Týždeň na Slovensku -

Týždeň na Slovensku

Mária Magotsová
30. júla 2022
  Politika Spoločnosť


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Matovič sa zasa opustil na Facebooku. A poslanec Krupa opustil Matoviča. U nás vyvoláva podľa „odborníkov“ nežiaduce účinky po očkovaní psychika, v Česku sa však verejne hovorí o tom, že očkovanie zničilo život biochemickému inžinierovi. A čo nové na fronte? Fotografie ukrajinského prezidenta Zelenského v módnom časopise Vogue.

Zdroj: pixabay.com

Matovič má nový terč

Minister financií Igor Matovič je smutne známy svojimi statusmi na Facebooku. Nápadne totiž pripomínajú tie, ktoré vidíme aj u pubertálnych študentov. Ako keď verejne napomenul jedného svojho fanúšika slovami: „neslušák jeden bakaný“.

Vďaka tomuto infantilnému prejavu získal na sociálnej sieti 274-tisíc sledovateľov, ktorí s napätím každý deň čakajú, čím ich opäť vládny predstaviteľ pobaví. Médiá síce pravidelne uverejňujú ankety s otázkou, či by mali Matovičovi zakázať prístup k Facebooku, a ktorý z jeho statusov občanov najviac nahneval, samotný Matovič je však voči tomu imúnny. Naposledy sa na sociálnej sieti opustil pred dvoma dňami, keď znechutených Slovákov opäť raz presviedčal, že – dobre bude. A že on si v boji so Zlom poradí.

Zdroj: fb Igor Matovič

A tento vtip poznáte? Príliš konzervatívne OĽaNO!

A kým šéf hnutia OĽaNO vyplakáva na sociálnej sieti, opustil ho ďalší z jeho poslancov. Juraj Krúpa. Presne ten, ktorý nedávno vulgárne zaútočil na poslanca Čepčeka. Poslanec Čepček totiž odmietol, aby sa ženám zo zahraničia vykonávali na Slovensku potraty. Krúpu to naštartovalo natoľko, že zabudol na svoju dobrú výchovu, ak vôbec nejakú mal, pretože svojimi agresívnymi výpadmi je dobre známy už nielen medzi poslancami. A tento Krúpa vraj odchádza z OľaNO, pretože hnutie je priveľmi – konzervatívne.

Zdroj: snímka obrazovky z fb poslanca Juraja Krúpu

Skutoční konzervatívci sa nad týmto výrokom môžu len zasmiať, pretože na vlastné oči už dlhú dobu vidíme, že Matovičova strana nemá s konzervatívnymi hodnotami absolútne nič spoločné. Ľudia, ktorí sa k nej hlásia, sú zároveň v mnohých prípadov podporovatelia dúhových vlajok. Veď práve skupina poslancov za OĽaNO pred rokom vyhlásila, že práva príslušníkov sexuálnych menšín u nás nedosahujú štandard EÚ, že LGBT komunita má ich podporu, a že dúhový Pride je o tolerancii a slobode…

Tri dávky nestačili, ide sa na štvrtú

Ako predpovedali rôzni konšpirátori, na Slovensku sa začalo očkovať štvrtou dávkou vakcíny proti koronavírusu. Je určená ľuďom po 50-tke a tým, čo majú oslabenú imunitu. Jeden taký sa nechal očkovať v Česku a teraz má vážne zdravotné problémy. Volá sa Juraj Orság, je to inžinier biomedicíny a očkovanie mu odporúčali všetci jeho lekári. Po prvej dávke skolaboval priamo pred nimi, k druhej ho donútila situácia v práci. Okrem iných médií uverejnili jeho príbeh aj rešpektované Epoch Times, prečítať si to môžete tu.

Zdroj: pixabay.com

U nás však, ako nám to povedali už pred polrokom v zdravotnej poisťovni Dôvera, nežiaduce účinky po očkovaní vyvoláva často len naša psychika, takže netreba sa ničoho obávať. A ani sa na nič pýtať. Kto sa pýta, ten je dezolát.

Čo nové na fronte?

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a jeho manželka sa nechali nafotiť renomovanou americkou fotografkou Annie Leibovitzovou pre známy módny časopis Vogue. Nevieme, kedy to stihli a ako sa im to vôbec vo vojnovej zóne podarilo, ale fotky sú to naozaj pekné, pani Zelenská očarujúca a kritici – nahnevaní. Považujú totiž obálku British Vogue za nevkusnú vzhľadom na charakter časopisu v porovnaní s realitou života na Ukrajine. „Prvá dáma je oblečená v módnych šatách, je ťažké spojiť si to so surovou správou, že prebieha vojna,“ uviedla Anjana Susarlová, profesorka z Michiganskej štátnej univerzity.

Zdroj: Instagram Annie Leibovitz

PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Želajú jej znásilnenie a smrť alebo Ako sa stúpenci potratov správajú k pro-life študentke

Ďalšia tradičná svätá omša zakázaná – tentokrát vo Westminsterskej katedrále

Plynutí času a věčná přítomnost

Radosť: Priateľstvo s Bohom má obsahovať aj bohatú jasnosť pravdy a aj radostné žitie v priateľstve s Ním