Týždeň na Slovensku -

Týždeň na Slovensku

Mária Magotsová
13. augusta 2022
  Politika Spoločnosť


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Dnes o tom, ako v denníku Sme špekulujú pri mimoriadne nevhodnej téme, ako nám Ukrajinci, ktorým sme poslali zbrane a pomoc v hodnote miliónov eur stopli ropu, ako už aj minister Naď chce utiecť z vlády a ako na fronte pribúdajú škandály.

A je to tu: problémy s ropovodom

Ukrajina zastavila tranzit ruskej ropy južnou vetvou ropovodu Družba, ktorá vedie aj na Slovensko. Stalo sa tak už 4. augusta, ale nevieme, prečo sme sa to všetci dozvedeli až z agentúrnych správ a – o päť dní neskôr. A čo sa vlastne stalo? Ukrajinci prestali ropu posielať ďalej kvôli neuhradeniu tranzitných poplatkov. Rusi hovoria, že za to môžu západné sankcie. Poplatky, v sume do 10 miliónov eur, nakoniec zaplatil Slovnaft a situáciu urovnal. Zaujíma vás, čo by sa dialo, keby sa nedohodli? U nás, na Slovensku, samozrejme nič, podľa našej vlády je vždy všetko v poriadku. To len Česi začali stresovať, že ak sa dodávky ropy neobnovia, prejdú do núdzového režimu a na trhu bude časom veľký nedostatok pohonných hmôt.

Zdroj: pixabay.com

Už aj Naď chce utiecť z tejto vlády

Z politiky už chce odísť aj minister obrany Jaroslav Naď. Čo ho tak strašne znechutilo potom, ako celé mesiace vypisoval premotivované statusy na Facebook, nevieme. Ale po správach o jeho plánovanom odchode z vlády sa objavili názory, že podobne ako minister hospodárstva, Richard Sulík, skrátka len opúšťa potápajúcu sa loď menom Slovensko.

To sa môže stať zajtra, človek toho už má plné zuby,“ hovorí Naď o svojom odchode, ktorý prišiel určite len náhodou približne v tom čase, kedy na Slovensko prestala prúdiť ropa.

Slovensko v ohrození

Niektorí obyvatelia Slovenska to ešte nepochopili, ale už aj médiá hlavného prúdu nemôžu ignorovať fakt, že renomovaná medzinárodná ratingová agentúra Moody’s Investors Service označila Slovensko za jednu z krajín, ktorá v súvislosti s obmedzením dodávok plynovodom Nord Stream 1 čelí najväčšiemu ohrozeniu. Aby toho nebolo málo, agentúra našim verejným financiám zhoršila výhľad na: „Negatívny“. Prečo? Lebo ľudia, ktorí nám aktuálne vládnu, nevedia narábať s peniazmi, rozhadzujú ich hlava-nehlava a perspektíva do budúcnosti je biedna. A pozor, to nehovoríme my. To hovoria v Moody’s.

Zdroj: pixabay.com

Konzervatívny kresťan je najnovšie fašista?

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak sa obul do liberálnych plátkov a vynadal im za to, že je pre nich fašista každý, kto vyznáva konzervatívne hodnoty.

.. ako v Maďarsku, ani na Slovensku žiaden fašizmus nehrozí. Vadí vám niekto úplne iný: Politici, ktorí odmietajú vaše eko-bio-raw liberálno progresívne videnie sveta. Politici, ktorí chránia rodinu, ktorí chránia štýl života, na ktorý sme zvyknutí. Vadia vám politici, ktorí chránia našu kultúru, ktorá vyrástla na kresťanských základoch. Vadia vám prorodinní konzervatívci. A kresťanskí prorodinní konzervatívci vám vadia úplne najviac…. Do fašistov nadávate aj nám všetkým, ktorí sa považujeme za prorodinných kresťanských konzervatívcov. Vy, eko-bio-raw progresívci robíte presne to, čo robili 40 rokov vaši ideoví bratia – totalitní komunisti. Konzervatívny kresťan = fašista.“

Konečne sa nebál ozvať aspoň niekto. Možno si len prihrieva predvolebnú polievočku, ale… konečne sa ozval aspoň niekto.

Špekulácie v denníku Sme

Zomrel kardinál Jozef Tomko. V novodobej histórii Slovenska nebol vo Vatikáne vplyvnejší Slovák ako práve on. Krátko po jeho smrti sa v denníku Sme začala rozoberať nie Tomkova celoživotná obeta pre Cirkev aj národ, ale jeho spojitosť s kauzou odvolania trnavského arcibiskupa Roberta Bezáka. O tejto téme sa tam rozhovoril bývalý politik František Mikloško. Škoda, že s podobným článkom nevyšli za Tomkovho života, pretože by sme si veľmi radi prečítali názor samotného kardinála a nie špekulácie o tom, čo komu povedal. Zvlášť po jeho smrti.

Buďme vďační za kardinála Tomka

Venujme sa radšej dôstojnejším článkom o kardinálovi Tomkovi. Jeden z nich napísal katolícky kňaz Anton Ziolkovský.

Keď na neho spomínam, vždy pôsobil rozvážne a vyžarovala z neho autorita i duchovný život. Bol pokorný. Hoci mal množstvo skúseností z práce pre Svätý stolec, mal dva doktoráty, vedel jazyky, veľa precestoval, predieral sa v Ríme bez rodiny a zázemia, nikdy ani v náznaku nedával najavo, že je niekým. Správal sa skromne,“ spomína na kardinála Ziolkovský s tým, že nemáme významnejšieho rodáka v našich dejinách ako bol on. Buďme preto Pánovi vďační za jeho príklad.

Zdroj: Tóno Kulan / T2.sk

Čo nové na fronte?

Na fronte pribúdajú nové škandály. Hádky medzi Amnesty International a ukrajinským prezidentom Zelenským pokračujú. Medzinárodná mimovládka naďalej trvá na svojich vyjadreniach, že Ukrajina ohrozuje civilistov, pretože svojich vojakov rozmiestňuje do obytných zón.

Okrem Amnesty zazneli aj obvinenia jednej z troch najväčších televíznych sietí v USA. Nakrútili dokument o zbrojení na Ukrajine s názvom Arming Ukraine a tvrdili, že len 30 % zbraní dodávaných do tejto krajiny sa dostane na front. Zvyšok záhadne mizne. To všetko sme videli na upútavke, zverejnenej na internete. Dnes ju tam už nenájdete, stanica CBS ju stiahla a na ich stránke sme sa dočítali, že nejaké veci sa pri tejto téme „aktualizujú, pretože dodávky sa od natáčania s CBS koncom apríla výrazne zlepšili…“

Titulný obrázok – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Násilie, voľby a demokracia. Skutočne to k sebe nepasuje? Dejiny hovoria niečo iné…

Recenzia knihy Roberta kardinála Saraha – Katechizmus duchovného života

Kardinál Ladaria, bývalý prefekt Dikastéria pre náuku viery, zrušil účasť na októbrovej Synode. Šíria sa špekulácie o príčine jeho rozhodnutia

National Geographic: „Exorcizmus je skutočný fenomén“