S Katolíckymi novinami to ide dolu vodou už dlhšie. Ale toto naozaj prehnali… -

S Katolíckymi novinami to ide dolu vodou už dlhšie. Ale toto naozaj prehnali…


10. novembra 2022
  Krátke správy

Čo budeme chodiť okolo horúcej kaše. Povieme tak, ako je. S Katolíckymi novinami to ide dolu vodou. Trvá to už dlhší čas, ale to, čo si dovolili v nedávnom vydaní, nás naozaj zdvihlo zo stoličky.

Ilustračný obrázok, zdroj: pxhere.com

Keďže ľudí, ktorí prestali odoberať Katolícke noviny pribúda, prinášame vám radšej v plnom znení podivuhodný komentár, ktorý na nás vyskočil na sociálnej sieti:

Keď som si prečítal obežník Trnavskej arcidiecézy, v ktorom jej arcibiskup spochybnil nevinu obetí krutej a odsúdeniahodnej vraždy na Zámockej ulici v Bratislave, zostal som v nemom úžase. To hádam nemôže byť pravda, bola moja prvá reakcia. Vyslovil či napísal by niečo podobné pápež František alebo niekto z jeho predchodcov? Určite ani jeden! Autor príhovoru evidentne svojím kňazom podsúva nepravdivé, vykonštruované informácie. A ako je to dnes medzi mnohými „správnymi a spravodlivými“ katolíkmi zaužívané, stavia sa do pozície sudcu v kauze, ktorú si on sám skonšpiroval. Kde však na to berie právo? Katolícka cirkev má jasnú a presnú náuku o homosexuálnych aktoch. Tak ako ju má i o tých heterosexuálnych. Mimo manželstva nie sú dovolené, tak ako ani homosexuálny akt. No vždy platí to augustínovské: Hriešnika miluj, hriech odmietaj. V úvode k spomínanému obežníku nie je po láske ani stopy. Naopak, cítiť tam jej protipól. Dokonca aj vo chvíli, keď stojíme zoči-voči smrti dvoch úplne nevinných mladých ľudí. Nevinnosť tu nie je morálna kategória, ale právna. Z morálneho hľadiska nie je nikto z ľudí nevinný, všetci sme hriešni. Predstavme si, že by sa niečo podobné ako dvom obetiam na Zámockej ulici stalo niekomu, kto žije pred manželstvom či mimo neho sexuálnym životom. Bolo by prípustné, aby niekto prišiel s rovnakou konšpiráciou ako arcibiskup z Trnavy? Samozrejme, že nie. A preto je potrebné povedať otvorene, že jeho osobný názor nie je názorom Katolíckej cirkvi. Konferencia biskupov Slovenska sa k tomu vyjadrila diplomaticky. No je potrebné povedať to i otvorene.“

že vám nie je hanba…

Otvorene to teda povieme aj my. Ale pánovi, ktorý napísal tento komentár sa to asi páčiť nebude. Vážený pán Ivan Šulík, riaditeľ Spolku svätého Vojtecha, nezdá sa Vám schizofrenické alebo prinajmenšom zvláštne, že Katolícke noviny sa vydávajú v Trnave a Imprimatur Vám udeľuje biskup, na ktorého takto nechutne útočíte?

Alebo ste len využili možnosť naskočiť na aktuálne módny trend kopania do trnavského arcibiskupa a komentovania – dôrazne pripomíname – interného obežníka, ktorý niekto vyniesol na svetlo sveta?

P. S.: Kto si ešte nekopol do trnavského arcibiskupa, nech sa hlási u súdruhov z Denníka N a z Postoja.

Čo sme si ešte v Katolíckych novinách prečítali a nepáčilo sa nám to:
http://christianitas.sk/dovolenka-bez-svatej-omse-katolicke-noviny-v-tom-problem-nevidia-my-ano/
http://christianitas.sk/fararka-so-slabostou-pre-kubansky-rum-kabelky-a-cigary-hviezdou-katolickych-novin/
http://christianitas.sk/dalsie-reakcie-na-zavadzajuci-prispevok-katolickych-novin/

MM

Ilustračný obrázok, zdroj – pxhere.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Ľavicoví demonštranti a sodomiti útočili na prolife centrum Pro Vita e Famiglia v Ríme

Prelomový rozsudok v Taliansku: Sudca uznal právo občanov, ktorí narúšali očkovanie proti Covidu-19 – ich pochybnosti boli oprávnené (!)

Arcidiecéza v St. Louis zatvorila prosperujúcu tradičnú farnosť

Biskup Strickland napísal list o okolnostiach svojho odvolania: Odmietnutie zrušiť tradičnú omšu bolo jedným z dôvodov jeho odstránenia