Týždeň na Slovensku -

Týždeň na Slovensku

Mária Magotsová
23. júla 2022
  Politika Spoločnosť


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Nad Billou zaviala dúhová vlajka. Prečo nie vlajka pochodu Hrdí na rodinu? Vidíte, ako nás diskriminujú? A ešte aj dúhový Pochod bude moderovať tvár vianočnej kampane Slovenskej katolíckej Charity. Naši politici sa ešte stále tvária, že u nás bude v zime všetko v poriadku. Brusel nám však už prikázal, že ak sa chceme kúpať vo vani, tak jedine vo dvojiciach.

Kto má ranč v Austrálii, ten sa báť nemusí

Pustia Rusi plyn alebo nepustia? To bola otázka, ktorá zamestnávala politikov vo štvrtok ráno. Zvyšok Slovenska riešil vysoké teploty. Putin však plyn do Nord Streamu 1 pustil, a tak sme si predbežne mohli vydýchnuť. Lebo jedna vec je prepáčiť niekomu plagiáty v škole, a iná vec je vďaka nekompetentným rozhodnutiam vlády mrznúť počas zimy. Následkom sa vyhnete, ak z vlády radšej v predstihu utečiete niekam na ranč na druhej strane zemegule, aby ste túto situáciu nemuseli neskôr riešiť.

Zdroj: flickr.com

Bude zima, bude mráz

V médiách hlavného prúdu sa už pozvoľna začínajú objavovať články o tom, že aj keď to naši politici stále zatĺkajú, zima bude krutá. „Odborníci“ z Bruselu už vydali odporúčania pre obyvateľov Únie, ktoré sa týkajú aj Slovenska a v ktorých sa dozviete, že navrhli napríklad povinné zníženie odberu plynu. Pripravte sa na nižšiu teplotu v bytoch, domoch, firmách, teplá voda bude len v obmedzenom režime a kúpať vo vani sa treba vo dvojiciach. Pripravujú sa na to Nemci, Rakúšania aj Taliani. Ak si ešte niekto myslí, že nás sa to netýka, potom bude na jeseň veľmi prekvapený.

Zdroj: pixabay.com

Ešte vás ten Facebook baví?

Facebook pobavil Slovákov, ktorí sledujú stránku Polície SR s názvom Hoaxy a podvody. Stránka agresívne útočí na všetkých, ktorí majú iný názor, ako je oficiálna propaganda, a preto určite stojí za zmienku, že práve táto stránka bola Facebookom označená ako kontrolovaná Ruskom. „Rusko je múdre, Rusko je vyspelé,“ napísali ironicky Hoaxy a podvody a následne sme si mohli prečítať upozornenie od Facebooku, že odkaz je od vydavateľa, ktorý je pod kontrolou ruskej vlády. Schuti sme sa na tom zasmiali, lebo inak tu veľmi nič iné na smiech nie je. Ten, kto si ešte nezrušil profil na Facebooku, má o dôvod viac, aby tak urobil čo najskôr.

Zdroj: fb Hoaxy a podvody

Baj-baj, Billa

Nedávno sme išli okolo centrály obchodného reťazca Billa v Bratislave a skoro sme spadli z nôh. Viala nad ňou dúhová vlajka. Mesiac jún, ktorý LGBT vyhlásila za mesiac LGBT, sa už skončil, a preto nám tento manifest nedával zmysel. Dozvedeli sme sa však, že teraz je vraj nejaký „Pride týždeň“, a preto je nanajvýš dôležité, aby práve nad Billou táto vlajka viala. Určite je to len náhoda, že sa tak stalo krátko pred dúhovým Pochodom, ktorý je ohlásený na dnes v Bratislave.

Zdroj: LinkedIn Billa

Nevieme, prečo tam však nevyvesili vlajku Hrdí na rodinu, pretože úplnou náhodou je dnes v Bratislave aj pochod Hrdí na rodinu – a nás naozaj trápi, že táto vlajka na Bille nie je. Vnímame to ako veľkú diskrimináciu a ideme sa sťažovať do Štrasburgu. A nakupovať u nich už, samozrejme, nebudeme.

Mimochodom bratislavský dúhový Pochod bude moderovať Veronika Cifrová Ostrihoňová, ktorá patrí medzi najznámejších slovenských liberálov, ale ešte takto pred pár mesiacmi sa na nás usmievala z titulnej strany charitného časopisu a rozprávala tam aj o rodovej rovnosti a výchove detí. A aby toho nebolo málo, stala sa aj ambasádorkou vianočnej kampane Slovenskej katolíckej charity.

Koľko dávok bude konečne dosť?

S príchodom jesene čoraz viac počúvame o tom, že sa chystá očkovanie proti covidu – štvrtou dávkou. Amerického prezidenta, žiaľ, ani štyri dávky vakcíny pred nákazou neochránili a predpokladáme, že k definitívnej imunite budú potrebné ešte minimálne ďalšie štyri. Alebo ako v Kanade – každých deväť mesiacov. U nás na Slovensku podľa nedávnych prieskumov prejavili najvyššiu ochotu nechať sa opäť očkovať voliči Progresívneho Slovenska, naopak najmenej chuti majú voliči Smeru.

Čo nové na fronte?

My vám zbrane, vy nám homomanželstvá? Zdá sa, že ak chce ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj patriť aj so svojou krajinou do EÚ, nebude to len tak. Ako iste viete, EÚ je spoločnosť krajín, ktorým mimoriadne záleží na odstránení akejkoľvek „intolerancie“, a preto podporuje manželstvá a adopcie detí osobami rovnakého pohlavia, vlastne, pardon, osobami 71 pohlaví. Akceptovať to, zdá sa, musí aj Ukrajina, a preto sa tam momentálne rieši petícia za uzákonenie homomanželstiev. To, ako sa k nej Zelenskyj postaví, nám definitívne ukáže to, čo už zrejme všetci tušíme.

Zdroj: fb Volodymyr Zelenskyj

***

Titulný obrázok – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Násilie, voľby a demokracia. Skutočne to k sebe nepasuje? Dejiny hovoria niečo iné…

Recenzia knihy Roberta kardinála Saraha – Katechizmus duchovného života

Kardinál Ladaria, bývalý prefekt Dikastéria pre náuku viery, zrušil účasť na októbrovej Synode. Šíria sa špekulácie o príčine jeho rozhodnutia

National Geographic: „Exorcizmus je skutočný fenomén“