“


26. mája 2023
  Krátke správy

Najprv Berlín, teraz Dortmund. Polícia tam má plné ruky práce, ale – zatýkať nemôžu. Inak by ich označili za ultrapravicových extrémistov. Asi už tušíte, kde je háčik…

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Muži zákona z nemeckého mesta Dortmund, kde sa vďaka „kultúrnemu obohacovaniu“ prudko zvýšila kriminalita, priznali, že musia byť mimoriadne opatrní v tom, koho predvedú na policajnú stanicu, zatknú, či iným spôsobom „umravnia“. Malo by to totiž pre nich veľmi nepríjemné následky.

Policajtom bolo nariadené, aby si nevšímali sťažnosti „pôvodných“ obyvateľov mesta na drogy, sexuálne vykorisťovanie, kriminalitu či násilie a „nových“ obyvateľov nechali na pokoji.

(Pozn. redakcie: Zrejme preto, aby mali dostatok času na zaradenie sa do spoločnosti.)

A ak by nás azda nejaký slniečkár chcel obviniť zo šírenia hoaxov či „nenávisti“, tak pripomíname, že tento článok je len prekladom a komentárom k tomu, čo nedávno uverejnil známy denník Bild. Tu je link:

https://www.bild.de/bild-plus/regional/ruhrgebiet/ruhrgebiet-aktuell/dortmund-brennpunktwache-nord-jetzt-sprechen-polizisten-83953004.bild.html

Policajti sa rozprávali s novinármi pod podmienkou zachovania anonymity a v rozhovore zaznelo napríklad aj toto: „Ak sa voči nám objaví nejaká sťažnosť, napríklad od páchateľov alebo od ľavicových extrémistov, okamžite nás stiahnu zo služby. Pre nás už neexistuje prezumpcia neviny.

Policajti tiež tvrdia, že sú pod sústavným tlakom, aby sa jednoducho prispôsobili situácii. „Sledujú naše profily na sociálnych sieťach, pretože údajne máme extrémistické tendencie,“ sťažujú sa.

Denník pripomína, že po minuloročnej smrti 16-ročného imigranta zo Senegalu, bolo polícii zakázané proti imigrantom akokoľvek zasahovať a pre obavy z reakcií tlače a médií majú obmedziť interakcie s nimi na minimum.

Na demonštrácii po smrteľnej streľbe podal muž africkej národnosti sťažnosť na policajné násilie. Muž zodpovedal opisu zo zatykača, ale policajný náčelník nám zakázal zatknúť ho,“ krútia hlavou muži zákona s tým, že sú svedkami naozaj absurdných nariadení.

Podobné problémy mimochodom riešia aj vo Švédsku, kde sa už boja obete trestných činov čokoľvek polícii nahlasovať, aby napokon oni sami neboli obvinení z xenofóbie a neznášanlivosti.

MM

Zdroj: Bild.de, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní

Na slovíčko s Michaelom Mattom a Johnom-Henrym Westenom