Soros podporuje sankcie, pretože na nich zarába stovky miliónov -

Soros podporuje sankcie, pretože na nich zarába stovky miliónov


30. septembra 2022
  Krátke správy

George Soros tento rok výrazne zbohatol, najmä vďaka svojim akciám v rôznych energetických spoločnostiach. Ako v lete informovala agentúra Bloomberg, Sorosove zisky na akciovom trhu v tomto roku presiahli 1 miliardu dolárov, keďže jeho čistý majetok na akciovom trhu sa v máji zvýšil zo 7,5 miliardy na 8,5 miliardy dolárov. Jeho podiely v rôznych energetických spoločnostiach mu priniesli mimoriadne vysoký ročný zisk.

Ilustračný obrázok – miliardár George Soros
zdroj: wikimedia commons

Soros má akcie celkovo v 12 energetických spoločnostiach. Osem z týchto spoločností dosiahlo od začiatku tohto roka významné zisky. Do júna vlastnil Soros aj akcie troch ďalších energetických spoločností, ktoré síce medzitým predal, ale jeho ročné príjmy z nich sa výrazne zvýšili.

Najväčší ročný prírastok v pomere k Sorosovmu podielu – viac ako 50 % – dosiahla spoločnosť Energy Transfer LP, americký producent plynu, ktorý sa zaoberá aj prepravou skvapalneného zemného plynu (LNG). Soros však získal aj značnú sumu peňazí z akcií energetickej spoločnosti Total Energies, ktorá sa okrem iného zaoberá ťažbou skvapalneného zemného plynu.

Spoločnosti LNG sú jedným z najväčších víťazov rusko-ukrajinského konfliktu, pretože USA by nimi nahradili ruský plyn, ktorý nie je dostupný v Európe. V apríli časopis Forbes uviedol, že potreba nahradiť plyn z Ruska do Európy spôsobila, že zisky amerických spoločností LNG prudko vzrástli.

George Soros má však obrovské zisky aj zo spoločností Kinder Morgan, ktorá sa zaoberá skladovaním ropy, plynu a oxidu uhličitého, Denbury, ktorá sa zaoberá prepravou ropy a plynu, Enterprise Products, ktorá sa zaoberá prepravou zemného plynu a ropy, a Western Midstream, ktorá sa zaoberá prepravou plynu a ropy.

Soros sa od začiatku rusko-ukrajinského konfliktu zameral aj na veľké svetové ropné spoločnosti. Americký burzový špekulant v prvom štvrťroku 2022 predal svoj podiel v ropnej spoločnosti BP a v rovnakom období kúpil aj akcie spoločnosti Shell. George Soros nakoniec predal svoje akcie spoločnosti Shell – s ročným ziskom viac ako 22 %.

MH

Zdroj: magyarnemzet.hu, ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Pomocný biskup Athanasius Schneider obviňuje pápeža Františka z prenasledovania verných katolíkov

!!! Škandál: Cirkev v Taliansku financovala mimovládne organizácie, ktoré profitovali z prevádzačstva migrantov. Biskupi, kardináli aj pápež…

Cirkev predala 500-ročný španielsky kláštor budhistickým mníchom na meditácie. Obyvatelia protestujú

Herézy a bludy, IX. časť: Donatisti, 1/2